BIST 2.444
DOLAR 16,74
EURO 17,47
ALTIN 976,22
GÜNCEL

2016 TEOG boş kontenjan ve nakil başvuruları ne zaman?

2016 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı peki MEB 2016 TEOG nakil ve boş kontenjan başvuruları ne zaman? İşte ayrıntılar...

2016 TEOG tercih sonuçları ve okul boş kontenjanları ve taban puanlar listesi 11 Ağustos 2016 Perşembe günü açıklanacak. Lise öğrencileri 15 Ağustos 2016 pazartesi günü TEOG 1. Lise Nakil Başvurusu yapabilecekler.

TEOG 2016 ek tercih nakil ve boş kontenjan başvuruları öğrenciler tarafından oldukça merak ediliyor. 2016-2017 TEOG  ek tercih başvuruları ile 1.  TEOG Boş kontenjanları bugün açıklanacak. Bakan İsmet Yılmaz’ın TEOG sonuçları, boş kontenjanlar ve Nakil başvuru tarihleri ile ilgili bilgiler verdiği basın toplantısında TEOG sonuçları ve boş kontenjanların 11 Ağustos 2016 Perşembe günü açıklanacağı bildirildi. Buarada kapatılan vakıf üniversitelerindeki öğrencilerle ilgili alınan kararları YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter'dan yazılı bir açıklama ile duyurdu.

TEOG BOŞ KONTENJANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Teog boş kontenjanlar listesi bugün açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanı tarafından bugün sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre, 2016 TEOG tercih sonuçları ve Okul boş kontenjanları ve taban puanlar listesi 11 Ağustos 2016 Perşembe günü açıklanacak. TEOG Boş kontenjanları bugün açıklanacak. Bakan İsmet Yılmaz’ın TEOG sonuçları, boş kontenjanlar ve Nakil başvuru tarihleri ile ilgili bilgiler verdiği basın toplantısında TEOG sonuçları ve boş kontenjanların 11 Ağustos 2016 Perşembe günü açıklanacağı bildirildi. Bu arada 

2016 TEOG 1.LİSE NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Lise öğrencileri 15 Ağustos 2016 pazartesi günü TEOG 1. Lise Nakil Başvurusu yapabilecekler.

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecekler. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki haklarından vazgeçmiş sayılacaklar. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için ise, 7-10 Eylül tarihlerinde istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül 2015 tarihinde eğitim öğretime başlanacak.

Yorumlar
ÇOK OKUNANLAR