BIST 1.118
DOLAR 8,33
EURO 9,73
ALTIN 501,96
GÜNCEL

İstanbul'da ekmeğe büyük zam geldi! Vatandaşın tepkisi 'Hani her şey güzel olacaktı' oldu

İstanbul'da Halk Ekmek A.Ş.'nin büfelerinde satılan 250 gramlık ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı.

Vatandaşların uygun fiyata ekmek alabilmesi adına kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek A.Ş., bugünden itibaren geçerli olmak üzere 250 gram ekmeğe zam yaptı, ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseldi. Yapılan yaklaşık yüzde 33'lük zamma vatandaşlar tepki gösterdi.

"HANİ HER ŞEY GÜZEL OLACAKTI?"

Halk Ekmek'ten yapılan zammı bugün öğrenen bir vatandaş, yapılan artışın kötü olduğunu vurgularken, başka bir vatandaş ise "Hani her şey iyi olacaktı?" diyerek İBB'ye sert tepki gösterdi.

"UCUZ DİYE BUNU ALMAYA ÇALIŞIYORUZ AMA BAKIN 1 LİRA"

Halk Ekmek büfesinden alışveriş yapan Gül Bayram ise, "1 lira, normal ekmekle hemen hemen aynı fiyat. Adı halk ekmeği ama bence bu kadar fazla gelmesi çok yani. Sonuçta ben ekmeği kendim yapıyorum ama arada bir alıyorum. Sürekli alan kişiler ne yapsın? Normal ekmekten farkı kalmadı bunun. Bir elle veriyorlar, bir yerden alıyorlar. Herhalde zamlar arka arkaya gelecek. Ben emekliyim mesela, kendim evde ne zamana kadar yapabilirim. Ucuz diye bunu almaya çalışıyoruz ama bakın 1 lira. Ben sürekli almıyorum ama alan insanlar var. Bir insanın bu ekmeği sürekli aldığını düşünün, daha kalabalık aileler var. Bir avantaj olduğunu sanmıyorum artık" şeklinde konuştu.

"GÜZEL BİR ŞEY DEĞİL"

Bir başka vatandaş ise "Zam geldi diyerek parayı istediler benden. Ürünü geri bırakacaktım geri aldım. Güzel bir şey değil ki" dedi.

İBB iştiraki Halk Ekmek'te poşetli ürünler de yüzde 40'a varan oranlarda zamlandı.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR