eposta yazdır zoom+ zoom-

YGS 2017 sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı

YGS 2017 sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı

YGS 2017 sınav sonuçları belli oldu mu YGS 2017 sınav sonuçlarını nereden öğreneceğiz? YGS sınav sonuçları açıklandı. YGS sınav sonuçları memurhaber ve osym.gov.tr'de.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-03-2017 08:56 - Güncelleme: 28-03-2017 08:56

YGS 2017 sinav sonuclari aciklandi mi? Milyonlarca adayın girdiği sınav sonuçlarıyla ilgili heyecanlı bekleyiş başladı. YGS 2017 sınav sonuçları ÖSYM'nin açıklamasına göre bugün açıklandı. Sınav sonuçlarını haberimizden öğrenrbilirsiniz.

Milyonlarca adayın girdiği YGS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. YGS 2017 sınav sonuçları ÖSYM'nin açıklamasına göre bugün açıklanması bekledi. Milyonlarca adayın üniversiteye kaydolabilmesi için girmesi gereken sınavlardan biri olan YGS sınav sonuçlarının bugün öğleden sonra açıklanması bekliyordu. Nihayet bekleyiş sona erdi ve YGS sonuçları açıklandı.

YGS 2017 sınav sonuçlarını öğrenmek için yukarıdaki resme tıklayınız.

GEÇTİĞİMİZ YIL EN ÇOK TERCİH EDİLEN MESLEKLER HANGİSİ OLDU?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), 28 Mart'ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklanmadan önce üniversite adaylarının meslek eğilimleri belirlendi.

YÖK'ün geçen yıl hizmete sunduğu ve 2,5 milyonun üzerinde adayın ziyaret ettiği üniversite tercih rehberi Yükseköğretim Program Atlası (YÖK Atlas) verilerine göre, geçen yıl lisans düzeyinde üniversite tercihi yapacaklar, binlerce üniversite programı arasında en çok "hukuk", "tıp" ve "diş hekimliği" programlarını inceledi. 

AA muhabirinin YÖK yetkililerinden aldığı bilgiye göre, YGS ve LYS'ye hazırlık aşamasından başlayarak, adayların üniversite ve meslek tercihlerini yaparken daha bilinçli karar verebilmesini desteklemek amacıyla geliştirilen YÖK Atlas Sistemi'nde yurt içi ve dışındaki bin 578 fakülte ve yüksekokul, 10 bin 657 lisans, 10 bin 949 ön lisans programı incelenebiliyor. 

Geçen yılki Ölçme Seçme ve Yerleştirme Sınavı sürecinde 2 milyon 575 bin kişi tarafından kullanılan YÖK Atlas Sistemi'ne ilişkin veri analizlerine göre, lisans programlarını tercih edecek adaylar, meslek yüksekokul ön lisans programlarını tercih etmesi beklenen adaylardan (meslek lisesi öğrenci/mezunlarından) çok daha yüksek oranda YÖK Atlas'ı kullandı. Bu durum, meslek yüksekokulu tercihinde bulunacakların kariyerleri ile ilgili YÖK Atlas'tan fazla yararlanmadıkları şeklinde yorumlandı. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN YGS 2017 sonuçları ÖSYM sorgulama ekranı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro