eposta yazdır zoom+ zoom-

Okuyacaklarınız tamamen gerçek!

Okuyacaklarınız tamamen gerçek!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kendisini müfettiş yardımcısı olarak tanıtan bir kadın, ilçedeki okullarda 700 bin TL’lik tadilat yaptırdı

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-10-2012 16:22 - Güncelleme: 06-01-2016 12:07

Kendisini Milli Eğitim Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı olarak tanıtan 27 yaşındaki bu kadının yaptıklarına inanamayacaksınız.
Hakkında suç duyurusunda bulunulan kadın önce okul müdürlerini bir araya topladı ardından ise...

Karadeniz Ereğli’de kendisini müfettiş yardımcısı olarak tanıtan Ö.K. (27) isimli kadın, Kdz. Ereğli İlçe Mili Eğitim Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü İhsan Dağlı ve 8 ilköğretim okulu müdürünün katılımıyla "4+4+4'' eğitim sistemine yönelik toplantı düzenledi.

Toplantıda konuşan ve kendisini Milli Eğitim Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı olarak tanıtan Ö.K, okul müdürlerinin tespitleri-talepleri, yerinde yapılan okul denetimleri- e-okul verileri kamu kurum ve kuruluşlarından alınan bilgiler-belgeler doğrultusunda taraflarınca hazırlanacak rapor çerçevesinde Kdz. Ereğli İlçe Merkezindeki okullarla-belde ve köylerinde bulunan okulların 4+4+4 yıllık zorunlu eğitim planlaması yapılarak Bakanlığın onayına sunulacağını, kabul görmesi halinde 2012-2013 eğitim öğretim yılında uygulamaya geçileceğini söyledi.

OKULUN İÇ VE DIŞ CEPHESİNDE RESTORASYON YAPILAMSINI İSTEDİ

Toplantının ardından Kdz. Ereğli Turgut Reis İlköğretim Okuluna gelen Ö.K, okulun dış ve iç cephesinde restorasyon yapılmasını istedi. Ö.K’nın, okuldaki dış ve iç çephe boyası, tesisat, akıllı tahta, öğrenci sıraları ve kamera sistemi ile ilgili olarak sözleşme imzaladığı ve okula 700 bin TL harcama yaptırdığı ileri sürüldü.

BİR ÜSRE SONRA ORTADAN KAYBOLUNCA...

Bir süre sonra ortadan kaybolan Ö.K isimli kadının Milli Eğitim Bakanlığı'nda müfettiş olmadığı belirlendi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Ö.k hakkında sahte unvan kullanmak iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

İddiaları doğrulayan Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy, kendisini Milli Eğitim Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı olarak tanıtan Ö.K hakkında sahte unvan kullanmak iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Müdür Aksoy, "Ö.K isimli kadın Kdz. Ereğli’de kendisini bakanlık müfettiş yardımcısı olarak tanıtmış, daha sonra Şube Müdürümüz ve 8 ilköğretim okulu müdürünü toplantıya çağırmış Ö.K ile ilgili yapılan araştırmalarda bakanlıkta kaydının olmadığı tespit edildi. Biz de bunun üzerine Ö.K hakkında sahte unvan kullanmak iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık ve müfettişler olayı araştırmaktadır” dedi.

KİMSEDEN BİR KURUŞ PARA İSTEMEDİK

Öte yandan telefonla ulaşılan Ö.K., yaptığı işin arkasında olduğunu söyledi. Ö.K., "İlçedeki 31 ilköğretim okulunun ihtiyaçlarını giderdik. Yaptığımız çalışmalarda kimseden bir kuruş para istemedik. Hayırsever arkadaşlarımızın sayesinde bu işi yaptık. Farklı ünvanla ilgili konuda avukatım cuma günü gerekli belgeleri açıklayacak. Bu konuda tamamen yaptığım işin arkasındayım" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Okuyacaklarınız tamamen gerçek! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro