YAZARLAR

Hadi Özışık

Hadi Özışık

hadi.ozisik@internethaber.com @ rss Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2017 08:44 - Güncelleme: 10 Temmuz 2017 08:52

FETÖ'nün çirkin dili, yürüyüş ve Erdoğan'ın sığınak hikayesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "sığınak" hikayesini birazdan anlatacağım. Ama önce Kemal Kılıçdaroğlu...

İzninizle...

15 Temmuz gecesinde yaşanan kanunsuz vahşiliğe, "Kontrollü darbe" demeye devam ediyor CHP lideri. 

Yanlış yapıyor!

Bu söz toplumda karşılık bulmadığı gibi, CHP'nin içinde de konuştuğum aklıselim düşen milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılanıyor. CHP'liler de Kemal Bey'in "Kontrollü darbe" ısrarıyla yanlış yaptığı görüşünde. 

FETÖ terör örgütünün başı, geçen hafta yeni bir açıklama yaptı karşısında diz çöken kölelerine. 

Diyor ki:

" (...) Elli bin masum insan hapishanelere atıldı. Her gün yeni mazlumiyet, mağduriyet haberleri geliyor. Okullar, üniversiteler kapatıldı. Binlerce şirkete el konuldu.  (...) yapılan darbelerle ne de hazırlık aşamasındaki darbelerle hiç benzeşmeyen ve senaryo olduğunu bir çocuğun dahi anlayabileceği haince bir tiyatroydu...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ettiği kelâmın bu zırvalardan farkı var mı? FETÖ'nün başı, 15 Temmuz'un "tiyatro" olduğunu, söylüyor, CHP lideri "Kontrollü darbe" diyor. Kemal Bey, "Kontrollü darbe" ifadesiyle, FETÖ'cülerle aynı dili konuştuğunu ne zaman fark edecek çok merak ediyorum.

, Kemal Kılıçdaroğlu adına "Adalet" dediği yolculuğa çıkarken, safını belirlemeliydi. Öyle yapmadı, FETÖ'nün başına destek verircesine, "mazlum" ve "mağdur" edebiyatı yaptı yol boyunca. "Adalet arayan herkes"in Ankara-İstanbul yolculuğunda kendisine eşlik edebileceğini söyledi  Nagehan Alçı'ya.

Kemal Bey hiç kusura bakmasın ama, yaptığı yürüyüş için "sözde" diyenleri şikayet etmeye hiç hakkı yok. FETÖ'nün "kan süvarileri"ni savunarak, bu suçlamalara bizzat kendisi sebep oldu. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun nazarında da "vicdan sahibi bir gazeteci" olan Abdülkadir Selvi'nin "Darbeye geçit yok" kitabını bir an önce okumasını tavsiye ediyorum.  Okuduklarını anlayabilirse, "kontrollü darbe" fikrinden vazgeçeceğinden eminim. FETÖ'nün başının son açıklamalarını da okusun bence. Kendine soru sorma imkânı bulur, "Ben neler söylüyorum?" diye.. Kemal Bey bu soruyu kendine sorduğu gün, FETÖ'nün "köle ordusu"na sahip çıkmak yerine, FETÖ'nün başındaki adamın çirkin dilinden vazgeçecektir. 

CHP lideri, bu adamın düşmanı olduğu Tayyip Erdoğan kadar kendisi için de tehlikeli olduğunu bilmesi ve görmesi gerekiyor. Aksi halde, 15 Temmuz gecesi, FETÖ'nün kanunsuz vahşiliği sonucu hayatını kaybeden 249 şehidimizin "adalet"ine ihanet etmiş olur!

Benden söylemesi...

FETÖ'YE HİZMETTE SINIR TANIMAYAN BİR "APTAL!"

zırvalarını sürdürüyor. Kölesi olduğu efendisinin Meclis'i bombalamadığını iddia ediyor. 

FETÖ adına kahramanlık gösterdiği kadar, aklını da gösterseydi keşke. Akıl olmayınca, Meclis'in içine Tayyip Erdoğan tarafından bomba yerleştirildiğini ve patlatıldığını söyleyecek kadar kendinden geçiyor. 

FETÖ'nün postuna bürünen bir "aptal"dan da ancak bu beklenir.

Şaşırmadım!

SIĞINAĞA İNMEK YERİNE ALLAH'A SIĞINAN BİR LİDER

FETÖ'ye dizini kırdıran "aptallar"ı gördükçe, Tayyip Erdoğan gibi bir liderin varlığına her gün şükrediyorum. 

Neden?

Abdülkadir Selvi'nin "Darbeye geçit yok" kitabında, Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesindeki direnişini okudum. Atatürk Havalimanı'na indiği vakit, etrafındakilerin "sığınak" talebine verdiği cevabı Abdülkadir'in kitabında bulabilirsiniz.

Tayyip Erdoğan sığınağa inmek yerine, Allah'a sığınıyor. Bir seccade istiyor,  FETÖ'ye diz çökmek yerine Allah'a eğiliyor, sadece ona secde ediyor.

Namazını kılıyor, el açıp Allah'a yakarıyor. 

Millete sığınıyor sonra...

Daha fazla detay var; Abdülkadir Selvi her şeyi yazmış. 

Okuyun ve "aptallar"a geçit vermeyin derim!

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN FETÖ'nün çirkin dili, yürüyüş ve Erdoğan'ın sığınak hikayesi yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Hadi ÖzışıkDİĞER YAZILARIHadi Özışık
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro