eposta yazdır zoom+ zoom-

TEOG 2.yerleştirme sonuçları MEB sorgu ekranı

TEOG 2.yerleştirme sonuçları MEB sorgu ekranı

TEOG 2.yerleştirme sonuçları MEB'den gelen son dakika bilgisine göre belli oldu. TEOG sonucu meb.gov.tr'de. TEOG 2'nci lise nakil sonuçları ve lise boş kontenjanları listesi memurhaber.com'da.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-08-2016 10:30 - Güncelleme: 29-08-2016 10:30

TEOG nakil sonuçları açıklandı. MEB'in son dakika haberine göre, lise 2'nci nakil sonuçları ve lise boş kontenjanları listesi meb.gov.tr'den yayınlandı. TEOG lise nakil başvuru yapanlar nakil sonuçları ve lise boş kontenjanları memurhaber.com'da.

TEOG 2016 2.nakil yerleştirme sonuçları MEB tarafından verilen son dakika bilgisine göre açıklandı. Hangi liseye yerleştim sorusu bugün yanıt buluyor. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren meb.gov.tr'den ve haberimizden yerleştiğiniz okulu öğrenebilirsiniz.

TEOG 2.nakil yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçları meb.gov.tr ve memurhaber.com'dan öğrenebilirsiniz.

LİSE 3. NAKİL BAŞVURULARI BUGÜN

TEOG 2'nci nakil sonuçları bugün belli oldu. 1. dönem nakil başvuru sonuçlarında boş kalan kontenjanlara göre 2. nakil sonuçları da açıklandı. Lise 3'üncü nakil başvuruları bugün başlayacak.

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı verilecek. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmayacak. Yerleştirmeler merkezi olarak yapılacak. Adayların başvurularını mezun oldukları okula yapması gerekiyor. Ağustos’taki üç nakil döneminde de adaylar, tercihlerini okulların puan denkliğine bakmadan yapabiliyor. Ancak uzmanlar yüzdelik dilimin çok üstündeki okullara girmenin düşük bir şans olduğunu söylüyor. Uzmanlar, yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından tüm kontenjanları dolan okullara da, adayların  yazabileceğini söylüyor. Çünkü okullar arasında geçişler mümkün olduğu için, her an kontenjanlarda boşluklar oluşabilir.

KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP üstünlüğü, esas alınarak yapılacaktır. 

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN TEOG 2.yerleştirme sonuçları MEB sorgu ekranı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro