BIST 2.444
DOLAR 16,74
EURO 17,47
ALTIN 975,68
GÜNCEL

Ehliyet sınav sonuçları MEB sorgu ekranı

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı, 27 Ağustos tarihinde yapılan ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu henüz netlik kazanmadı fakat sınav sonuçları açıklandığı andan itibaren memurhaber.com'dan puanınızı öğrenebilirsiniz.

MEB tarafından MTKS-3 ve MTSKS-4 birleştirilerek 27 Ağustos'ta gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçları için adaylar merak içinde. Peki 27 Ağustos ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle iki kez ertelenen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS) 27 Ağustos'ta 422 bin 315 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildi. Peki 27 Ağustos ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen soruların yanıtı...

27 AĞUSTOS EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Stajyer sürücü adayları, 15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle ertelenen Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı için 27 Ağustos'ta saat 11.00'de sınava girdi. Sınav yurt genelinde bin 250 okul ve 22 bin 693 salonda 422 bin 315 kursiyerin katılımıyla, MTKS-3 ve MTSKS-4 birleştirilerek gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığı an aşağıda bulunan linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

STAJYER EHLİYET NASIL İŞLEYECEK?

Stajyer ehliyet almaya hak kazanan sürücü adayları, 2 yıl süre ile geçerli olacak kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra trafik tescile müracaat edip hiçbir ücret ödemeden normal ehliyet alabilecek. 2 yıllık süre içinde 5 kez kırmızı ışık kuralını ihlal eden, 5 kez hız sınırlarını aşan, alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanan, asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olan ve 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri ise geri alınarak iptal edilecek. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna giderek sınava girmek durumunda kalacak. 2 yıl süreyle bu tür suçları işlemeyenlere 1 yıl içinde başvurmaları halinde sürücü belgesi verilecek.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR