eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump o ülkeye artık ödeme yapılmayacağını açıkladı

Trump o ülkeye artık ödeme yapılmayacağını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda Pakistan'ı hedef aldı. Pakistan'a artık ödeme yapmayacaklarını belirtti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-11-2018 09:18 - Güncelleme: 20-11-2018 09:28

ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan'a artık ödeme yapmayacaklarını belirtti. ABD Başkanı Donald Trump, 'Pakistan'a artık milyarlarca dolar ödeme yapmayacağız çünkü paramızı alıp bizim için hiçbir şey yapmıyorlar. Pakistan'a milyarlarca dolar ödeme yaptık, bize (bin Ladin'in) orada yaşadığını bile söylemediler' dedi.

Trump, "Elbette ki Usame bin Ladin'i çok daha önce yakalamamız  gerekirdi. Dünya Ticaret Merkezi saldırısı öncesinde bu konudan kitabımda  bahsettim. (Bill) Clinton şansını kaçırdı. Pakistan'a milyarlarca dolar ödeme  yaptık, bize (bin Ladin'in) orada yaşadığını bile söylemediler. Ahmaklar."  ifadesini kullandı.

ABD Başkanı ayrıca bundan sonra ülkesinin "karşılık almadan  vermeyeceğini" de kaydetti.

Trump yönetimi daha önce de Pakistan'a yapılacak maddi yardımı  kesmişti. Ocak ayında ABD'den yapılan açıklamada, Pakistan'ın bazı terör  örgütleri için güvenli bölge olduğu ve bu örgütlerin Afganistan'da saldırılarda  bulunduğu iddia edilmişti.

 
Bu dönemde de Pakistan'a yapılacak 255 milyon dolarlık askeri yardımın  ödemesi durdurulmuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump o ülkeye artık ödeme yapılmayacağını açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro