eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Yılmaz müjdeyi verdi! Mülakatlar haziranda başlıyor

Bakan Yılmaz müjdeyi verdi! Mülakatlar haziranda başlıyor

Bakan Yılmaz Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında izlanan protokol töreninde konuştu. Eğitim alanında yapılan hizmetlerden bahseden Yılmaz bir de müjde verdi. Bakan Yılmaz bu yıl 25 bin öğretmen alınacağını ve mülakatların haziran ayında başlayacağını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 16:10 - Güncelleme: 16-05-2018 16:10

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bugün burada imzalayacağımız 4 protokolle her biri 16 derslikli, 10 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, pansiyonu ve kapalı spor salonu ile birlikte mesleki eğitime kazandıracağız." dedi.

Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı konferans salonunda düzenlenen, Milli Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında Milli Enerji Eğitim Hamlesi temasıyla hazırlanan "Tabii Kaynaklar ve Yenilebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri" protokol imza törenine katıldı. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri" açılması için iş birliği protokolü imzalandı. Enerji Bakanlığında gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Bakan Yılmaz, proje kapsamında 10 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini mesleki eğitime kazandıracaklarını kaydetti. Büyük Türkiye hedefine giden yolda en büyük kılavuzun bilim ve akıl olduğunu belirten Yılmaz, toplumun kalkınması için öncelikle yetişmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunu söyledi.

"HAZİRAN'DA MÜLAKATLARA BAŞLAYACAĞIZ": Türkiye'nin en büyük yatırımı beşeri sermayeye yaptığını ifade eden Yılmaz, "Bugün Türkiye beşeri sermayesini kendisine güç olarak dönüştürmeyi başarabilmiş dünyadaki ender ülkelerden biridir. Kaliteli ve fırsat eşitliği temelindeki eğitim, değişmez hedefimizdir. Eğitimin alt yapısı tamamlanmadan eğitimde kaliteden bahsedebilmek mümkün değildir. Alt yapının tamamlanabilmesi için de yeterli kaynak ayrılması lazımdır. Biz bu dönemde yeterli kaynak ayırdık. Bizler 80 yılda yapılanları bu dönemde halkın hizmetine sunduk. Milli gelirden eğitime ayrılan pay 2002'de yüzde 2.9'du, bugün 6.2'den fazla. 80 yılda yaptığımız derslik sayısı 367 bindi, bizim dönemimizde yapılan derslik sayısı 387 bin, 80 yılda yapılan derslik sayısından daha fazlasını biz bu dönemde yaptık. Geldiğimizde yaklaşık 512 bin öğretmenimiz vardı, bizim dönemimizde 584 bin atamasını gerçekleştirdik. Haziran ayında mülakatlara başlayacağız 5 bin öğretmen daha almak için. Bu yıl da 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturmuş olacağız. Bu dönem atanan toplam öğretmen sayımız da 610 bin" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Yılmaz müjdeyi verdi! Mülakatlar haziranda başlıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • ilbeyhan 23 Mayıs 2018 13:17 Bende bu bakanimiza hayranim,Allah icin butun sorunlara buyuk bi ozguvenle cozum buluyor yada en azindan konusuyor ne dedigini tam anlamasamda guven veriyor...

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro