eposta yazdır zoom+ zoom-

Almanya'da Türk Selim salgını! 13 bin hastaya bilerek bulaştırdı

Almanya'da Türk Selim salgını! 13 bin hastaya bilerek bulaştırdı

Almanya'nın Münih kentinde, anestezi uzmanı olarak görev yapan Selim C. salgını yaşanıyor. Selim C., hastalara bilerek Hepatit C bulaştırdığını itiraf etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-11-2018 09:52 - Güncelleme: 09-11-2018 09:52

ALMANYA’nın Bavyera bölgesinde ciddi bir Hepatit C salgını kritizi yaşanıyor. Donauwörth bölgesinin büyük hastanelerinden birinde anestezi uzmanı olarak çalışan Selim C. isimli kişinin, “Ben hastalara Hepatit C bulaştırdım” demesi üzerine soruşturma açıldı. Bu açıklamanın ardından Donau-Ries Clinic’ten kovulan Selim C’nin kaç kişiye hastalığı bulaştırdığı henüz bilinmiyor.

KAN YOLUYLA BULAŞIYOR... Bugün Almanya’nın çok okunan tabloid gazetelerinden Bild, soruşturmanın derinleştirildiğini ve bu kişinin hastalara nasıl Hepatit C bulaştırdığının incelendiğini yazdı. Genelde kan yoluyla bulaşan Hepatit C, iğne üzerinden de bulaşabiliyor.

13 BİN KİŞİ KONTROLDEN GEÇİRİLECEK... Yetkililer Selim C’nin neden böyle bir şey yaptığını henüz bilmediklerini açıklarken, adamın çalıştığı dönemde hastanede tedavi olan en az 13 bin kişinin kontrol edilmesi gerektiğini ve bu kişilerde Hepatit C olabileceği duyurdu.

KONTROL EDİLEN 21 HASTADA HEPATİT C ÇIKTI... Hastalardan en az 21’inde gerçekten de Hepatit C görüldüğü açıklanırken, hastane yönetimi 13 bin kişiye mektup göndererek, “Kontrollerinizi yaptırmalısınız” çağrısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Almanya'da Türk Selim salgını! 13 bin hastaya bilerek bulaştırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro