BIST 2.444
DOLAR 16,76
EURO 17,49
ALTIN 976,84
KPSS

AÖF ikinci üniversite kayıtları flaş değişiklik

AÖF 2016 üniversite kayıtlarıyla ilgili son dakika açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının uzatıldığı bildirildi.

İkinci üniversiteyi sınavsız okumak isteyenleri kaydolduğu AÖF 2016 sonbahar döneminde flaş değişikliğe gidildi.

9 Eylül Cuma günü sona eren kayıtların 21 Eylül'e kadar uzatıldığını belirtti. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans ya da önlisans programından mezun olanların veya okuyan öğrencilerin tercih ettiği ikinci üniversite fırsatıyla alakalı açıklamalarda bulunan yetkililer, bu fırsattan yararlanmak isteyen öğrenci adaylarına kayıt için son günü beklememeleri uyarısını yineledi.

KAYIT İŞLEMLERİ AÖF'NİN SİTESİNDEN YAPILIYOR

Adayların, "http://aof.anadolu.edu.tr" adresinden Türkiye Programları bağlantısı "İkinci Üniversite" linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirecekleri, daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacakları da bildirildi.

Öte yandan, yoğun talep nedeniyle kayıt tarihinin uzatıldığı da ifade edilirken, ikinci üniversite hakkında detaylı bilgi için "http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr" web sitesinin ziyaret edilebileceği belirtildi.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR