BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,85
ALTIN 399,15
KPSS

AÖF bütünleme sınavında 25 Nisan 2013 gelişmeleri

Bahar dönemi sınavlarını vermeye başlayan binlerce AÖF öğrencisi bütünleme sıvanının yapılıp yapılmayacağını merak ediyor... AÖF bahar döneminde bütünleme sınavı olacak mı?

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür'ün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.

Açıköğretim ile ilgili tüm haberleri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz...

Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, "Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak" dedi.

Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF Açıköğretim öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter'da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.

YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF'de yok. Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF Açıköğretim öğrencileri 'AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası' başlattı.

Yorumlar 14 Yorum
ÇOK OKUNANLAR