BIST 1.366
DOLAR 8,14
EURO 9,69
ALTIN 453,05
GÜNCEL

Fahrettin Koca'dan İstanbul için kritik uyarı! Hastanelerde hasta artışı başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından İstanbul'da sağlık yöneticileriyle bir araya gelerek koronavirüs salgınının seyrini değerlendirdiklerini duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından İstanbul'da sağlık yöneticileriyle bir araya gelerek koronavirüs salgınının seyrini değerlendirdiklerini duyurdu. 

“Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor” diyen Bakan Koca, “İstanbul normalleşmenin örnek şehri olmalı. Bunu başaracak kararlılıktayız” ifadelerini kullandı. 

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 100 bin nüfusa düşen haftalık ortalama vaka sayısı haritasına göre İstanbul’daki vakalar 68.23’ten 89.90’a yükselmişti. 

Bakanlığın illere göre risk durumu haritasına göre ise İstanbul, turuncu kategori olan yüksek risk durumunda yer alıyor. 

İSTANBUL İL SAĞLIK MÜDÜRÜ UYARMIŞTI 

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentin yüksek riskli grupta yer aldığını belirterek “Salgın bitmedi” demişti. 

Memişoğlu, açıklamasında “Uyum içinde kısıtlama duygusu ve farkındalığı ile hareket etmek zorundayız. Aman dikkat! Öğrencimize, yaşlımıza, esnafımıza, vatandaşımıza güveniyoruz. Şimdiye kadar gösterdikleri özveriye bundan sonra gösterecekleri hassasiyete çok teşekkürler” ifadelerine yer vermişti. 

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR