BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,86
ALTIN 398,55
KPSS

AÖF tek ders sınavında 17 Haziran gelişmeleri neler?

AÖF'nin final sınavları bitti. Binlerce açıköğretim öğrencisi bütünleme sınavının yerine gelen AÖF tek ders sınavının ne zaman yapılacağını ve sınava kimlerin gireceğini merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde YÖK başkanı Gökhan Çetinsaya,bir programa katılmıştı ve  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bölümlerinde okurken tek dersten dolayı yıl/dönem uzatan öğrencilere 'tek sınav hakkı müjdesi'ni vermişti...

2013 AÖF BAHAR DÖNEMİ FİNAL SONUÇLARI İÇİN

ÇETİNSAYA TEK DERS MAĞDURLARI İÇİN NE DEDİ?

YÖK başkanı Gökhan Çetinsaya, TRT Haber"de Neler Oluyor isimli programa konuk oldu ve açıköğretim öğrencilerini ilgilendiren sorulara yanıt verdi.

Programda konuşan Çetinsaya, AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavları ile ilgili taleplerine hak verdiğini ama 1 milyondan fazla öğrencisi bulunan açıköğretim bölümlerinde bütünleme sınavının organizasyonunun zorluklarından dolayı yapılmasının zor olduğunu belirtti.

Çetinsaya sorulan tek ders mağdurlarının durumlarının ne olacağı sorusuna, Açıköğretim son sınıf okuyan öğrencilere tek ders sınavı hakkının verileceğini açıkladı.

Böylelikle tek ders yüzünden dönem veya yıl uzatma derdi artık ortadan kalkacak. Lisans yada önlisans farketmez tek dersten dolayı okulunu uzatan öğrenciler artık o dersten sınava girerek mezun olabilecekler. Açıköğretim tek ders sınavının bu yıl uygulamaya geçileceği tahmin edilmektedir.Yorumlar 2 Yorum
ÇOK OKUNANLAR