eposta yazdır zoom+ zoom-

Memurların izin yasağı ne zaman kaldırılacak?

Memurların izin yasağı ne zaman kaldırılacak?

FETÖ Darbe Girişimi sonrası bütün kamu kurum ve kuruluşlarında memurların yıllık izinleri iptal edilmişti. Peki devlet memurlarının yıllık izin yasağı ne zaman kaldırılacak? İşte memurun izin yasağı hakkında son durum...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-08-2016 10:02 - Güncelleme: 06-08-2016 10:02

15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi sonrası memurların yıllık izinleri iptal edildi. Peki devlet memurlarının 2016 yılı yıllık izin yasağı ne zaman kalkacak? Memurların yıllık izinlerinin iptali ile ilgili son durum memurhaber.com'da.

Yıldırım, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu çalışanlarına getirilen yıllık izin iptalleri konusunda önemli bir açıklama yaptı. Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Yıldırım "Memur izinleri kısa sürede serbest kalacak. Pazartesiden itibaren kışlaların önünden iş makineleri çekilecek” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal,"Memurlarımızın izinleriyle ilgili bir sıkıntı olduğu doğru. Ama bir taraftan yürütülen soruşturma süreci var. Hükümet olarak bize düşen, bu soruşturmaları en kısa sürede bitirmek, ondan sonra da memurlarımızın izinleriyle igili gerekli düzenlemeleri, ayarlamaları yapmak olacaktır." dedi.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEDİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, darbe girişimi sonrası memurlara getirilen izin yasağının kaldırılmasının da yakın zamanda yeniden değerlendirileceğini söyledi.

Soylu, memura izin yasağının ne zaman kalkacağıyla ilgili olarak da, "Bu izin yasağı bir tedbir ve temkindir. FETÖ yapılanmasına yönelik bir tedbirdir. Yakın zamanda yeniden değerlendirilecek" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Memurların izin yasağı ne zaman kaldırılacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro