BIST 2.864
DOLAR 17,93
EURO 18,40
ALTIN 1.039,38
İŞ İLANLARI

Jandarma memur alımı başladı! Başvuru şartları nelerdir?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 10 unvanda 32 adet açıktan devlet memuru temini yapılacak. jandarma.gov.tr üzerinden yapılan duyuruya göre kılavuzda belirtilen kadrolara 2020 KPSS’den ilgili unvan için belirtilen asgari puanı karşılayan adaylar başvuruda bulunarak seçme sürecine dahil olabilecek.

Kanun Ordusu Jandarma Genel Komutanlığı 10 ayrı unvanda 32 devlet memuru alımına ilişkin detayları resmi internet sitesi jandarma.gov.tr'den duyurdu. Yayınlanan kılavuza göre başvurulmak istenen unvan için 2020 KPSS'ye girmiş olmak ve belirlenen asgari puana sahip olmak gerekiyor. Diğer taraftan ilanı duyan ve başvuruda bulunmak isteyenler 2020 yılı Jandarma memur alımı başvurusu şartları nedir, nereden, nasıl yapılır? sorularıyla araştırmalarına devam ediyor.

JANDARMA MEMUR ALIMI BAŞVURUSU ŞARTLARI NEDİR?
Jandarma memur alımı başvuru şartları ve diğer tüm bilgilere ilişkin detaylar şöyle;

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

a. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

c. Müracaat tarihi [(internetten yapılan başvurunun son günü (15 Ocak 2021)] itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12'nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

ç. Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

e. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

f. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

g. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

ğ. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,

h. Başvuru kılavuzundaki Tablo-1'deki kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

ı. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.

i. Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK,

J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.

j. 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2020 KPSS) girmiş olmak ve Tablo1'deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak.

k. Avukat unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1'de belirtilen Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak.

JANDARMA MEMUR ALIMI BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR