eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron haberleri 22 Ağustos-22 Ağustos taşeron gelişmeleri

Taşeron haberleri 22 Ağustos-22 Ağustos taşeron gelişmeleri

22 Ağustos 2013 taşeron haberlerinde ne var? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilere ilişkin olarak Meclis açılana kadar sessiz kalmayı tercih etti. 22 Ağustos taşeron gelişmeleri.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-08-2013 20:36 - Güncelleme: 08-01-2016 11:07

22 Ağustos taşeron işçi haberleri. Taşeron işçi gelişmeleri 22 Ağustos.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'deki 4-C çalışan 23 bin çalışanın kadroya alınmasının hükümetin ele alacağı bir konu olduğuna dikkat çekerek, "Meclis tatilde olduğu için şu anda o konuya yönelik ileri derecede bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum" ifade etti.

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet şölenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4-C'lilerin kadroya girip girmeyeceği konusunda sorulara cevap verdi. Hükümetin daha önce 100 bine yakın sözleşmeliyi kadroya geçirdiğini belirten Bakan Çelik, "Şimdi bizim o çalışmalarda 4-B'lilerin kadroya alınacağını ifade etmiştik.

Bunun gereğini yaptık. 100 bin kişi şu anda kadrolu oldular ve oluyorlar. Özelleştirme neticesinde 4-C statüsüne çalışan 23 bin çalışanımızla ilgili olarak da toplu sözleşme masasında sosyal haklarının ele alınacağını ifade ettik. Aile ve çocuk yardımı gibi yardımlarınyanında ana ücretlerine, ilkokul mezunu kardeşlerimiz bin 33 lira alıyorlardı. Oraya da 175 lira ilave yaparak çok ciddi bir maaşlarında, oran olarak bakarsak yüzde 35-40'lar oranındamaaşlarında iyileştirme oldu" diye konuştu.

4C'LİLERİN İŞ GÜVENCELERİNDE SORUN YOK!

4-C çalışanlarının asıl taleplerinin kadro olduğunu dile getiren Bakan Çelik, "Aslında 4-C statüsündekilerin iş güvencelerinde bir problem bulunmamaktadır. Ama 4-C diye öteden beri anılmalarının onlara verdiği sıkıntılarını 'geçici personelmiş' gibi algıların kendilerini rahatsız ettiğini ifade ettiler. Biz de toplu sözleşme sürecinde çalışma yapacağımızı, mali durumlarını iyileştireceğimizi ifade ettik. Ama kadroyla ilgili takdir edersiniz ki, bu hükümetin ele alacağı bir konu. Meclis de tatilde olduğu için şu anda o konuyla ilgili ileri derecede bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum" açıklamalarında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron haberleri 22 Ağustos-22 Ağustos taşeron gelişmeleri haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro