BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
GÜNCEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Erdoğan, Bilim Kurulu'nu eleştiren Kılıçdaroğlu'na 'Sağlık Bakanı'nın tırnağı etmezsin" demişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs ile mücadelede aktif rol üstlenen Bilim Kurulu üyelerinine yönelik eleştirilere AK Parti Grup toplantısında sert bir biçimde karşı çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabı üzerinden teşekkür etti.

Bakan Koca, söz konusu paylaşımında, “Cumhurbaşkanımıza gösterdikleri hassasiyet ve teveccüh için tüm sağlık çalışanları ve bilim insanlarımız adına teşekkür ederim. Küresel salgın ile mücadele siyaset üstü bir konudur” ifadelerini kullandı.

Koca, paylaşımına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmadan konu ile ilgili kısmı da ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunu eleştirerek istifaya çağıran ve "Bilimle falan alakaları yok" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Erdoğan şunları söylemişti:

- Kılıçdaroğlu hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağımız olan, ülkemizin kendi alanlarının en yetkin isimlerinden oluşan Sağlık Bakanlığı Bilim Kuruluna saldırmaya kadar vardırdı. Vah zavallı.

- Biz salgınla mücadeleyi siyaset üstü, 84 milyonun tamamının sağlığını ilgilendiren milli bir mesele olarak görüyoruz. Bilim Kurulu üyelerimize kadar bugüne kadar verdikleri hizmetler için de ben şahsım, ailem, grubum ve milletim adına kendilerine teşekkür ediyorum. Bilim Kurulu başta olmak üzere sağlıkta bugüne kadar ölen nice arkadaşlarımız oldu.

- Bunlarla ilgili Bay Kemal senin bir derdin oldu mu? Kılıçdaroğlu’nun bir dakikalık şov uğruna bunca emeği silip atmasının, bilimin konuşulması gerektiği yerde bilimi ayaklar altına almasının takdirini ben sağlık çalışanlarımıza ve milletimize bırakıyorum.

- Rabbim ülkemizi bu habis zihniyetin tasallutundan, bu zihniyetin yol açacağı tahribattan, bu zihniyetin sebebiyet vereceği yıkımdan muhafaza eylesin. Bununla da kalmayıp tabii Sağlık Bakanımıza da bindiriyor. Atılacak tırnağı olsan ne ala, değilsin.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR