BIST 9.653
DOLAR 32,53
EURO 34,67
ALTIN 2.503,65
MEMUR

Bakan Vedat Bilgin duyurdu! Emeklilik sisteminde yeni dönem

Emeklilik sistemi ve 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika açıklaması! Çalışmalar tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "Emeklilik sistemi ve ek gösterge mekanizmasının yeniden düzenlemesi gündemimizdedir. Bu gündemin gereğini yapacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması geldi. Bakan Bilgin, "Emeklilik sistemi ve ek gösterge mekanizmasının yeniden düzenlemesi gündemimizdedir. Bu gündemin gereğini yapacağız" dedi.

EMEKLİLİK SİSTEMİ VE 3600 EK GÖSTERGE İÇİN KURUL ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

Vedat Bilgin, bakanlık içindeki kurulun çalışmaları tamamladığını, bundan sonraki süreçte diğer bakanlıklar ve Memur-Sen ile görüşme yapılacağını söyledi.

Bilgin, daha önceki açıklamalarında konunun meclise gelmesi için ocak ayına işaret etmişti. Kasım ortasında bir etkinlikte konuşan Bilgin, "Bu çalışmayı Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle sonlandırmak için çalışıyoruz. İnşallah ocak ayında TBMM'ye getireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Büyüme rakamlarına ilişkin de açıklama yapan Bakan Bilgin, "Türkiye pandemi krizinin her aşamasında üretim sistemini ayakta tutmayı başarmıştır. Üretimini kapatmamıştır. 2’nci çeyrekte ekonomik büyüme yüzde 21.7 büyümüş; bugünde, 3. Çeyrekte 7.4 büyüdük. Yılsonu itibariyle tahminler yüzde 10 büyüme olacağını göstermektedir." dedi.

Yorumlar 1 Yorum
ÇOK OKUNANLAR