BIST 3.568
DOLAR 18,58
EURO 18,14
ALTIN 1.016,35
İŞ İLANLARI

Murat Ülker açıkladı 5 bin kişi alınacak!

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, şirketinde FETÖ üyesi çalışan olup olmadığıyla ilgili açıklama yaptı. Ülker aynı zamanda şirket bünyesinde yeni alımların olacağını müjdeli.

Türkiye'nin en önde gelen şirketlerinden biri olan Ülker'de 50 bin kişi çalışıyor. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker yaptığı açıklamada 5 bin kişi daha istihdam edeceklerini duyurdu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok şirkette Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik temizlik yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Şu anda Ülker'de 50 bin kişinin çalıştığını ve 5 bin kişinin de istihdam edileceğini açıklayan Ülker, "Ülkem için elimden geleni yapıyorum. 50 bin kişi çalışıyor, 5 bin kişi daha istihdam edeceğiz" dedi. Murat Ülker geçtiğimiz günlerde ise 15 Temmuz'da yaşanan kanlı darbe girişimi sonrası şehit olanların yakınlarını işe alırken öncelik tanınacağını vurgulamıştı.

İŞTE MURAT ÜLKER'DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından birçok şirkette Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik temizlik yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Biz"Ülker'de FETÖ temizliği yapıldı mı?" sorusunu İngiltere Londra'da buluştuğumuz Ülker'in patronu Murat Ülker'e sorduk. Ülker, lafı dolandırmadan açık açık cevabını verdi:

"İş prensibi olarak biz çok kıskancız. İstiyoruz ki bizim iş yerimizde sadece bizim işimiz yapılsın. Benim bile patronum işim. İş ne emrederse onu yaparım. Ben zaten yüzde yüz performans bekliyorum. Bizim iş yerimizde kimsenin vakti olmaz."

TEDBİR EN BAŞINDAN ALINDI: SADECE İŞ

50 bin kişinin arasında FETÖ'cü olup olmadığını bu sözlerden daha iyi anlıyoruz. Murat Ülker, FETÖ veya bir başka örgütlemeye karşı tedbirini en başından almış ve "Sadece iş" demiş çalışanlarına. İşi vermiş, beklentilerini yüksek tutmuş. Zamanında işi sıkı tutunca, 15 Temmuz sonrasında başlatılan FETÖ temizliğine iş yerinde ihtiyaç duymamış.

5 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDECEĞİZ

Murat Ülker, sosyal medyada, ya da başka alanlarda kendisine ve şirketlerine sıçratılmaya çalışılan FETÖ çamuru konusunda profesyonelce cevap veriyor ve bu söylentilere pek de kulak asmıyor. Zira "Yaptıklarım ortada" diyor ve ekliyor:

Murat Ülker geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da yaşanan kanlı darbe girişimi sonrası şehit olanların yakınlarını işe alırken öncelik tanıyacaklarını belirmişti.

"Ülkem için elimden geleni yapıyorum. 50 bin kişi çalışıyor, 5 bin kişi daha istihdam edeceğiz."

PATRON DEĞİL ÇALIŞMA ARKADAŞI

2021 hedefiyle yoluna devam ediyor Murat Ülker... Çalışma arkadaşlarına patrondan çok arkadaş gibi davranıyor. İngiltere'den sonra, başka yabancı ülkelerde Ülker'in ürünlerini raflara koymayı kafasına koyan Ülker, gelecekle ilgili çok iddialı.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR