BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,86
ALTIN 398,74
KPSS

2013 AÖF bütünleme İnsan Hakları Mahkemesine gidiyor!

2013 AÖF final sınavları için geri sayım çoktan başladı bile! Ama binlerce öğrencinin bütünleem mağduriyeti hala bitmedi. Öğrenciler isyan bayrağını çekti ve İnsan Hakları Mahkemesine baaşvurmaya hazırlanıyor...

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) final sınavları 1-2 Haziran'da yapılacak.AÖF öğrencileri de diğer üniversitelilerin yararlandığı bütünleme hakkından yararlanmak istiyor.Bakalım YÖK bu konuda bir adım atacak mı?

2013 FİNAL SONRASI AÖF BÜTÜNLEME SINAVI OLACAK MI?  TIKLAYIN

AÖF ÖĞRENCİLERİ ŞİKAYET YAĞDIRIYOR

Şikayetvar'da "Bütünleme sınavlarını geri istiyoruz" yorumlarını yazan AÖF öğrencileri, geçmiş senelerde yapılan bütünleme sınavlarının bu sene de devam etmesi için şikayetlerini belirtti.

Açıköğretim Fakültesi bütünleme sınavı haberlerini buradan takip edebilirsiniz...

BÜTÜNLEME SINAVINI GERİ İSTİYORUZ!

Akademik ders yılı içerisinde geçmek zorunda olduğu dersleri geçemeyen öğrenciler için üniversitelerde bütünleme sınavları yapılıyor. AÖF'de de geçmiş senelerde uygulanan bu uygulamanın, 2012-2013 yılında yeni dönemlik-kredili sisteme geçilmesiyle bu sene kaldırıldığı açıklandı. Bütünleme hakkının bütün üniversite öğrencileri gibi kendilerinin de hakkı olduğunu savunan AÖF öğrencileri, sene ve ders ücreti kaybı yaşamadan bütünleme sınavından tekrar yararlanabilmek için Şikayetvar'a şikayetlerini yazdı.

Eğer AÖF'de bu sene bütünleme sınavı gerçekleşmezse öğrencilerin 1-2 Haziran'da yapılacak final sınavında yeterli geçer notu alarak dersleri geçmesi gerekiyor. Final sınavında derslerini geçemeyen öğrenciler ise bütünleme sınavına giremeden gelecek sene de aynı dersleri tekrar alacak.


BÜTÜNLEMENİN KALDIRILMASINA TEPKİLER ARTTI

Şikayetvar'a öğrencilerin bütünleme sınavlarının kaldırılması ile ilgili yazdıkları şikayetler şu şekilde:

"Edebiyat 3. sınıf öğrencisiyim. Her sene yapılan bütünleme sınavının kaldırılmasına anlam veremiyorum. Hakkımız olan şeyin elden alınması suç değil mi? Tüm üniversiteler bütünleme yaparken AÖF'nin bütünlemeyi kaldırması haksızlık. Bütünleme sınavlarının devamını talep ediyorum."

"Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibarı ile tüm Açık Öğretim Fakültesi bölümleri dönemlik kredili sisteme geçmiştir. 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. YOK'ün 22. 06. 2012 Tarih ve 5854-27380sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine bütünleme sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu hakkımızdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Bütünleme hakkımızı geri istiyoruz."

İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE BAŞVURACAĞIM

"Ben AÖF adalet bölümü okumaktayım. Alttan 8 dersim var mezun olmak için.Ben bütünleme sınavlarına girmek istiyorum.Bizimde hakkımız var. Ben bu sisteme itiraz ediyorum. Halkın sesine kulak verin kendi sesinize değil. Yoksa insan hakları mahkemesine başvuracağım."

"Bir Anadolu Üniversitesi öğrencisiyim . Diğer tüm üniversite öğrencileri gibi bütünleme sınavlarından yararlanmak istiyorum. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum."

Yorumlar 2 Yorum
ÇOK OKUNANLAR