BIST 1.325
DOLAR 7,83
EURO 9,45
ALTIN 455,53
ÖĞRETMEN

Lise öğrencisi tacize uğradı intihar etti!

Liseli O. Y, 6 Mart günü Erzurum Caddesi üzerindeki Öğretmen Nurgül Gelturan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız öğrenci pansiyonunda intihar etti

O. Y. kaldığı öğrenci pansiyonunda yaşamına son verdi. Öğrencinin cansız bedeni, 7 Mart günü sabah saatlerinde aynı pansiyonda kalan arkadaşları tarafından bulundu. O'nun cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından, Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, arkadaşları ve Diyadin'in Tazekent'te oturan ailesinin daha önce uğradığı taciz iddialarını yeniden mercek altına aldı. O. Y., tacize uğradığı 3 Kasım 2015 günü öğle saatlerinde Ağrı Devlet Hastanesi'nde staj yaptığı sırada erkek arkadaşı ile kısa süreli sohbet ettiğini, bunu gören ve babasının arkadaşı olan Fettah P.'nin bu anı fotoğrafladığını belirtti. Evli ve 2 çocuk babası olan tuz imalatı yapan 'Amca' dediği Fettah P.'nin bu fotoğrafı göstererek "Sevgilin ile konuşmanı çektim" dediğini, ardından cep telefonu numarasını aldığını anlattı.

TACİZCİ ÖNCE SERBEST BIRAKILDI

Olayla ilgili olarak ifadesine başvurulan Fettah P. ise iddiaları kabul etmedi. Hastane otoparkında yaşanan cinsel istismar olayına ilişkin herhangi bir güvenlik kamerası görüntüsü de bulunamayınca Fettah P. ifadenin ardından serbest kaldı.

DAHA ÖNCE İPİN KOPMASI SAYESİNDE KURTULDU

Arkadaşları, O.'nun uğradığı taciz olayının etkisinde kaldığını, bu nedenle daha önce de intihara kalkıştığını ve ipin kopması sayesinde kurtulduğunu anlattı.

DEFTERİNDEKİ NOT YÜREK BURKTU

Liseli O.Y.'nin defterine ilk intihar girişiminden sonra yazdıkları yürek burktu. Sağlık görevlisi olmak hayaliyle girdiği okuldan mezun olamayarak toprağa verilen O. Y., o gün duyduğu pişmanlıkla defterine şunları yazdı:

"Bana verdiğin canı almaya çalıştım. Ama ihanet ettim. Beni affet. Allah'ım bi daha öyle bir şey düşünmeyeceğim. Bir daha öyle bir şey yapmayacağım Allah'ım. Sana söz veriyorum. Çok saçma şeyler yaptım. Çok saçma hareketler yaptım. Çok büyük hatalar yaptım. Allah'ım sen beni afet. Sana yalvarıyorum. Bana yardım et. Beni afet. Hep yanımda ol. Sana yalvarıyorum. Allah'ım sana söz veriyorum. Elimden geldikçe hata yapmamaya çalışacağım. Allah'ım yalvarırım, sen yeter ki beni afet. Allah'ım okulumu hayırlısıyla bitirmem için bana yardım et. Hayırlısıyla okulu bitireyim. Sen merhametlisin, bağışlayıcısın, bana da yardım et. Sen hayatımı güzelleştir. Bana yardım et. Yalvarıyorum."

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR