eposta yazdır zoom+ zoom-

Şube müdürüne harcırah ödenir mi?

Şube müdürüne harcırah ödenir mi?

29 Aralık 2013 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan şube müdürleri sınavına girenlere harcırah ödenir mi? şube müdürleri sınavına gireb adaylar harcırah alır mı? Görev mahalli dışında şube müdürlüğü sınavına katılanlara harcırah ödenir

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-12-2013 13:24 - Güncelleme: 07-01-2016 18:57

Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatı şube müdürlüğü görevde yükselme yazılı sınavı, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde olmak üzere, 29 Aralık 2013 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Şube müdürlüğü sınavında çıkacak sorularSöz konusu sınava görev mahalli dışında katılan adaylara yol masrafı ve gündelik ödenmesi gerekmektedir.

Şöyle ki, 6245 sayılı Harcırah Kanunu'nun 3'üncü maddesinin (g) bendinde; memuriyet mahallinin, memur ve hizmetlinin asıl görevli olduğu veya ikametgahının bulunduğu şehir ve kasabaların belediye sınırları içinde bulunan mahaller ile bu mahallerin dışında kalmakla birlikte yerleşim özellikleri bakımından bu şehir ve kasabaların devamı niteliğinde bulunup belediye hizmetlerinin götürüldüğü veya kurumlarınca sağlanan taşıt araçları ile gidilip gelinebilen yerleri ifade ettiği belirtilmiştir.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI İLE İLGİLİ TÜM SORULAR BURADA

Aynı Kanunun 18'inci maddesinde ise; "Memurlar, yardımcı hizmetler sınıfına dahil personel ve kurumlarda yalnız ödenek mukabili çalışanlardan, memuriyet mahalli dışına;

a. Görevlerine ait mesleki ve sıhhi yeterliklerinin tespiti veya kurumlarınca görülecek lüzum üzerine imtihan için gönderilenlere, gidiş ve dönüşleri için yol masrafı ve gündelik ile bu amaçla gönderildikleri yerde geçen sürenin en çok yedi günü için gündelik ödenir." hükmüne yer verilmiştir.

Yukarıda da belirtildiği gibi, söz konusu sınava görev mahalli dışında katılacak olanlara 6245 sayılı Harcırah Kanunu'nun 18'inci maddesine göre yol masrafı ve gündelik ödenmesi gerekmektedir.

Diğer taraftan harcırahın beyana bağlı olarak ödendiği dikkate alındığında, söz konusu sınava görev mahalli dışında katılanların, yol masrafı ve gündelikten yararlanmak için sınavdan sonra kadrolarının bulunduğu birimlere sınava giriş evrakı ile başvurarak bu yönde beyanda bulunmaları gerekmektedir.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Şube müdürüne harcırah ödenir mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro