BIST 5.626
DOLAR 23,38
EURO 25,15
ALTIN 1.474,46
ÖĞRETMEN

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanacak mı?

KYK burs başvurularını 21 Ekim'de tamamlayan öğrenciler şimdi KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki aylık 500-1500 arasında değişen KYK burs başvuru sonuçları bugün erişime açılacak. KYK yurt sonuçları sahnesi e-devlet şifresiyle bugün saat 18.00'e kadar açıklanacak.

KYK burs başvuru sonuçları bugün açıklanıyor gözler kyk.gov.tr ve yutkur.gsb.gov.tr adresinden sorgulanacak. 18 yaş üstü üniversite öğrencileri devlet tarafındann 500 ile 1500 lira arasında değişen burs imkanından yararlanmak için KYK burs başvurusu yaptı. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, ilk burs ödemesi hangi ayda ödenecek?

 Müracaat eden bireylerin maddi ve sosyal durum beyanları ile değerlendirilecek olan KYK burs başvuru sonuçları, E-Devlet üzerinden erişime açılacak. Peki, aylık 500 lira olarak takdim edilecek olan burstan faydalanmak isteyenlerin araştırdığı KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 

KYK burs başvuru sonuçlarını bekleyen tüm öğrencilerin gözü kulağı kyk.gov.tr ve yutkur.gsb.gov.tr adresinden gelecek haberlerde…

KYK BURS SONUÇLARININ ARDINDAN TAHHÜTNAME DETAYI: YurtKur'un resmi web sitesinde şu açıklama yapıldı: Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden ilan edilmektedir. Burs veya kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurum linkine ulaşarak e-devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurum linkine ulaşarak anne veya babanın e-devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-devlet şifreleri ile 15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylayabilir.

BURS MİKTARI NE KADAR: Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde öğrencilere takdim edilen 425 liralık Ön Lisans ve Lisans bursu bu yıl, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıkladığı gibi 500 lira olacak. 500 liralık burs ve kredi ödemeleri, yeni yıl itibariyle başlayacak. Yapılan açıklamada, yeni yılda yüksek lisans öğrencilerinin 1000 lira, doktora öğrencilerinin ise 1500 lira burs ya da kredi ödemesi alacağı yer aldı.

DİKKAT!

Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere burs veya kredi verilmeyecek olup ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

KYK BURS VE KREDİ ARASINDA FARKLAR NE: Karşılıksız olarak verilen KYK bursları aynı zamanda Başbakanlık Bursu adıyla da anılmaktadır. Öğrenim Kredisi ise öğrencilere eğitim süresince verilen, eğitim süresi bittikten sonra belirli düzende geri alınan borç paradır.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR