yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1235
  -0,52 %

 •  

  EURO
  2,9385
  -0,44 %

 •  

  ALTIN
  593,15
  -0,54 %

Üniversiteli İşçiler Personel Reformu için ne diyor?

Üniversiteli İşçiler Personel Reformu için ne diyor?
Memurhaber.com - Üniversiteli işçiler personel reformu yapılırken tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan önlisans, lisans mezunu olup işçi kadrosunda görev yapanları da kapsamasını talep ediyoruz dediler.

Yaklaşık bir buçuk yıldır gündemde olan personel reformunda artık son aylara geliniyor. Üniversiteli İşçiler İstanbul Temsilcisi Musa KOCAKİREN'in reforma dönük eleştiri ve önerilerini dile getirdi.

İşte Üniversiteli İşçiler'in personel reformuna dönük talepleri:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dağınık kadro yapısının düzeltilmesini istemesiyle birlikte bakanlıklarda kanun tasarısı çalışmaları hızlandırıldı.

Başbakan çalışanların tek statüye indirilmesini özellikle söyledikten sonra sivil toplum kuruluşlarından destek geldi.

Üniversiteli işçiler personel reformu yapılırken tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan önlisans, lisans mezunu olup işçi kadrosunda görev yapanları da kapsamasını talep ediyoruz dediler.

Bulundukları kurumlarda zaten yıllardır 4857 sayılı kanuna tabi olarak görev yapan üniversiteli işçiler diğer memur ve sözleşmeliler gibi fiili olarak kamu hizmetlerinin gerektirdiği asli ve sürekli görevlerde çalışmaktadır.Bir defaya mahsus memur statüsü hakkı verilmesine istemektedirler.

Çalışma Bakanlığının yaptığı tespitlere göre;Devlet kapısından geçimini sağlayan kamu işçi sayısı da ve çeşitliliği de azımsanamayacak kadar fazla. Devletten 296 bin 476 kamu işçisi maaş alırken, bunların 131 bin 424'ü belediyelerde görev yapıyor.

62 bin 462 kamu işçisi ise Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) çatısı altında gözüküyor. Devlet 30 bin 896 işçiyi ise geçici işçi statüsünde çalıştırıyor. Bunlar 11 ay üzerinden devlette görev yapıyor. Geçici işçinin yanı sıra başka bir çalışma modeli ise geçici personel. Sosyal hakları kısıtlı olan geçici personelin sayısı ise 21 bin 569. Kamu kurumlarında memur çatısı altında yer alan başka bir kadro ise kapsam dışı personel. Tamamı KİT'lerde gözüken bu çalışanların sayısı 1.906.

Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ahmet Gündoğdu, KİT’lerde, Kültür Bakanlığı bünyesinde ve başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere yerel yönetimler ile çeşitli kurumlarda “mühendis”, “avukat”, “mimar”, “istatistikçi”, “arkeolog”, “sağlık personeli”,”tekniker”  ve benzeri unvanlarda büro personeli olarak görev yapmalarına rağmen daimi veya geçici “işçi” statüsünde istihdam edilen lisans ve ön lisans mezunu personeller vardır dedi.

Kamu-sen Genel Başkanı  İsmail Koncuk,Kamu Personel Sisteminde aynı işverenin farklı statülerde personel çalıştırmasına da dikkat çeken KONCUK “Kamuda aynı işi yapan, aynı özelliklere sahip ama farklı statülerde çalıştırılan personel vardır dedi.Tayin, atama, yer değiştirme, terfi gibi unsurlar idarecilerinin keyfiyetine göre belirlenmekte, terfilerde kariyer ve liyakat ilkesi göz ardı edilmektedir. Her bakanlık ve kuruluşta atama, yer değiştirme, görevde yükselme kriterleri büyük farklılıklar içermektedir ve uygulama birliği bulunmamaktadır diye ekledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aynı işi yapan ancak aynı maaş ve sosyal haklara sahip olmayan personel rejiminin baştan aşağı değişmesi için düğmeye basıldığını deklare etti.

Çalışma Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, STV'nin canlı yayınına katılarak önemli açıklamalar yaptı. Çalışma Bakanı Faruk Çelik, kamuda çalışan işçi ve sözleşmelilerde performansa dayalı ücretin geliştirilebileceğini söyleyerek Avrupa Ülkelerinden örnekler verdi. Belediye sözleşmelileri konusu çok soruluyor. Yoğun bombardımana tutuluyoruz. Yerel Yönetimlerde sorun yok.Bu dönem içersinde 30 Haziran'a kadar gerçekleşecek. Sayın Başbakanımızın bu sözü var. Çalışanların haklarını korumamız gerekiyor. Haklar konusunda sıkıntıyı çözmek gerekiyor. Geçici işçiler özellikle Üniversite Mezunu işçiler. Bunların durumu Belediyelerde çalışıyorlar işçi statüsünde. Üniversiteli işçiler.. Kadro talepleri var. Türkiye bu mevzuat kargaşasından kurtulmalı. Bizi de sistemi de yoruyor. Bunların kadroya alınması çok farklı. Taleplerini büyük paket içersindeki konulardan biri de Üniversite işçilerdir." dedi.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

48 Yorum
 • futeck

  17 Nisan 2014, Perşembe

  İşçi kadrosunda Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışmaktayım. Ziraat Mühendisi (süt-gıda)mezunuyum ve müdürlüğün sağlık bölümünde değişik projelerle denetmen olarak görev almakta ve okul sütü nede bakmaktayım.ama işçiyim. Makamda yükselme şansım yok.suçumuz işçi mi olmak. Benim yaptığım işin sorumluluğunun yarısını yapmayan devlet memuru elimize süpürge verip okullara hademe olarak göndermekle bile tehdit edebilmektedir.Sonuçda işçiyiz.Devlet büyüklerimize sesleniyorum elinizi vicdanınıza koyun lütfen. Aksi bir durum haksızlığa neden olacaktır
 • ADMİN

  17 Nisan 2014, Perşembe

  LİSE MEZUNU GÜVENLİKÇİ ÇALIŞANLAR ŞİMDİ MASA BAŞINDA MEMUR OLDULAR İKİ YILLIK İKİ ÜNİVERSİTE BİTİREN TEKNİKERİM MASA BAŞINDA ÇALIŞIYOR AYNI İŞİ YAPMAMA RAĞMEN ÜCRETTE YARI YARI FARKEDİYOR EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERE HAKETTİĞİNİ MEMURLUK STATÜSÜNE GEÇMELERİNİ VE HAK ETTİKLERİNİ ALMALARINI DİLİYORUM.ADALETLİ BAŞBAKANIMIN ADALETLİ OLACAGINI UMUYOR EN KISA ZAMANDA SONUCA KAVUŞTURMASINI DİLİYORUM.
 • Bahar Korkmaz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kadro biz üniversiteli işçilerin hakkı. En kısa zamanda müjde haberleri duymak istiyoruz...
 • eda

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım lütfen bize yardımcı olun lütfen memuriyet verin eşim başka bir ilde ben başka bir ildeyim tayin hakkım da yok lütfen bize da tayin hakkı verin yalvarıyorum lütfen.
 • ferdi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Önlisan mezunuyum ; TCDD de makinist işçi olarak görev yapmaktayım.Sayın başbakanımızdan beklentimiz maduriyetimizin bir an önce giderilmesidir.
 • haydarhan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ön lisans mezunuyum belediyeye baglı şirkette işçi olarak çalısmaktayım 2007 yılında ki kanunda faydalanamaynlardanım.bizlerde memur olmak istiyoruz.
 • hey hat

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Belediyede en önemli görevlerden biri olan meclis ve encümen toplantılarının koordinasyonu, rapörtörlüğü ve karar metinlerinin oluşturulmasından sorumluyum.Yanımda çalışan memura göre maaşım daha az, görevim daha fazla.Hastalandığımda rapor alamıyorum.Çünkü rapor süresince maaşım düşüyor.İşçiyiz ya! ya hasta bile olmak yasak.O yüzden yıllık izin kullanmak zorunda kalıyorum.Bu ayrımcılık üniversiteli işçilere reva mı? bir günlük lise mezunu sözleşmeli tornacılar bile memur oldu. Çalışma barışı ve hakkaniyet için statümüzün memurluğa çevrilmesini, büyüklerimizden arz ve talep ediyoruz.
 • şehit kardeşi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  merhaba arkadaşlar bende bir belediyede daimi işçi kadrosunda çalışmaktayım ama ben şehit kardeşi olduğumdan dolayı iç işleri bakanlığı tarafından atamam yapıldı lise menzunuyum şimdilik iş konusunda herhangi bir sıkıntıntım yok ama yarın öbür gün sıkıntı çıkararırsa farklı işler yaptırmak isterse bakanlığa şikayet yazarsam onun hakkında işlem yaparlar mı cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar
 • ben de beledıyecıyım

  17 Nisan 2014, Perşembe

  19 yıllık kadrolu ıscıyım. Memur gorevı yapıyorum. Benımle ıse baslayanlar mudur oldu ben basladıgım yerdeyım. Bu arada 4 yıllık unıversıte mezunuyum. HAKSIZLIK BITSIN ARTIK!!!!!!! MEMUR OLMAK ISTIYORUM!!!!!!!!!!!
 • ertan koç

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ben ümidimi kesip oturup memurluk sınavına çalışıyorum 2006 dan bu yana bir arpa boyu yol alamadık. Ya bu işe adam akıllı bastırıp gerekli görüşmeleri yaparak,bir takım karar merciilerini fax ve mail bombardımanına tutarak hakkımız olan bir statüyü olacakğız yada oturup ders çalışacağız. sürekli işe gidip gelen bir personel için istanbulda iyi bir yer 94 lerde.herşeyin hayırlısı. Yetiştirdiğimiz adamların başımıza şef mdüür olması yeterince moral çöküntüsü oluşturuyor bizde. iyi günler
 • bunalan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Arkadaslar bende belediyede universite mezunu olan ve isci kadrosunda calisan personelim.Ekimde getirilicek yeni duzenlemeye mutlaka bizleri dahil etmeleri gerekiyor. Cok uzun yillardir bekliyoruz ve bizleri oyalayip hakkimizi yiyorlar. Bu duzenlemede de yer almadigimiz taktirde tekrar uzun yillar beklemeye mahkum olucagiz. Herkesden rica ediyorum lutfen dilekce gonderelim ve talebimizi surekli dile getirelim.
 • naz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Sürekli işçi kadrosunda çalışıyorum. Üniversite mezunuyum. Bize de memur kadrosu verilsin dışlanmaktan kurtulalım..
 • naz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  9 yıldır daimi işçi statüsünde çalışıyorum,üniversite mezunuyum. Kurumda en önemli işlerden birini yapıyorum, vasıfsız işçi kategorisinde olduğumuz için seçme hakkımız yok. Personel arasında adaletsizlik, cepheleşme vb. her türlü huzursuzluk oluşuyor. Adalet için bizim de daha fazla ezilmemize izin vermeyin. Üniversite mezunu işçilere de memurluğa geçiş hakkı verilsin lütfen..
 • Nucleerphysics

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Bİr Üniversite hastanesi Radyasyon Onkolojisinde çalışan asgari ücretli Radyoterapi fizikçisiyim. En kritik iş olan kanser tedavisi yapıyorum. Kadroludan daha fazla iş yapıyorum. 5 yıllık tecrübem, 15 tane eğitim sertifikam 3 alanda uzmanlığım var. Puanlarımda yüksek.Açılan her akademik kadroya başvuruyorum yerleşiyorum da ancak bir şekilde kendi adamlarını alıyorlar..Yada mülakatta eliyorlar. Lanet olsun bu düzene böyle insanlara. Bizi bu hale düşürenlere.. Allah sorsun... Artık verin hakkımızı
 • rd2009

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kamuda çalışan üniversite mezunu olarak, 4/B li sözleşmelilere memuriyet hakkı verildiği gibi, bizim gibi 4/A daimi işçi statüsünde çalışan işçilere de verilmesini Sayın Başbakanımızda istiyoruz.
 • g.k.

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Diplomanızla dalga geçiliyor.Emek verdim üç çocukla eşim gurbetteyken hem çalıştım hem çocuklarıma baktım hem okudum. Allah rızası için görün bizi memuriyeti bize çok görmeyin. belediyede 11 yıl boyunca yasa kanun okuduk 2010 tarıma geçirildik paspas çektiriliyor. onca yıllık birikim iş deneyimi yok sayılıyor şikayetim işe değil ama 15-16 yıllık eğitim ve 11 yıllık iş deneyimim bir işe yaramamalı mı?
 • belediyeci

  17 Nisan 2014, Perşembe

  2007 yılındaki kanundan faydalanamayıp kadro bile alamadık..bu idaranin hatası ama olan yine bize oldu.
 • şerife

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kamuda çalışan üniversite mezunu olarak, 4/B li sözleşmelilere memuriyet hakkı verildiği gibi, bizim gibi 4/A daimi işçi statüsünde çalışan işçilere de verilmesini Sayın Başbakanımızda istiyoruz.LÜTFEN MEMURİYET HAKKIMIZI VERİN.
 • bir umut

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar ben il özel idarede 4857 bağlı daimi işçiyim eşim kadrolu öğretmen bulunduğumuz il eşimin tedavisi yapılamamakta raporlarıda elimizde eşimin rahatsızlılığı hayatını tehtit edecek kadar kötü 5 yaşında çocuğum ve eşimden ayrıyım 5 yıldır ayrı şehirlerdeyiz bizede acaba nakil tayin hakkı verilecek mi bilgi erirseniz çok sevinirim
 • adem

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Eğer önlisan ve lisans mezunlarına işçilikten memurluğa geçme hakkı verilecekse bu süre en az 1 yıl olmalı veya süresiz her işçinin memurluğa geçme hakkı olmalı.Çünkü 1 dersten kalıp diploma alamayan var...
 • BELEDİYE İŞÇİSİ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Üniversite mezunuyum.Belediye de işçi olarak çalışmaktayım.12 yıldır Muhtelif zamanlarda girdiğim Memurluk sınavlarından oldukça yüksek puanlar almama rağmen teknik olan bölümüm ile ilgili atanamadım.İşi biz yapıyoruz.Yaptığımız işin altına imzamızı atamıyoruz.EZİLİYORUZ.ÇOK MAĞDURUZ.Umuyorum ki bizlere güzel haberler verirsiniz.
 • enerji işçisi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Hükümetimiz Tüm belediye personeline, sözleşmeli personele vs kadro verirken halen özelleştirme kapsamında olan elektrik santralleri çalışan işçilerinde memur statüsünde istihdam edilmmesini en doğal hak ve talep olarak görüyor ve bu şekilde bir düzenlemenin yapılmasını ümit ediyorum. ( yüksek okul mezunu işçi. )
 • tekniker

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN BAŞBAKANIMIZIN ADALETLİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ HER ZAMAN ARKASINDAYIZ AMA NOLUR BİZİ HAYAL KIIKLIĞINA UĞRATMASIN.. ŞUAN KAMUDA KADROLU TEKNİKER OLARAK ÇALIŞIYORUZ AMA TEKNİSYEN STATÜSÜNDE İŞE BAŞLADIK VE ÜCRETLERİMİZ DE TEKNİSYEN YANİ USTA YARDIMCISI SEVİYESİNDEDİR. EÜAŞ A BAĞLI TERMİK SANTRELLER ÖZELLEŞMEYE TABİ TUTULUYOR.. BİZ TEKNİKER VE ÜNİVERSİTE MEZUNU ARKADAŞLARIN DA ÖZELLEŞTİRME MAĞDURU OLMAYIP 657 YE TABİ MEMURLUĞA GEÇİŞİMİZİN SAĞLANMASINI SAYIN BAŞBAKANIMIZDAN SAYGIYLA ARZ EDİYORUZ... UMUDUMUZ HAYLA VAR..
 • mehmet 37

  17 Nisan 2014, Perşembe

  üniversite mezunu işçiyim . nerede ise emekli gün sayısını doldurduk,hala işçi olarak devam ediyorum.emekli olmadan önce memur olamadan öleceğiz galiba. bunlar bir5azdz şans meslesi gibi geliyor bana.
 • ihsan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  tdasta çalışan 4 yıllık işletme mezunu işçiğim özeleşmeden dolayı 4/c ye geçeceğim bu haksızlık deyilmi bir çok lise mezunu sözleşmeli memur haklarıyla geçiyor bizimde memur olmak hakkımız
 • MİYASE

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Üniversiteli işçiler olarak çalıştığımız devlet dairelerinde bizlere amirlik yapan memur beyler.. Kendileri ortaokul lise mezunu. Ancak bizim eğitimimizi bir türlü kabullenemiyorlar ve sürekli ezik hissediyorlar. Bu ezikliği de bize yapılan muamelelerle ve haksızlıklarla gidermeye çalışıyorlar. Şu da bilinsin ki, biz üniversiteli işçiler olarak onlardan daha çok çalışıyoruz..biz hakkımızı istiyoruz
 • Adalet+Hak

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Önlisans mezunuyum ve memuriyet hakkının bizlerede sağlanmasını arz ediyorum devletimizin bizi bu haktan mahrum etmeyeceğini düşünerek ona güveniyorum şimdiye kadar hakkı olanın hakkını verdiyse bu hakkıda bizlere sağlanmasını istiyorum.Dişimizle tırnağımızla bi devlet kadrosuna geçelim diye uğraştık ve işçi statüsüyle başladık ama burdada rahat yok şimdide özelleşme hikayesi başladı sıkıntı üstüne sıkıntı İLGİLERİNİZİ ÜMİT EDİYORUM.
 • meral

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kamuda Çalışan Üniversiteli işçiler olarak aynı görevi yaptığımız sözleşmeli ve memurlar gibi aynı haklardan yararlanmak istiyoruz. 2 yada 3 aylık sözleşmesizle hiçbir tecrübesi olmayan kişilerin memurluğa geçirilmesi devlet tarafında uygun görülüyor fakat senelerdir abartmıyorum '''çalıştığı birimde uzman durumuna gelen işçilerin''' işçi olarak hiç bir haktan yayalanmadan kalması çok büyük ADALETSİZLİKtir. Memur kadrosuna geçmek istiyoruz. Duyun sesimizi.....
 • HATİCE

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN BAŞBAKANIM LÜTFEN SESİMİ DUYUN ...ÜLKENİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜME ULAŞIRKEN BİZİM DE SORUNUMUZU ÇÖZMENİZİ TALEP EDİYORUM. İŞÇİ KADROSUNDAKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU PERSONELİN MEMUR KADROSUNA GEÇİRİLMESİNİ İSTİYORUZ.
 • üniersiteli işçi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sözleşmelilerin kpss ye girmeden 657 olması dikey geçiş, işçi üniversitelinin 657 olmak istemesi yatay geçiş olarak değerlendirmek yanlış olmaz herhalde. Bence yatay geçişlerin her zaman daha kolay olması gerekir, sadece sesimizi doğru yerlere duyurmak gerekir. Musa Kocakiren beye katkılarından dolayı teşekkürler.
 • hakan tez

  17 Nisan 2014, Perşembe

  üniversite mezunu işçiler olarak personel reformuna dahil ılmak istiiyoruz bir defaya mahsus memur kadrosu verilmesi için düzenleme yapılmalıdır.memurr olmak istiyoruz
 • tuğba

  17 Nisan 2014, Perşembe

  aynı statüde ve hatta 20 yıllık memurlardan daha da bilinçli ve verimli çalışmamıza rağmen alt sınıflarda olmak çok üzücü, bizimde haklarımız sağlam ve yerinde olmalı adalet istiyoruz.. MEMUR OLMAK İSTİYORUZZZ
 • mustaf özdemir

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Üniversite mezunu işçiler olarak sesimiz duyulsun memur olmak istiyoruz
 • fatih

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ünversite mezunu işçiler olarak bizde eğitimimizin gerektirdiği işi ve ünvanı istiyoruz.Biz bu amaçla devlet ve ailemizin imkanlarını kullandık.Şimdi emeğimizin karşılığını istiyoruz.Haksız birşey istemiyoruz. Bu şartları taşıyanlara sağlanan haklar bizimde en doğal hakkımız.KAMUDA ÇALIŞAN ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞÇİLER OLARAK KAZANACAKLARIMIZI DEĞİL KAZANDIKLARIMIZI KAYBETMEDEN MEMUR OLMAK İSTİYORUZ
 • kemal

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Yaptığımız işten hiç bir zaman gocunmadık.Verilen her işi elimizden geldiği kadar yaptık ve yapacağız.Lakin ikinci ve hatta üçüncü sınıf insan görülmekten bir türlü kurtulamadık.Lise mezunu memur bey olarak ifade edilirken yüksek okul mezunu olduğumuz halde onlara usta diye hitap edin şeklindeki düşünce yapısından son derece şıkayetçiyiz.Eğer üniversite mezunu işçi olmak etik olarak yanlışsa bizim diplomalarımızı iptal edin.Bizde insan statusu kazanalım.
 • yüksek lisanlı işçi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Aynı problemler kültür ve turizm bakanlığında da var üniversite mezunu ve ayrıca yüksek lisansını yapmış birisiyim işçiyim yan masadaki arkadaş lise mezunu memur adalet 4b.li girip kadroyu alanlardan yeter diyoruz herkes eğitimine göre sınıflansın boşamı okuduk harç yatırdık nerde adalet eşitlik
 • Mehmet Selim Selçuk

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Sayın Başbakanımdan bir defaya mahsus memurluğa geçiş hakkı istiyoruz. Bunun örnekleri yakın zamanda var. Örnek ÇAYKUR. Sayın Başbakanım Karedenizli seçmenlerin oyu ile bizimki bir değil mi yoksa. 3 tür oyumu sana veriyorum. Sonuna kadar helal olsun. Ama bu talebimizi de lütfen dikkate alın...
 • selim kutlu

  17 Nisan 2014, Perşembe

  meslek liselileride unutmayalım ticaret lisesi mezunuyum işçiyim tazminatlarımız ödenerek memurluğa geçmeyi istiyoruz
 • canan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Bende bir bakanlıkta mesleği biyolog olan, ancak vasıfsız işçi olarak çalışan daimi işçiyim. Aynı işi yaptığım memur arkadaşlarımızdan hem maddi hem sosyal haklar bakımından çok gerideyim. Kamu Personel rejiminde biz kamu kurum ve kuruluşlarında 4857' ye tabi olarak çalışan üniversite mezunu işçilerinde kapsam içine dahil olmasını büyüklerimizden talep etmekteyiz.
 • işçi teknıker

  17 Nisan 2014, Perşembe

  KAMUDA VE TUM KITLERDE 4857 SAYILI İŞÇİ TEKNIKER arkadaslar BELEDIYEDEKI ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER DEGIL cıkacak yasada kesınlıkle tum kamu ve kıtlerdekı TEKNIKER- MUHENDISLERI kapsamalı 2007-2011 YILINDAKI caykur gıbı bıreysel kurmua ve bolgeye ozel olmamalı.AYNI YOLDAN GECTIK AYNI SUDAN ISTIK ISE TUM KITLERI KAPSAMALI. Türkıye Kömür İşletmelerı ve Muesesesındekı KPSS LI işçi teknıkerler
 • gülcan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Bende 13 yıldır belediyede çalışmaktayım. İşletme Fakültesi bitirmiş bir kadrolu işçi olarak BİZİMDE KADRO'yu HAK ETTİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM. 6 AY önce alınan sözleşmeliler memur olacak bu haksızlık.......................
 • İSMAİL

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ben Önlisans mezunuyum. bizim sayımız kullanılarak sadece lisans mezunlarına kadro almak gibi bir çalışma var sanki. önlisans mezunu arkadaşlar bu durumu fark edin.
 • Polat

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Üniversite mezunu Tarım il müdürlüğünde veteriner hekim işçiyim.15 yıldır işçi olarak veteriner hekimlik yapıyorum .fakat birde resmi olarak yapalım diyorum nasipse siz ne diyiyorsunuz.
 • Rıfkı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Belediyede işçi statüsünde çalışıyorum,üniversite mezunuyum. Kurumda ilgili müdürlüğün bel kemiği denebilecek önemde her işi yapıyoruz, vasıfsız işçi kategorisinde olduğumuz için seçme hakkımız yok. Personel arasında adaletsizlik, mobing, cepheleşme vb. her türlü huzursuzluk oluşuyor. Bunlardan ne kadar kaçınsanız da mevcut sistem bunu kendi üretiyor, adaletle hükmetmesi emredilenlerden adalet bekliyoruz...
 • şener

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben ünversite mezunu işçiyim fakat birim amiri işçiyim diye temizlik görevi verdi. benim suçum ne. sadece memur işi yapan işçilermi kadroya gecek yoksa tüm üniversite mezunu olanlarmı lütfen cevaplayın
 • Alparslan TAŞAR

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Üniversi mezunu olarak memuriyete geçmek istiyoruz bütün Devlet büyüklerimizin sesimizi duymalarını istiyoruz.Memuriyet istiyoruz EVET MEMUR OLMAK İSTİYORUZ.
 • hekim

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bende bir belediyede işçi statüsünde çalışan veteriner hekimim.kendi işimi yapıyorum.ama işçiyim.tayin hakkım yok,yükselme şansım yok.sözleşmeliye memur kadrosu verilince tayin hakkı olacak .bizim suçumuz işçi mi olmak.devlet büyüklerimize sesleniyorum elinizi vicdanınıza koyun lütfen.aksi bir durum haksızlığa neden olacaktır.
 • Musa Kocakiren

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kurumlarımızda yan yana çalıştığımız, Memur ve Sözleşmeli Memur arkadaşlarımız gibi, Üniversite mezunu olmamıza ve onlar gibi fiili olarak kamu hizmetlerinin gerektirdiği asli ve sürekli görevlerde çalışmamıza rağmen statümüz (4857) farklıdır. MEMUR OLMAK İSTİYORUZ

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 5350237990a7a
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 5350237990a7a
  [anonym_comment_status] => 1
)