BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,83
ALTIN 399,79
ÖĞRETMEN

Burslar bu kez erken ödenecek

AK Parti hükümeti seçimlerden önce üniversiteye ilk defa girecek ya da ilk defa kredi veya burs alacak öğrenciler için büyük bir sürprize hazırlanıyor.

Seçim öncesinde toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan hükümet, şimdi de öğrencileri sevindirecek bir çalışmayı duyurdu.

Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilerin kredi/burs taleplerinin ocak ayından önce gerçekleştirilmesi için çalışmalara başladı. Üniversite sınavlarında başarılı olup üniversiteye girmeye hak kazanan veya ilk defa burs/kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin ödemelerinin öğrenim dönemi başından itibaren yapılması planlanıyor.

Öğrencilerin yüksek öğrenime başlamalarını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen çalışmanın gelecek öğretim dönemi itibariyle gerçekleşmesi bekleniyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre burs ve kredi ödemelerinin ocak ayından önce yapılması konusunda öğrencilerden yoğun bir talep olduğu belirtildi. Talepleri değerlendiren KYK, burs ve kredi ödemeleriyle ilgili düzenlemeyi önümüzdeki öğretim dönemine yetiştirmeyi planlıyor. Kredi ve burs konusunda çalışmalarını sürdüren Hükümet 2014 yılında 1 milyon 245 bin 325 öğrenciye burs veya kredi imkanı sağladı.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR