BIST 9.374
DOLAR 31,04
EURO 33,62
ALTIN 2.032,57
ÖĞRETMEN

Ankara'da okul saatleri son dakika değişti yeni düzenleme

ANKARA okul saatleri ne oldu Ankara'da okullar 18 Eylül günü kaçta başlayacak? Ankara Valiliği'nden gelen son dakika açıklama göre okul saatleri değişti. İşte Ankara'da yeni eğitim öğretim saatleri.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, tam gün eğitimde dersler 08:30'da başlayacak. İkili eğitimde ise dersler 07:50'de başlayacak.

Ankara Valiliği, ikili eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah en erken 07.50'de açılmasına, tam gün eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah 08.30'da açılmasına karar verildiğini açıkladı.

İSTİŞARE EDİLEREK KARAR ALINDI

Valilikten, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 2017-2018 eğitim öğretim yılı ders saatlerine ilişkin yaptığı açıklamada, okulların, öğrenciler için en uygun saatlerde açılmasını sağlamak amacıyla, okul idarecileri, veliler ve Servis İşletmecileri Odası ile de istişare edilerek aşağıdaki kararlar alındığı kaydedildi.

İŞTE ALINAN KARAR

Açıklamada, ikili eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah en erken 07.50'de açılmasına, tam gün eğitim yapan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sabah 08.30'da açılmasına, iklim şartları ve güneşin doğuşundaki değişime göre okulların açılış ve kapanış saatlerinin tekrar gözden geçirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR