BIST 1.475
DOLAR 7,31
EURO 8,89
ALTIN 416,55
GÜNCEL

O bölgeye tam 4 bin polis gönderildi

ŞIRNAK 'ın İdil ilçesinde PKK'lılar ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 19 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, 2 uzman çavuş yaralandı. 4 bin polisi bölgede.

ŞIRNAK 'ın İdil İlçesi'nde çıkan çatışmalarda 2 uzman çavuş yaralandı, 19 PKK'lı ise etkisiz hale getirildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre; PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü İdil içesinde 19 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon sırasında 2 uzman çavuş yaralandı.

Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen PKK'lı teröristlerle birlikte 3 keskin nişancı tüfeği ile silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

4 BİN POLİS OPERASYONA KATILIYOR

İdil İlçesi ile Dirsekli Köyü'nde 16 Şubat saat 23.00'ten itibaren PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi, kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için konulan sokağa çıkma yasağı ile birlikte yaklaşık 4 bin polis ve jandarma özel harekat timlerinin katıldığı operasyonlar sürüyor.

2 UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI

İdil'de operasyonların yoğunlaştırıldığı Turgut Özal Mahallesi'nde dün gece teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 uzman çavuş yaralandı. Yaralı askerler İdil Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlar sırasında dün ölü ele geçirilen 2'si kadın 16 PKK'lının üzerinde ve bulundukları bölgelerde 3 keskin nişancı tüfeği kanas ile birlikte çok sayıda patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, silahlar, mermiler ele geçirildi.

PKK'LILARIN ARASINDA KESKİN NİŞANCILAR DA VAR

Öldürülen PKK'lılar arasında keskin nişancıların da bulunduğu belirtildi. Turgut Özal Mahallesi'nde sürdürülen operasyonda PKK'lıların daha önce kullandığı Bener Cordan İlkokulu'nda yapılan aramada çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

 PATLAMA SESLERİ DUYULUYOR

Güvenlik güçleri operasyonları tamamladığı Yeni Mahalle de patlayıcı tuzaklı barikatları etkisiz hale getirmeyi sürdürürken, sık sık patlama sesleri duyuluyor. İlçede ev aramaları da devam ederken, Alanya Caddesi üzerinde bulunan İdil Belediye binasında da büyük hasar geldi. Binaya Türk bayrağı asıldığı görüldü.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR