BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
GÜNCEL

TEOG birincisinin hazırlık süreci sizi çok şaşırtacak!

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu evini terk ederek, Diyarbakır'ın Bismil ilçesindeki ablasının yanına yerleşen 8. sınıf öğrencisi Dilek, TEOG'da tüm soruları doğru cevapladı.

Nusaybin'deki evini teröristlerin saldırıları sonucu terk etmek zorunda kalan Dilek, kardeşiyle, anne ve babasından ayrılarak Bismil'de oturan öğretmen ablasının yanına yerleşti.

Anne ve babası da Şırnak'ın Silopi ilçesindeki diğer ablasının yanına yerleşen Dilek, evinden, ilçesinden, anne ve babasından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın üzüntüsüne rağmen, TEOG'a kayıt yaptırdığı Bismil ilçesindeki Fatih Ortaokulunda hazırlandı.

TERÖR NEDENİYLE EVİNDEN AYRILDI

Bir yandan yeni ortamına alışmaya çalışan Dilek, diğer yandan da TEOG'a hazırlandı. TEOG ikinci dönem sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer alan Dilek, özellikle terör nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığı Nusaybin'deki öğretmenlerine teşekkür etti.

Sınavda Türkiye birincileri arasında yer almanın sevincini yaşayan Dilek, gazetecilere yaptığı açıklamada, hiçbir zaman umudunu yitirmediğini, dersi derste dinlediğini ve günde ortalama 4 saat çalıştığını söyledi.

Okuldaki destekleme ve yetiştirme kursunun da kendisine çok büyük katkı sağladığını anlatan, başarısı için yardımcı olan herkese teşekkür eden Dilek, "Özellikle Nusaybin'deki öğretmenlerime teşekkür ediyorum çünkü onların benim üzerinde büyük katkısı oldu. Olayların durmasını istiyorum. Yeniden öğretmen ve arkadaşlarımla bir araya gelmeyi umuyorum." diye konuştu.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR