BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
KPSS

AÖF sınav sistemi değişti işte yeni düzenleme

Anadolu Üniversitesi değerlendirme sisteminde değişikliğe gitti. Bundan sonra Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yanlışlar doğruları götürecek. Kaç yanlış doğruyu götürecek? İşte yeni sistemin detayları...

AÖF 2016 sınav sistemi değişti. Yeni sisteme göre AÖF sınavında 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Peki yeni düzenleme ne zaman başlayacak? Detaylar memurhaber.com'da.

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi'nin sınav sonuçlarını değerlendirirken artık 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini duyurdu.

ESKİ UYGULAMADA YANLIŞLAR DOĞRUYU GÖTÜRMÜYORDU

Anadolu Üniversitesi, değerlendirme sisteminde değişikliğe gitti. Artık sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Eski uygulamada yanlışlar doğruyu götürmüyordu.

 AÖF sitesinden yapılan açıklama şöyle:


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye’nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.

Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.Tüm öğrencilerimize duyurulur.

AÖF SINAVI NE ZAMAN?

Güz Dönemi ilk AÖF sınavı 26 Kasım Cumartesi ve 27 Kasım Pazar günleri gerçekleştirilecek. Sınavlar her iki günde saat 09.30 ve 14.00'te yapılacak. AÖF dönem sonu sınavı ise 14 Ocak Cumartesi ve 15 Ocak Pazar günü yapılacak. Böylece Güz dönemi sona erecek.

Yorumlar 1 Yorum
ÇOK OKUNANLAR