BIST 9.686
DOLAR 32,53
EURO 34,62
ALTIN 2.488,32
GÜNCEL

Sözde sendikaya kumar baskını! Asit detayı şoke etti

İZMİR'in Bornova ilçesinde sendika ve vakıf binası görünümlü kumarhaneye jandarma ekipleri tarafından baskın yapıldı. 185 kişinin kumar oynarken suçüstü yakalandığı binada kumar oynatılan malzemelerin köpükten yapıldığı ve baskın anında asit dökülerek eritilmek istendiği tespit edildi.

İZMİR İl Jandarma Komutanlığına bağlı Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Naldöken Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan ve yan yana binalarda bulunan Ege Genel İş Sendikası, Biz Lokanta ve Seyyar Yemek Çalışan İşçileri Sendikası binası ile Yeni Nesile Eğitim ve Yardım Vakfı binalarında kumar oynatıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.

Adrese giden ekipler koçbaşı ile kapıları açmaya çalışsa da kapıların baskın anında açılmaması için ağır malzemelerden yapılması sebebiyle kapının yanında bulunan duvarları kırarak içeri girdi.

Üç ayrı binanın birbiriyle bağlantılı olduğu tespit edilirken jandarma ekiplerini karşısında görenler üst katta bulunan toplantı odasına koşarak kumar oynamadıklarını göstermeye çalıştı.

Jandarma ekiplerinin baskın yaptığı adreste 185 kişi tombala oynarken suçüstü yakalandı.