eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron memur kadrosuna mı geçecek ?

Taşeron memur kadrosuna mı geçecek ?

Taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacak? Taşeron kadro kimleri kapsıyor? Sosyal Güvenlik Uzmanı Şevket Tezel anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-06-2016 12:29 - Güncelleme: 05-06-2016 12:29

Taşeron işçilerin kadroya geçeceği haberi büyük yankı uyandırmıştı. Şimdi ise taşeron işçilerin kadroya geçirilmesinde somut bir adım atılması bekleniyor. Peki taşeron işçiler kadroya alınırken memur statüsüne mi sahip olacak? Taşeron işçilerin statüsü hakkında ayrıntılı bilgi memurhaber.com'da.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Şevket Tezel, taşeronluktan kamuya geçiş ile ilgili merak edilenleri şu şekilde anlattı:

‘Taşeron işçileri kamuda memur kadrosuna alınmayacaklar. 657 sayılı devlet kanunun 4. maddesine göre kamu görevlileri, memurlar, sözleşmeli personel, geçici personel, işçi personel tarafından yürütülmektedir. Taşeron işçilerinin kamuya alınması bu 4 kategori içinde olmayacak 5. bir kategori üzerinden özel statülü sözleşmeli personel kategorisinde değerlendirilecektir. Bu 4 kategorideki çalışan statülerinden sadece memurlar emekli sandığı iştirakçisi 4c kapsamından Taşeron işçi ise SSK 4a statüsünde devam ettirilecektir.’

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşeron memur kadrosuna mı geçecek ? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • mahmut 07 Haziran 2016 11:02 Sayın Tezel peki mahkeme kararı olan muvazaalı taşeron köleler ne olacak?bunu cevplayında bizden farklı bir kelam etmiş olun?

    CEVAP YAZ 2 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro