BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
İŞ İLANLARI

5 bin kişiye istihdam Binali Yıldırım açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika istihdam müjdesi. Ankara'da açıklan yeni otomotiv merkezi 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak.

ANKARA'da 5 bin kişiye iş müjdesi. Yeni açılan otomotiv merkezi için 5 bin kişi işe alınacak. Binali Yıldırım bugün yaptığı açılış konuşmasında iş istihdamı müjdesi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım Avrupa'nın en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi'nin açılış töreninde konuştu.

5 BİN KİŞİYE İŞ MÜJDESİ

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Türkiye büyüyor. Bugünün Türkiyesi dünyanın en büyük 20 ekonomisinin arasında. Burası sadece oto alınıp satılan yer değil. Aynı zamanda bir yaşam alanı haline gelmiş. Güzel bir iş ortaya çıkmış. 551 tane dükkan var. Her bir dükkan bir ekmek kapısı. Burada çalışanlar olacak. Ekonomiye katkı sağlayacak. Tesiste otelinden alışveriş merkezine her şey var. Aynı anda 12 bin arabayı burada göreceksiniz. 5 bin kişi burada iş sahibi olacak. Küçük galerilerde dolaşmayacak Ankaralılar. İstediği kadar çeşidi görecekler, bütün işleri de burada hallolacak. Oturup kahvesini içerken bir yandan işlemlerini yapacak.
İşimiz hizmet, gücümüz millet! Ak Parti'nin siyasetteki tek hedefi millete hizmettir. Havaalanına yakın. Ankara'dan ücretsiz servis olacak. Yetmedi buradan Ankara'ya metroyu da yapacağız. Ankara ile bura arası çok daha yakınlaşmış olacak. Keçiören-Tandoğan metrosunu önümüzdeki ay açacağız. Ankara yaşanacak bir şehre dönüştü. Ankaralıların yüzde 98'i doğalgaz kullanıyor. Otobüsler de doğalgazla çalışıyor. Yani egzoz duman yok. Bölgenin en büyük kentsel dönüşüm projesi de Mamak'ta gerçekleşiyor. 30 köprü ve viyadük yaptık. Sivas ve İzmir'e hızlı tren çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR