eposta yazdır zoom+ zoom-

Ataması yapılan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?

Ataması yapılan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?

Ataması yapılan 18 bin 506 öğretmen ne zaman göreve başlayacak? Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler harcırah alacak mı? Ataması yapılan öğretmenleri neler bekliyor? İşte yol haritasının detayları...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2016 11:06 - Güncelleme: 11-10-2016 11:06

MEB, bugün itibariyle bir kısmı dershane öğretmeni olmak üzere 18 bin 506 sözleşmeli pozisyona atama yaptı.

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLER NE ZAMAN GÖREVE BAŞLANACAK?

Atanan adayların atama kararnameleri, il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Ayrıca, ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır.

Dileyen adaylar yarından itibaren atanmış oldukları il milli eğitim müdürlüklerine aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak başvurularını yapabilirler. İl milli eğitim müdürlüklerindeki komisyonlar ibraz edilen belgeleri inceleyecek ve belgeleri başvuru sırasında belirttikleri gibi doğru olanların atamaları tekemmül ettirecektir.

Belgeleri komisyona ilettikten sonra il milli eğitim müdürlüğünce atamaları yapılanlar, atamaları kendilerine tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlayacaktır.

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLER HARCIRAH ALACAKLAR MI?

İlk atama işlemlerinde harcırah verilmesi uygulaması kaldırılmıştır. 6245 sayılı Kanununda, ilk defa kamu görevineatananlara, harcırah verileceğine dair bir hüküm bulunmadığı için sözleşmeli olarak atananlara harcırah verilmeyecektir.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE HANGİ BELGELER SUNULMALI

Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),
Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.
Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

HANGİ ÖĞRETMEN ADAYLARININ ATAMALARI YAPILMAYACAK?

Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il milli müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

Sabıka sorgulama belgesinde "Adli sicil kaydı vardır" ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Başvurusunda sağlık durumu yönünden görev yapmasına engel bir durumu olmadığını beyan etmekle birlikte, göreve başlama esnasında sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel oluşturacağı hususunda tereddüt oluşan aday göreve başlatılmayıp; adaydan, yurdun her bölgesinde ve iklim şartlarında öğretmenlik yapabileceğine ilişkin tam teşekküllü bir hastaneden alacağı sağlık kurulu raporu istenecektir.

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMENLER GÖREV YERLERİNE NASIL GİDECEK, NEREDE KALACAK?

Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan, atandıkları yere nasıl taşınacaklarından, ortak ev arkadaşlığına kadar bir çok konuda memurlar.net forumunda bilgi paylaşımında bulunabilir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ataması yapılan öğretmenler ne zaman göreve başlayacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro