eposta yazdır zoom+ zoom-

Memur sicil affı fos çıktı!

Memur sicil affı fos çıktı!

Memurlar günlerdir siciil affından çıkacak güzel haberleri beklerken tüm umutları yerle bir eden açıklama Hayati Yazıcı'dan geldi. Yazıcı, sicil affının soruna köklü bir çözüm getirmediğini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2013 10:52 - Güncelleme: 07-01-2016 23:31

icil affıyla Merkez Bankası'nda kara listede bulunanların silindiğini ancak bunun silineceğini, sicil affı yapılacağını duyan bütün bankaların bu listeleri hemen Merkez Bankası'nın bilgisayarlarından kendi bilgisayarlarına indirdiğini anlatan Yazıcı, ''Yasa çıkıp 'sil' denilse de bankalar bu listeleri ellerinde bulundurduklarından sicil affı gerçek anlamda işlevini yerine getirememektedir'' dedi.

Hükümetin gündeminde yeni bir sicil affı ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmadığını bildiren Yazıcı, bankalar ve finans kuruluşları tarafından kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.'de ödenmeyen bütün kredi, çek ve senet bilgilerinin ayrıca tutulduğunu, bankaların kredi istihbaratlarında daha çok bu özel şirketin veri tabanını kullandığını kaydetti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Memur sicil affı fos çıktı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro