eposta yazdır zoom+ zoom-

YSK seçmen sorgulama 2019 listesi kütükte adınız yoksa bunları yapın

YSK seçmen sorgulama 2019 listesi kütükte adınız yoksa bunları yapın

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler için YSK'nın seçim takvimi işliyor bugün saat 08.00 itibariyle seçmen kütüğünden sorgulama başlarken itirazlar 17 Ocak tarihine kadar yapılacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-01-2019 09:32 - Güncelleme: 04-01-2019 09:32

İnternethaber'in yapmış olduğu habere göre 31 Mart yerel seçimlerinde oy vermek için YSK sitesinden seçmen kütüğü sorgulama yapmanız gerekiyor. Bunun için secmen.ysk.gov.tr sitesine girip TC numaranızla kaydınızı kontrol edeceksiniz. Bunu yapmazsanız ve seçmen kütüğünde kaydınız olmazsa yerel seçimlerde oy veremezsiniz.

YSK bugün seçmen kütüğü listelerini muhtarlıklarda askıya çıkardı. Online olarak da sorgulanabilen seçmen listelerine 17 Ocak tarihine kadar ulaşabilirsiniz. Seçmen kütüğünde kaydınız yoksa ya da hatalı bilgi varsa 17 Ocak 2019 tarihine kadar başvurup düzelttirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde oy veremezsiniz.

Seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? : Seçmen kütüğü kayıtlarına ulaşmak için buraya tıkladığınızda aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi bir sorgulama alanı geliyor. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC numaranızı yazın. Resim doğrulama bölümündeki şifreyi ekrana girdikten sonra sorgula tuşuna basın.

Seçmen kütüğünde kaydım yok ne yapmalıyım? : Seçmen kütüğünde kaydı bulunmayanlar, düzeltme ve yerleşim yeri adresi değiştirmek isteyenler nüfus müdürlüklerine şahsen başvurmak zorundalar. Bunun için de yasal bir süre var. Bu işlemi 17 Ocak tarihine kadar yapmanız gerekiyor.

Nüfus kütüğü kaydı için gereken belgeler neler? İlgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmanız gerekiyor. Nüfus müdürlüğü size tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneğini vercek. O formu ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeniz gerekiyor.

YSK 31 Mart 2019 yerel seçim takvimi PDF dosyası

Kaynak: internet haber

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN YSK seçmen sorgulama 2019 listesi kütükte adınız yoksa bunları yapın haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 07 Ocak 2019 10:46 vatandaş belediye başkanın seçti peki sonra belediye başkanı seçilen görevden hiç neden olmadan görevden alınırsa neden belediye başkanı biz seçiyoruz siz kafanıza göre belediye başkanı atıyorsunuz neden sandıklara gidiyoruz biri açıklama beliyoruz..

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro