yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1325
  -0,33 %

 •  

  EURO
  2,9505
  -0,20 %

 •  

  ALTIN
  596,81
  -0,21 %

TEOG - 8.sınıf sınavı iptal edilecek mi?

TEOG - 8.sınıf sınavı iptal edilecek mi?
Memurhaber.com - Merkezi Sistem Ortak Sınavı'nda bir kitapçığın eksik olduğu belirlendi. Geçtiğimiz hafta perşembe ve cuma günleri yapılan, binlerce 8. sınıf öğrencisinin ilk kez girdiği merkezi sınavlar iptal edilecek mi?

Bu sene ilk kez yapılan TEOG sınavı bitti. Ardından sınavın iptal edileceği haberleri duyulmaya başladı. Peki bu iddia doğru mu?

Elazığ’ın Baskil İlçesi Vakıfbank Ortaokulu’nda yapılan Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda öğrencilere dağıtılan Fen ve Teknoji dersinin A grubu soru kitapçıklarından 1′i eksik çıktı.

TEOG-MERKEZİ SINAV 1. VE 2. OTURUM SORU VE CEVAPLARI

Mühürlü kutu ve poşet içinde eksik kitapçığın çalındığı ihtimali üzerinde durulurken Milli Eğitim Müdürlüğü ve savcılık soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, kitapçıkların konulduğu poşetin mühürlerinin tam olduğunu, ancak yırtık tespit ettiklerini belirtti.

Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında bu yıl iki oturum halinde yapılan 8′inci Sınıf Merkezi Ortak Sınavı’nın dünkü bölümünde, Elazığ’ın Baskil İlçesi’ne gönderilen kitapçıklardan biri eksik çıktı.

ÖĞRENCİYE YEDEK KİTAPÇIK VERİLDİ

Baskil İlçesi’nde bulunan Vakıfbank Ortaokulu’nda dün yapılan Merkez Ortak Sınavı sırasında 5 nolu sınav salonunda Fen ve Teknoloji Sınavı’nda, Fen ve Teknoji dersinin A grubu soru kitapçıkları dağıtıldı. Ancak yapılan dağıtım sırasında 1 soru kitapçığının eksik olduğu fark edilince, öğretmenler öğrencilerin mağdur olmaması için yedek kitapçıklardan birini alarak öğrenciye verdi.

TEOG-MERKEZİ SINAV 1. VE 2. OTURUM SORU VE CEVAPLARI

POŞETTE 15 SANTİMETRE KESİK!

Kitapçığın eksik olduğunun fark edilmesininardından gözetmen ve öğretmenler soru kitapçıkları ve öğrencilerin cevap kağıtlarının muhafaza edildiği kutuda inceleme yaptı. Yapılan ön incelemede kutuda mühürlerin sağlam olduğu ve bir yırtık ve delik bulunmadığı tespit edildi. Sınavın ardından soru kitapçıları ve cevap anahtarları yeniden kutu içindeki poşete konulurken, bu kez poşette yaklaşık 15 santimetre kesik olduğu belirlendi.

Poşetteki bu yırtığın, eksik kitapçığın çalınmış olabileceği ihtimalini gündeme getirirken, gözetmen ve öğretmenler durumu Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Savcının talimatıyla okula gelen polis olay yeri inceleme ekipleri detaylı bir çalışma yaptı. Poşetin yırtık olduğu kayıtlara geçirilirken, savcının talimatıyla sınavda görevli polis, gözetmen ve öğretmenlerin ifadeleri alındı.

ANKARA ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIYORUZ

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü kayıp kitapçıkla ilgili çift yönlü soruşturma başlattı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirterek, “Ankara’dan polis gözetiminde gelen kutu ve poşetteki mühürler sağlam. Kutuda tahribat bulunmuyor, sadece kutunun içindeki poşette 15 santimlik kesik olması nedeniyle olayın Ankara’da gerçekleşmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz. Olay yeri inceleme ekiplerinin elde ettiği örnekler incelenmek üzere kriminale gönderildi. Bu konuda oldukça titiz bir çalışma yürütüyoruz, ilk etapta öğretmen ve polislerin ifadeleri alındı. Fakat olayın Elazığ’da gerçekleşmiş olma ihtimali düşük. Ankara üzerinde yoğunlaşıyoruz ve soruşturmayı bu yönde ilerletiyoruz” dedi.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır
Etiketler : merkezi sınav, TEOG, 8. sınıf,

Paylaşın :

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

237 Yorum
 • ÖĞRETMEN ANNE

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Matematik çok kolay sorularak orta ve üst seviye öğrenciler ful çekti.Belirleyici ders İngilizce, din oldu.Yani çalışkan ve emek veren gecesini gündüzüne katanla orta seviyeli öğrenci bir puan aldı.Öğrenci veli bu nedenle haksızlığa uğramış ,öfkeli ,kırgın.
 • asdas

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav belirleyici değil diyosunuz NİSAN sınavını bekleyin be o sınav çok zor olacak!!
 • Adalet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Oylar CHP'YE
 • EBEN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAV YAPMAYI BİLMEYENLER ÖĞRENCİLERİN SINAVI İYİ YAPMASINIMI BEKLİYORLAR? HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, EVET.
 • ÖĞRENCİ

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  4 SORU İPTAL EDİLDİĞİNDE SINAV İPTAL OLUYOR.İPTAL EDİLMESİ GEREKEN HATALI BİKAÇ TANE DAHA SORU VAR. AMA MEB YENİ SINAV YAPMAYA ERİNDİĞİ VE UTANDIĞI İÇİN İPTAL EDEMİYOR :). MAZERET SINAVINDA İPTAL EDİLEN SORU OLMADIĞI İÇİN PUANLARI BİZDEN ÇOK GELİYOR. AYRICA MAZERETSINAVININ DAHA ZOR OLMASI GEREKLİYDİ.ADELETE BAK ;)
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  MİLLİ EĞİTİMİN SORU HAZIRLAYANLARIN BECERİKSİZLİĞİ YÜZÜNDEN FEN,MATEMATİK PUANLARI EKSİK HESAPLANDI.SANKİ SUÇLU SINAVA GİREN ÇOCUKLARIMIZ.AMA MAZERET SINAVINDA TAM HESAPLANDI.MAZERET SINAVININ SORULARININ TEOGLA AYNI OLMASI DA ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ.GERÇEKTEN MAZERETİ OLANLARIN YANINDA KİMLER GİRDİ ACABA DİYE DÜŞÜNDÜREN BİR SINAVDI.
 • mağdur öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sesimi duysana meb niye cevap vermiyorsunuz. boşa mı konuşuyoruz. hakkımızı helal etmiyoruz. bu yaptıklarınızın hesabını ahirette vereceksiniz. mersinde kolejde full çeken varmış. dikkat edin neden devlet okulunda değilde kolejde. not ortalamalarımız düşüyor bu yüzden. iptal edin desek neye yarar. kim duyarki bizi. herkes iptal edilsin diyor. niye etmiyorsunuz. işinize gelmiyor. hakkımı asla helal etmiyorum... hiç kimseye hakkımızı yiyen herkese.
 • yaren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bukadar basit gösterilip çelişkili sorular söylenmemeli
 • rabia

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  iyiki bi sınav yapıldı haa bi işi adam akıllı yapıp bizi sitrese sokmasınlar kardeşim yaaa!!!!!!
 • ertan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  edilse iyi olur yabancı dilde 7 doğru be
 • mağdur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  mazeret dedikleri bu olmalı
 • buse

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  peki meb i mebe mi şakayet edicez yani? hiç ümit yok ama ögrencilerin % 70 i iptal istiyor velilerinde.
 • buse

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  telefonla sınava girmek ne demek ya bu kadar ciddi bir sınav da nasıl olur o zaman internetpaketi yada sms olan kazanır abi bu kadar basit Tabi bunları sorun olarak bile görmüyorlar ben özel okuldayım az kişi olduğumuz için sıralar da azdı kos koca sınıfa yayıldık ve hiç birimiz hiç birimizin kağıdına bile bakmadı baksa bile görünmezdi devlet okullarında öğrenci çok küçücük sınıf yani ne bekleniyor bu sınavdan anlamıyorm ayrıca özel okulda olanların ingilizcesi iyi diye bir sey yok diger sınavları iyi olup sadece ingilizceden 10 15 yanlış yapan arkadasım da var
 • buse

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ayrıca kitapçıklar dagıtılmadan hemen 2 saat sonra nasıl olur da facebookta sorunun fotografı çıkar nasıl olur ya nasıııııılllllll bunun tek bir açıklaması var bu sınav hiç adil ve sağlıklı bir sınav degil!! Hala neyine uzatıyorlar tamam sınav iptal etmek öyle basit bir iş degil ama bu kadarı da fazla ve iptal olmalı kesinlikle hiç bir açıklama yokkkkkkkkkk
 • ÖĞRENCİ

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  NOLUR BU SINAV İPTAL OLSUN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ONCA ÖĞRENCİNİN HAKKINA GİRDİ HERKES HERKESİN ELİNDE TELEFON MESAJ ATIYORLARDI KENDİ GÖZLERİMLE GÖRDÜM. KESİNLİKLE İPTALL OLMALI !!!!!!!
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  HA BİRE SORU İPTAL EDİLİYOR.SINAVIN İPTAL EDİLECEĞİ YOK.MATEMATİKTEN KARTONLU SORUDA İPTAL EDİLDİ...
 • enes

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  haksızlık abi iptal edilsin bu sınav
 • bahadır

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Mebe girip iletişime tıklayın e bilgilendirmeye şikayetinizi yazın TEOG İPTAL BURAYA YAZMAKLA BİŞEY OLMMAZZ
 • anan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Fen çalınmış ise sınav iptal ancak sadece fen oda çalınmış bence
 • DİKKAT!

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ABBAS GÜÇLÜ'NÜN ''MEB HATALARDAN DERS ÇIKARIYOR MU?''YAZISINI İNTERNETTEN BULUP OKUYUN.SESİMİZİ DUYAN VE DUYURMAYA ÇALIŞAN BİRİLERİ VAR.O YAZINIYA BİR ŞEY DAHA EKLEMEK İSTİYORUM.MAZERET SINAVI SADECE İSİMLER YA DA SAYILAR DEĞİŞTİREREK SORULARIN AYNISI SORULMUŞ.ACABA NEDEN?
 • y. ayaz

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  fendeki tilki tavşan iptal olsun sadece ;)
 • merve

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  147 aradım iptal yok malasef arkadalar
 • öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bana göre bir tek fen 8. soru hatalı çünkü o soruda c şıkkında çok kıllı d de ise her mevsim demeliydi nabi avcı da birazcık merhamet varsa o soruyu iptal eder bununla beraber toplam 2 yanlışım var lütfen o soruyu iptal edin nabi avcı bunlara biraz kulak versin :)saygılar
 • Sude

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Arkadaşlar ben düzenli çalıştım ve çok test çözdüm .Sorular oldukça kolaydı dinden 1 yanlışım var niye sınav iptal edilsin ki bizim hakkımız yensin buralarda yorum yapacağınıza 2.sınava hazırlanın
 • mustafa

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal edilmese okulu bırakacam çünkü bu çalınan soruları açığa çıkarıp sınavı iptal etmiyorlarsa bu işin içinde torpil var SINAV İPTAL EDİLSİN
 • M.MEHMET

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ben TEOG dan full çektim fakat fen de 2 soru dinde 1 soru hatalı bence hak yenmemesi için iptal edilmeli
 • meb isyaan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bu dakikadan sonra sınavın iptal olması çok düşük bir ihtimal Şahsen benim umudum kalmadı
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  iptal olsun
 • M. Albayrak

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Mebe girip iletişime tıklayın e bilgilendirmeye şikayetinizi tazın TEOG İPTAL BURAYA YAZMAKLA BİŞEY OLMMAZZ
 • esra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınavın hepsi en baştan yapılmalı çünkü bütün derslerin sınavında mutlaka 1 hata var bazı sorular iptal edildi ama sınav komple iptal olmalı ingilicede falan sınav kazanımlarında olmayan yüksek seviyeli sorular vardı ama özel okullar işledikleri için kurtuldular.Biz devlet okulunda okuyoruzz ve kazanımlara göre ders işliyoruz eğer sınav iptal edilmezse büyük bir haksızlık yaşamış olacağızz..
 • enes soyyiğit

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  burada ful yapıp da çalışan kazanır hata yoktu diyen arkadaşlarım sınavda kesin hatalı sorulardaki hataları göremiyorsanız pek de zeki veya çalışkan değilsinizdir benim ve birçok arkadaşımın yalnızca 2 veya 3 yanlışımız var ama bizim doğru yaptığımız bir çok soruda hata vardı zaten. örneğin kartona etiket yapıştırma sorusunu doğru yapsam da o sorun iki cevabı vardı. sırf hava atmak için gelip burada hata yok diyen dostlarımadır sözlerim
 • melike

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  BU SINAV İPTAL OLMAZSA VARYA BENİ KİMSE TUTAMAZ!!!!!!!!
 • kaan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavda işlenmeyen konular vardı !
 • menekşe

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  kopya çekildi gözümüzün önünde.çalışanlara haksızlık sınav iptal edilsin
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  fen sınavı iptal edilmeli
 • okuyun

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bir sınavda 3 soru iptal edilirse sınav iptal mi oluyo
 • mustafa Can

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  EĞER TÜRKİYEDE ADALET VARSA SINAVIN İPTAL OLMASI LAZIMM SINAVDA ATTIRARAK TUTTURAN AZ YANLIŞI OLANLARDA FAZLA KONUŞMASIN BİZ SINAVIMIZ KÖTÜ GEÇTİ DİYE DEĞİL ADALET İÇİN İSTİYORUZ !!!!!!!!!!!!!
 • pokoksav

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bence sadece ingilizce değil tüm sınav iptal edilmeli. hazırlayacağınız sınav alt tarafı 20 soru onuda beceremediniz .
 • ardahan/ posof

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ingilizce sınavı iptal olmalı türkiyenin çoğunluğu ingilizce ve matemeatiği berbat böyle bir zor sorular olamaz
 • ipek vural

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bizim siyasi kaygılarımız yok. sayın bakan 2 gün önce antalyada çok başarılı geçtiğini söylemiş. yani biz veliler sabote ediyoruz siyasi kaygılarımızdan. ayıptır. yanlışlarla dolu sınav sizin ayıbınız..matematik kartonlu sorunun doğru cevabını lütfen vicdanınıza sorun.
 • SDA

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  BÜTÜN ÖĞRENCİLER İPTAL EDİLMESİNİ İSTİYOR.HAK YERİNİ BULMALI İPTAL EDİLMELİ BU SINAV ÖZELLİKLE FEN VE İNG İÇİN SÖYLÜYORUM.
 • sss

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  iptal olmasın diyenleri anlamıyorum full mu çektininz 1 yanlışınız mı var ya yemin ediriyorum ki bizim okul hariç hepsi kopya çekmiş bize gözetmenler korkutucu bakışlar atıyodu ya dersaneye gittim sınavdan sonra sözlük geriten cep telefonu getiren olmuş bu ne saçmalık bunları doğrudru ancak kanıtlanması güçtür ancak şuan kesin bir iddea vak kitapçık çalınmasıyla ilgili sizce meb neden hala açıklamadı o da biliyoki iptal etmek zorunda ancak eline yüzüne bulaştırdığını kabul etmek istemiyo
 • Hülya

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Fen iptal olsun adalet yerini bulsun
 • vatandas

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Gece 2 lere kadar calistik ama bu sinavda calismaya degecek sorular yoktu bu sinav iptal edilmeli bosuna hakkim yenildi benim ve bircok kisinin sinav iptal olsun ne our MEB du sesimizi sinavi iptal et
 • ogrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Ne our bu sinav iptal olsun okul notlari gayet iyiken bu niye boyle sinav iptal olsun ne olurrrrr :'(
 • yaren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  10 yanlış 15 yanlış yap haksızlık var sınav iptal olsun de full çeken çocuk yazsın anlarım sizi anlamıyorum
 • nilüfer

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bırakın bence yok kopya çekilmiş yok sorular saçma sapanmış eeee ne yapsınlar kişiye göre sorumu hazırlayacak bakanlık, kopya var ise çıkar yazarsın çalışan yapanlara çamur atmazsın
 • ayçe teog 1 geçti

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  kopya kopya diyorsunuz nerde hangi okulda çekildiğini yazmıyorsunuz sadece dedikodu çıkarıyorsunuz soruların 15 kolay 5'i dikkat isteyen sorulardı bence İngilizceden bu kadar yanlış yapılıyorsa ki bende yaptım milli eğitim bakanlığını İngilizce öğretmenlerini bir gözden geçirmesi gerekir. demek ki işlerini iyi yapamıyorlar asıl sorun bu bence tşk
 • dilan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence hepsi iptal edilsin haksızlık olmuş milli eğitime söylüyorum sınavı baştan yapın
 • akçay

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal edilmeli. fen soruları çalındı. belki diğer kitapçıklarda çalınmış olabilir. sadece fen kitapçığı niye çalınsın ki.ingilizce müfredata uyğın değildi. çift seçenekli sorular vardı. zaten 2 soru iptal edildi. milyonlarca çocuğu daha fazla üzmeyin. ne olur iptal edin. hiç olmazsa nisan da ki sınav gecerli olsun. ben bimer ve akime iptali yönünde başvurdum. lütfen sizlerde başvurun hemen.
 • Frkn

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  arkadaşlar türkçede a kitapçığı 19. soru yanlış olabilir mi bi baksanız semih amcalı :D
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  teog sınavı iptal edilmeli.çünkü;sorular hatalı,ingilizce soruları çok üst seviyede,kitapçıkların çalındığına dair tespitler,gerçek soruların bir il e yanlışlıkla gönderilme si gibi tespitlerden sonra bu sınav kesinlikle iptal edilmiş olamalı idi.14 sene önce 2 kitapçığın çalınmasıyla tüm öğrencilerin sınvı iptal olmuştu.ama bu sınvda daha çok sorun çıktığından dolayı iptal edilmesinde bir sakınca yok.bu hatalar göz önünde bulundurulup sınav yeniden yapılmalı.
 • ömer

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal olmalı cünkü ; bu sınavdaki soruların bazıları çelişkili ve yanlıştır ve de fen kitapçiği eksik olduğu tespit edilid, lütfen bu sinavı iptal edilmesini istiyoruz......... eski sbs ortaya konulmali yada sınav iptal edilecek
 • Veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Iptali konuşmak yerine bence hatalı soruları buraya taşımalıyız türkçe19 din zekatla ilgili afiş soruları hatalı akitapçığı Türkçe'de Doğu ve Semih amca ünvan olduğu için amcanın A is büyük Doğu ise küçük olmalıdır din kültüründe ise zekat için afiş hazırlayan Ömer'e sadaka ile ilgili bir ayet veriliş şeklinin olması gereken davranışa cevap olarak kabul edilmiş öyleyse zekat kelimei hiç soruda yer. Almamalıdır çocukları zekat sözcüğü yanıltıyor bu soruda hata demektir
 • sevda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAV İPTAL OLSUN EĞER İPTAL OLMAZSA ONCA ÇOCUĞUN HAKKINA GİRMİŞ OLURSUNUZ BİNGÖLDE YAŞIYORU BİNGÖLDE TELEFONLA SORUYU ÇEKİP DAYISINA GÖNDERMİŞ ODA CEVAPLAMIŞ VE YOLLAMIŞ BİNGÖL GİBİ BİR YERDE BÖYLEYSE DOĞUYU DÜŞÜNEMİYORUM SINAV İPTALLL OSUN LÜTFENNNNNNNN !!!
 • Hüseyin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Özellikle İngilizce sınavının iptal edilmesi gerekir. örnek yayımlanan soru kökleriyle uyuşmamakta. yanlış yönlendirme var. özel okul öğrencileri zaten yapıyor. fazladan gördükleri ders saati onları kurtarmakta.
 • hüseyin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav iptal edilmeli. özellikle İngilizce öğretmenlerin dediğine göre sorular kazanımları karşılamıyormuş. kazanımı karşılamayan soruların olduğu bir sınavın iptal edilmesi gerekir. ikinci dönem kazanımından sorular varmış. öğretmenler olmayan kazanımdan soru sorsa veli şikayet etse öğretmen soruşturma geçirir.
 • gizerm

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  arkadaşlar eğer bir sınavda 3 soru iptal edilirse sınav iptal olmak zorundaymış !!!şuana kadar matematikteki fraktal sorusu ve fendeki orak hücreli anemi sorusu ve daha birçok tartışmalı soru daha ancak iptal etmelerini kesin beklediğimiz tek bir soru o da fende kutup tilkisi sorusudur cevabın D olmasına rağman D şıkkı bir modifikasyondur öğrenci burda modifikasyon olduğu için ilk o şıkkı elemiştir bu soru iptal edilmezse bilimsel olarak açıklamaları imkansızdır bu yüzden toplamda 3 soru iptal edilmiş ve sınav iptali için gereken bi husus geçmiştir bu yüzden eğer meb sınavı iptal etmezse bunu açıklayamaz
 • saadet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ingilice ve fen in iptal edilmesi lazım bece bu 8.sınıflara yapılan büyük bir haksızlıktır.
 • SELİN P.

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınavın iptal edilmesi gerekiyor.Bu kadar çocuğun hakkını nasıl ödeyeceksinizz.iptal edilsin hak yerini bulsun!!!
 • burcu

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bu ne sacma sinav İPTAL EDİLSİN NE OLUR
 • ece

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence bu sınav berbattı ve hocalar sınav bıtmeden kıtacıgı cozdu ve bıze turkce sorularının yarısını soyledı ve herkes kopya cektı bu sınav kesinikle iptal olmalı
 • ENES MEVEK

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAV İPTAL OLSUN BU NASIL BİR SINAV BİÇİMİ SBS DAHA İYİYDİ BENCE
 • cengiz

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Teog lise giriş sınavında Fen kitabı çalındı,konuya basında geniş yer verildi.Savcılık olayı araştırıyor.Ankara da çalınmış olasılığı çok yüksek.MEB olayı örtbas etmek isteyebilir.konu yargıya taşınmalı ve en azından Fen sınavının yurt genelinde iptali sağlanmalıdır.Sivil toplum örgütlerine ve Siyasi partilere sesimizi duyurmalıyız.Çalınan emeğimizi yargı ya taşımada bizlere yardım etmelerini sağlamalıyız.
 • dilek

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Arkadaşlar biz hakkımızı arayacağız ve bu haksızlığa göz yummayacağız ben bimere şikayetimi yazdım aynısı siz de yaparsanız daha etkili olacağını düşünüyorum ç
 • üzgün velii

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Gecesini gündüzüne katan çocuklarımız ve onlara destek veren aileleri inşallah ilahi adalet yerini bulur ben hala umutluyum iptal edilecek en azından fen...
 • MAĞDUR

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Fen sınavı tüm yurtta İPTAL edilmez ise olayı yargıya taşıyalım.Sınav iptali için dava açalım.
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  FEN SINAVININ İPTALİ GEREKMEKTEDİR.SORU KİTAPÇIĞININ ANKARA DA ÇALINDIĞI İDDİASI ,SINAVA CEP TELEFONU İLE GİRENLERİN KOPYE ÇEKTİĞİ İDDİASI,ÇELİŞKİLİ VE AÇIKLAMA EKSİK SORULAR MEVCUT.BU YAŞTAKİ ÇOCUĞUMA BEN KOPYE ÇEKMENİN HIRSIZLIK OLDUĞUNU ÖĞRETTİM.AMA YAPILAN BU HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA ÇOCUĞUMA HIRSIZLIK,HAKSIZLIK ÖZENDİRİLİYOR.LÜTFEN VEBAL TAŞIMAYIN.BU YAŞTA HAKSIZLIKLA KARŞILAŞAN ÇOCUKLAR İNANÇLARINI KAYBEDİYORLAR.PIRIL PIRIL BİR NESİLİ HAKSIZLIĞA,HIRSIZLIĞA ÖZENDİRMEYİN.
 • cemil

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Arkadaşlar kısa süre içinde fen kitabı çalındığından sınavın iptal edildidiği açıklanmazsa susacakmıyız.Olayı yargıya taşıyalım dava açalım savcılar hakimler biz öğrencilerle olacağına inanıyorum.Çalınan hakkımızı onlardan geri alalım..
 • hilal

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınav kesinlikle adil bir sınav değildi.Çok yerden kopya çekildiği iddiaları var.Bizim geleceğimizle oynamaya kimsenin hakkı yok.Neden sbs'de böyle bir şey olmamıştı? Çünkü bu sınavı okul yazılıları yerine geçiyor diye çok hafife aldılar.Fen ve teknoloji dersinde iki kelimenin altını çizmişsiniz oltaya düşenler düşmüş bu şekildemi öğrencileri birbirinden ayırt ediyorsunuz siz? Benmm sonucum iyi ama bu birşeyi değiştirmez neticede haksızlığa uğradık mı uğradık.!!!
 • Dilarda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ARtık Yeteeeerrr! Iptal falan yooook. Bırakında 2.sınavımıza ODAKLANALIMMM! HERŞEY AÇIK BU SINAV YORUM YAPABILENLERI EZBERCİLERDEN AYIRDIIIII.bence BIRAZ KITAP OKUYALIMMM
 • Mehmet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  BİMER ÜZERİNDEN DE ŞİKAYET EDİN SADECE BURDA YAZMANIZIN BİR FAYDASI OLMAZ. YETKİLİLERE ULAŞTIRMALISINIZ ŞİKAYET VE İSTEKLERİNİZİ
 • aslı

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence iptal edilmeli
 • bahadır

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ARKADAŞLAR BURAYA YAZMAKLA OLMAZ MEBE GİRİN ORADA İLETİŞİM VAR ORAYA GİRİN E BİLGİLENDİRMEYE BASIN VE ŞİKAYET EDİN LÜTFENNN
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  buse ve adalete sesleniyorum benim toplam 5 yanlışım var yanlışlarımdan dolayı iptal edilmesini değil adalet yerini bulsun diye iptal olmasını istiyorum 1 soruda benim için çok önemli çünkü 1 soruylada 500.000 kişi kopya sayesinde önüme geçebilir adalet yerini bulsun lütfen
 • tolga ve pelda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  böyle sınav olmaz olsun şahsen eski sınav sistemi olsaydı daha iyidi çünkü kopya oranı çok fazlaydı
 • Bir veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  TEOG sınavında bir çok yanlışlığın tespit edilip, velilerin ve öğretmenlerin şikayetlerine MEB tarafından bugüne kadar yanıt verilmemesinin çok büyük ciddiyetsizlik olduğunu düşünmekteyim. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek bu sınavın hatalarla dolu olduğu birçok uzman tarafından ifade edilmesine rağmen yetkili kişilerin bu duruma sessiz kalması durumun ört bas edilmeye çalışıldığını göstermektedir.
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  çok saçma bir sınavdı. böyle basit sorular sorulmamalıydı hatta kopyada çekiliyordu adam akıllı bir sınav yapamadılar gitti buna adeletsizlikten başka bir şey demiyorum
 • DUYGU

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  benim sınava girdiğim sınıfta İngilizce kitapçığı eksik çıktı yedek kitapçık verdiler sınava 5 dakika geç başladık üstelik bir öğretmen arkadaşıma kopya verdi zaten güvenlik boşu boşuna gelmişti içeriye giren öğrencilerin çantalarını bile kontrol etmedi bu sınav pek dikkate alınmadı mı ne
 • yeter

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavda ciddiyet mi arıyorsunuz ne arama vardı nede birşey telefonlarıyla giren çocular mı ararsınız sınava kendi yerine başkasını soksalar haberleri bile olmaz kimi çocukların resimleri bile yoktu saçma sapan bir sınav sistemi olan çocuklarımıza oluyor nede olsa onlar kobay
 • name

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bimere sınavın iptal edilmesini yazın.Kitapçık çalınmış sorular yanlış hazırlanmış bu yanlış hazırlanan sorular çocukların diğer doğru cevaplaması gereken soruları cevaplamalarını olumsuz yönde etkilemiştir.
 • feray

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ÇALINAN FEN KİTAPÇIĞI VE 6.8.9.SORULARIN ÇELİŞKİLİ OLMASI KESİNLİKLE SINAVIN İPTALİNİ GEREKTİRİR.MEBİN BİR AN ÖNCE GEREĞİNİ YAPMASINI UMUYORUM...
 • semra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  haksızlıklarla dolu olan bu sınav kesinlikle iptal olmalı.benim kızım çok başarılı olmasına rağmen sınıfın en tembeli kopya çekerek kızımla aynı neti yaptı ayrıca hatalı sorular var .din zekat sorusu kasinlile yanlış ben 147 yi aradım şiayetlerimi bildirdim sizde arayın arkadaşlar.
 • canan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  yorumu iyi olanlar başarır diyen yorumcular yüce dinimiz nezamandan beri (ayetler)yoruma açık hale geldi.Zekatla ilgili sorunun cevabı a şıkkı olurmu.Ozaman zakat isteyene mi verilir.bu gibi yanlış sorular hayatımızı karartacak.bu sorular çalışkan çocukları elemek içindir İNSAF
 • çelişki

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  iptal edilen sorular kitapçığın çalınması ve müfredata göre hazırlanmamış sorular var hani işlemedikleri konulardan çıkmayacaktı sorular ne oldu verilen sözler tutulmuyor lütfen tekrar daha sağlıklı bir sınav olsun bu sınav kesinlikle iptal edilmeli
 • keziban

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Lütfen bu sınav iptal olsun.Yeniden yapılsın sizden başka bir şey istemiyorum.
 • İPTAL

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  şu sınav iptal edilsin ya :/ çok basitti... çalışkan öğrencilri hiç iyi seçemediniz -,- tembellerin bile 15 yanlışı var ya :(
 • TEOG un açılımını bilmeyen Ana

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  İptal edilsin -,-
 • zeynep

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın Nabi Avcı: LÜTFEN SINAVI İPTAL EDİLSİN , SINIFIN YARISINDAN FAZLASI KOPYA ÇEKTİ VE GÖZETMENLER BİR ŞEY DEMEDİ BELKİ İÇİMİZDE ÇOK ZEKİLER VAR FAKAT BU YÜZDEN GERİ SIRALARDA KALICAK.LÜTFEN YANIT VERİNİZ HERKES SİZİN NE DİYECEGİNİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR...
 • adsız

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  yaa iptal olsun ingilizce soruları çok zordu işlenmeyen sorulardan sorulardan soruldu hem de kitapçık çalındı haklıyız biz bir şans daha tanıyın
 • -_-

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  BU DAHA YENİ SİSTEM KİTAPTA: http://4.bp.blogspot.com/-fCB_57zyZGo/Ui4ZeIVB6RI/AAAAAAAATLk/vbtZyogiULA/s1600/ders+kitab%C4%B1+can+matematik+sayfa+20.jpg SINAVDA: BİR ÖĞRENCİ KAMPINDA,TÜRKİYE'NİN 81 İLİNİN HER BİRİNDEN EŞİT SAYIDA ÖĞRENCİ KATILMIŞTIR.BU ÖĞRENCİLERİN KONAKLAMASI İÇİN HAZIRLANAN 3 ÜSSÜ 6,ÇADIRIN HER BİRİNDE 3 ÖĞRENCİ KALACAĞINA GÖRE,BU KAMPA ANKARA'DAN KAÇ ÖĞRENCİ KATILMIŞTIR? (SORU KİTAPLA ÇOK ALAKALIYDI YA KESİN O YÜZDEN SINAVDADIR!)
 • Ayşegül

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen sınav İPTAL OLSUN!!!
 • -,-

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAVDA DEMEK İSTENİLEN: ZATEN BİR İŞE YARAMAYACAKSINIZ HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇİN
 • -_-

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAV TEKRAR YAPILSIN HEPSİ OLMASA MATEMATİK VE İNGİLİZCE OLSADA OLUR MATEMATİK VE İNGİLİZCE SON DAKİKASINA KADAR DURDUM ÜSTELİK İNGİLİZCEM KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ ALT YAPILI OKULDA YAPILAN SINAVDA YÜKSEK ALDIM BÜYÜK İHTİMALLE MAT. VE İNG. ORTALAMAMI DÜŞÜRECEK.
 • S.B.D

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ingilizcede 16.ünite soruları vardı hem kitapta daha yüzeysel geçiyor konuları bence gönderdikleri ingilizce kitaplarına göre bir sınav hazırlamalılardı ünlem cümleleri 16. ünite konusu eğer Nisan ayında da böyle olacaksa yeni kitaplar dağıtılsın ne sorcaklarsa ona göre kitap gönderilmeli
 • edanur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu haksızlığın dahada büyümemesi için sınav iptal olmalı diye düşünüyorum.eğer sizlerde bize katılıyor iseniz http://www.change.org/tr/kampanyalar/meb-teog-s%c4%b1nav%c4%b1-iptal-edilsin sitesini imzalayın.
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal olmalı kesinlikle.bizlere bir şans verilmeli.özellikle bu yaşananlardan sonra çok haklıyız.
 • ceren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  abi orda havalar nasıl ya? arkadaşlarıma hak veriyom gözümün içine baka baka kopya çektiler (ve ayrıca ingilizce beklendiğindende zordu arkideşler yani ilk sınavım 94 2. si 50 allah o hocanın......)anladınız her neyse notlarıma inanmıyosanız t.c em 25053345524 okul no:258 ayrıca izmirliyim
 • Sınav Annesi

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Arkadaşlar, MEB'e iptal edilmesini istediğiniz sorular için sınavdan sonraki ilk 5 iş günü içinde başvurmanız gerekiyor. MEB'in sayfasına girip İletişim bölümünden e bilgi edinmeyi tıklayın. Elektronik başvuruyu seçin. MEB size bir şikayet- öneri dilekçesi gönderecek. Mailinize gelen bu formu doldurup, şikayet takip nonunuzu da mutlaka not edin. Ben Din dersindeki A kitapçığı 18. soru için şikayetimi yazdım. Buraya yorum yapmanın hiçbirimize faydası yok. Lütfen hatalı olduğunu düşündüğünüz soruları en geç 6 Aralık Cuma gününe kadar MEB'e bildiriniz.
 • misafir

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınavın iptal edilmesini isteyenler aşağıdaki link'ten destek verebilir. http://www.change.org/tr/kampanyalar/meb-teog-s%C4%B1nav%C4%B1-iptal-edilsin
 • iptal

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal olsun boyle bişey olamaz sacmalık neredeyse butun sorular yanlıs hazırlanmıs boyle olmamalıydı
 • K.T.

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAV İPTAL OLSUN HAKSIZLIK HERKEZ KOPYA ÇEKİYORDU GÖZÜMÜN ÖNÜNDE HİÇ ADİL DEĞİL
 • nur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınavın iptalini hepimiz bekliyoruz yhaa sadece kitapçık çalındığı için mi ooohoooo daha ne kadar kopya çekildiğini duydum okula cep telefonula gelen miymişn falnamıymış sorular zaten saçmaydı meb bu sınavı iptal etsın yeter yha zaten bu ortak sınav olayı hiç olmadı kii :(
 • Bedo

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Yapılan merkezi sınavda güvenik önlemi tam olarak alınamamıştır. kopya olayları olmuştur. Haberde bir kadının oğlunun arkadaşı telefonla soruyu çekerek facebookta yayınlamış ve bunun üzerine kafamda ve öğrenciler olarak kafamızda bazı sorular belirmiştir. Bu sorular; o çocuğun belki telefonla soruyu öğretmenine sorduysa gibi düşünceler var. Ha bir de uzmanlar soruları cevaplamadan soruları bize sormuşlar cevap anahtarına bir baktım iki üç dört soru iptal yazıyor kesinlikle iptal olmalı BU SINAVDA MEB ÖĞRENCİLER ÜZERİNE GEREKENİ YAPMAZSA VE BU HABERLERE GÖRE ÖĞRENCİLERİN VE BENİM MEB'İN ÜZERİNDE HAKKIM VARSA HARAM EDERİM...
 • Veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Türkçe yazım sorusu ve din 18. Soru çift seçenektir yetkililer okumuyor mu
 • ayşe

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  gözümün önünde kaç tane kopya cekilme olayları oldu . Çok büyük haksızlık sınav iptal edilip tekrar yapılsın ve hocalar sonraki sınavda çok daha dikkatli olmalılar sınav iptal edilmeli okul hep kopyalaştı
 • emre can

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  kalem oynatmadan 18 tane mat.doğrusu olan öğrenci var. okulda mat.tan 40 almış. vasatında altında ama kopya ile sınazdan 18 tane doğru çıkarıyor.adalettttt.... sayın milli eğitim bakan bu feryatlara hala kulak kabatıyorsunuz.ne olur çıkın ve konuşun. milletin duyarlılıklarının sizin için değeri varsa....sınav kesinlikle çalışan ve çalışmayanı ayırt etmiyor. öğretmenler ve öğrenciler mutsuz.
 • ardacan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav çalışan öğrencinin aleyhine oldu. yorum yapan,bilgiyi kullanan öğrenci hatalı sorular nedeni ile yanlış yaptı. düz düşünen öğrenci ,çalışmayan emek vermeyen öğrenci için iyi bir sınav oldu. ayrıca sorulardaki yanlışlıklar sınavın önüne geçti. fenden evrin ve tilki sorusu kesinlikle yanlış.ayrıca dinden zekat srusuda öyle. şimdiye kadar hiç soru iptal edilmemişken bu yıl 2 soru iptal ve en az 3 soruda da yanlış şıklar doğru olarak verilmiş. bu sınavın ya iptal olması gerekşir yada sadece yazılı notu olarak yansıması sınav yerleştirme olarak kabul edilmemesi gerekiyor.
 • DENEME TAHTASI

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  YAZIK OLDU BİZE. ÇALIŞAN ÇALIŞMAYAN AYNI SEVİYEDE KALDI. DİNDEN ZEKAT SORUSU İPTAL EDİLMELİ. a ŞIKKI zekatla ilgili deil. fen tekrar edilmeli. soru kitapçığı çalınmış daha ne bekliyorlar.toplamda 4 yanlışım var ama kendimi çok başarısız hissediyorum.
 • bar

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  saçma sapan bir sınav ne yapmaya çalışıyor bakanlık anlamadım iptal edin yeter bukadar moral bozukluğu
 • allahndan bulmuş öğrencilerin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav %100 iptal edilmeli çünkü okuların hepsinde kopya çekildi(bileydik Hocalar bişey demiyor bizde çekerdik) HAKSIZLIK!! nerde hak nerde hukuk kitapçık kayp o ayrı bi dert gelde öğrencilerin penceresinden bak MİLLİ EĞİTİM BAKANI!!!
 • merve

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav çok hak yenilerek sonuçlandı bence bu sınav kkeessiinnlliikkllee iptal olmalıııı
 • Fen Öğretmeni

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Kitapçıklardan birinin eksik olması kopya olayının tüm ülkeye servis edilebileceği anlamı taşıyor.. Ankara' da çalındığını düşünürsek bir gün içinde yurt içinde bir çok kişiye gönderilebilir sorular... Fen soruları biraz çelişkili fakat öğrenciler burada isyan edeceğine soruları yavaş ve dikkatli okusa en az 18 tane yapardılar... Sınav ilk kez uygulanıyor, sınavı en iyi yönü zaman sorunu yaşamıyor öğrenci.. Eski sistemde de öğrenciler yetiştiremedik diye ağlıyordu Bu öğrencileri de memnun etmek imkansız...
 • berivan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  hakkımızı yememeleri için bu sınav baştan yapılsın çünkü haksızlık oluyor
 • Vatandaş

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Lütfen iptal edilsin sınav kızım perişan okadar çalıştığı halde haketmedi sorular çalınmış bir sürü çelişkili sorular var lütfen bakanım sizin gayeniz cocukları stresten kurtarmak degilmi bu çelişkilerde ikinci sınava nasıl hazırlanacaklar kızım şimdiden pes etmiş durumda lütfen yakmayın bu cocukları sene sonunda tek sınav yapin Allah rızası için
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavın zor yada kolay olması değildir sınav kitapçığı çalındı kim bilir kaç ile dağıldı. sınavdan bir gün önce nette Bitlis ilinde deneme kitapçığı olarak soruların gittiği haberi çıktı Elazığ ilinde kitapçık eksik bunlar somut olanlar büyük şehirlerde kopye olayının olması gözetmenlerin görevlerini yeterince yapmaması sınav binasına girişte çoğu okullarda öğrenci araması yapılmaması vs. vs.yorumlardan anlaşılmaktadır.Neden kimse açıklama yapmıyor bu suskunluk niye basında dahil.sınav tamamen iptal edilmeli daha ADALETLİ sınav yapılmalıdır.
 • Semra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  FEN VE TEKNOLOJİ SINAVI İPTAL EDİLİP TEKRAR YAPILMALIDIR....ÇOK HATALI SORU VAR VE KİTAPÇIK ÇALDIRILDI.TEKRARLANACAK FEN SINAVINDA SORULARI İŞİN EHLİ KİŞİLER HAZIRLASIN.EN AZINDAN SORULARIN SADECE BİR DOĞRU CEVABI OLUR.BU DİNDEKİ ZEKAT SORUSUNUN CEVABI D OLARAK DÜZELTİLSİN.A ŞIKKI DİREK SADAKA
 • fatma

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  kesinlikle iptal olmalı.. her sınavdan çıkan kopya çekildiğini söyledi.. hakkkımızı istiyoruz..
 • Anonim

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  merhaba arkadaşlar, sınavın iptalini istiyorsunuz buradan imza kampanyasına katılabilirsiniz http://www.change.org/tr/kampanyalar/meb-teog-s%c4%b1nav%c4%b1-iptal-edilsin
 • Rotsam

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınav İptali Kesinlikle Gerçekleşmelidir.
 • Öğr.

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Şikayetlerinizi meb.gov.tr ve bimere yazarmısınız
 • gamze

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  haksızlık var kopya çekildi sınav sorusu çekip internete verd öğrenciler ehli insaf be
 • gamze

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  hayatımızı yaktılar yaa resmen
 • Seçkin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Hatalı soru yoktu. Sınav çok basitti, çalışabilenlerin yapabileceği bir sınavdı. Ben sınavdan ful çektim bir adamın kitapçığa bakmasıyla önünüze geçemez merak etmeyin ;) Çalışmayıp çalışmayıp sınav iptal olsun diyorsunuz iyi yapanlar ve ful çekenleri neden düşünmüyorsunuz? Zırlamayı kesin de 2. sınavda hatalarınızı düzeltmeye bakın.
 • DORAKAPTAN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR meb.gov.tr linkinde İLETİŞİM/ÖNERİLER Bölümüne girerek itiraz edin ve iptal isteyin bu çok önemli burayı dikkate alıyorlar herkese iletin
 • vahide

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ya lütfen sınavı iptal edin öğrencileri zora soktunuz 8 yıllık emekleri boşa gitti lütfen iptal edin ya her sene sistem değişiyo 7. sınıf öğrencileri şimdi bu sisteme göre hazırlanıyo bizde geçen yıl normal sbs olarak hazırlandık sonra her yıl sistem değişiyo sonra türkiye neden ilerlemiyo alın size kanıtı öğrencilere temelden değer verilmiyo da ondan biraz insaf biraz adalet istiyorum herkezten lütfen sesimizi duyuralım ve sınav iptal edilsin lütfen
 • ANNE

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  MEB BAKANIMIZ SAYIN NABİ AVCI LÜTFEN BİR AÇIKLAMA YAPIN KAFALARDAKİ SORULARI CEVAPLAYIN HERŞEY NETLEŞSİN YOKSA BİLİNÇLİMİ ORTALIK KARIŞTIRILIYOR BUNCA İNSANIN ÇOCUKLARIN VEBALİ BOYNUNUZA...
 • başbakanın torunu

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ŞOK ŞOK ADANA 24 KASIM ORTAOKULUNDA 1. GÜN 5 NOLU SALONDA 2. GÜN 10 NOLU SALONDA KOPYA ÇEKİLDİ HAKKIMIZ YENİLMESİN
 • öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  hakkımızı yenerek başarılarımızı sömürerek elinize ne geçiyor bilmiyorum ama hakkımıız yediğiniz kesin biz tün öğrenciler olarak bu sınavın iptal olmasını istiyoruz. eğitim camiasını ve eğitimcileri kınıyorum bumu eğitim bumu sınav!! bumu ADALET… BİZİ BÖYLEMİ GELECEĞE HAZIRLIYCAKSINIZ uyduruk saçma sapan sorularla haytımızla oynmayın yeter hakkımıız istiyoruz anlıyormuusnuz beni meb anla yoksa öbür dünyada iki elim yakanda
 • mustafa

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  M.E.B VE DERSANE ÖĞRETMENLERİ NEDEN ŞU SORU ŞÖYLE OLMALI DİYE AÇIKLAMA YAPMIYOR.ÇELİŞKİLİ SORULARI BİZİM KADAR BİLİYORLAR M.E.B ÖĞRETMENLERİ BU ÇOCUKLAR SAYESİN DE MAAŞ ALIYOR DERSANE ÖĞRETMENİ KEZA AYNI BU ÇOCUKLAR AYNI ZAMANDA SİZİN ÇOCUĞUNUZ DEĞİL Mİ?????
 • zehra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ya kesinlikle iptal edilsin teog biraz tepki gördü şimdi iptal edilirse sanırım daha çok tepki alacağını sanıyorum aslında öle değil bi yapsalar daha ii olur
 • iptal olsun

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav gerçekten saçmalıktı böyle sınav mı olur yeter artık cidden sinir krizi geçirecem artık iptal olsun meb direkmen sınav İPTAL desin yazacağım bir sürü şey vardı ama zaten arkadaşlarım yazmış artık mebe de diecek bi sözüm yok tek isteğim iptal olması off şunu demekten bıktım çalıştırılan sorulardan çıkmadı ki :(
 • Ali

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın Milli Eğitim Bakanı biz kaç aydır neler çektik, yemedik içmedik bu sınava aferdesiniz de eşşek gibi çalıştık. bu ne ya. madem doğru düzgün yapamıcaksınız çıkarmayın böyle bir sistem. yazık diyorum başka da birşey demiyorum. Bu Sınavın İptal Edilmesini İstiyoruz!
 • ayşenur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavın iptal edilmesini istiyorum sadece bn değil herkes yhaa mesela sınavın neden iptal edilmesi için en ufak bir örnek bize ortak sınavda matamatikten histogramda çıkacak denilmişti biz onada çalıştık ama hiç yok en sinir olduğumda sayfayı her çevirmem de anca karekök anca üslü sayılar ve kitapçıkta çalınmış zaten bazı sorular iptal böyle sınav mı olur be
 • Çokgeç

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Iptal yoook .Oturunda biraz ders çalışın TEMBEL AZINLIK.İPTALLL YOOOOK.ÇOCUK OYUNCAĞIMI BU?????
 • Eda ayabakan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal OLMAAAAASIIIINNNN SONUÇLARIM HARİİKAAA
 • Busem

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ADALET HANIM SIZE KATILIYORUM ARTIK BIZIM KAFAMIZI KARIŞTIRMASINLAR HAK EDEN HAKKINI ALIR.BEN TEKRAR SINAV STRESI İSTEMİİİYOOOORUUUUM.SORULARDA GÜZELDI .HERKES KENDINDE HATA ARAYACAĞINA MEBe ÇAMUR ATIYOR.
 • Adalet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  KESIN ARTIK SAÇMALAMAYI BENCE İNGİLİZCE SORULARIDA DAHIL OLMAK ÜZERE SINAV SORULARININ TAMAMAMI YORUM YAPABILEN ZEKI DÜZENLI ÇALIŞAN ÇOCUKLAR İÇİN FEVKALADE GÜZEL AYIRT EDICI SORULARDI.HEM BIR İNGILIZCE ÖĞRETMENI HEM DE ANNE OLARAK ÇOCUĞUMA HAYVAN GIBI YÜKLENMEDİM HERGÜNE DÜZENLI ÇALIŞTI KITABINI OKUDU SPORUNU YAPTI VE SONUÇLAR MÜKEMMEL .BENCE ARTIK YORUMLARI BIRAKINDA ÖNÜNÜZE BAKIN.5 AYDAN KISA ZAMAN KALDI.....
 • melike19071

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav iptal edilmeli çok çalıtım ama çok saçma soru vardı özellikle ingilizcede hiç resim yoktu ama fransızcada 20 sorunun 20sinde de resim vardı adaletsizlik olmamış mı?
 • Melike

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  İptal edilmeli bu sınav tekrar sınav olunmalı bi kere o ingilizcedeki kelimeleri çoğumuz çevirmekte zorlandık.Bence hepsi iptal edilsin tekrar baştan sınav olalımm =)
 • mağdur öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Lütfen iptal olsun bu sınav hakka giriyorsunuz.Bakanlık çok duyarsız.İngilizcede YDS mi TOFFLE mi ne TEOG! Seviyesiz sorular bunlar hele fende zaten 120 soruyu hazrlayamadınız bari iptal edin.
 • Ferhat

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bu Sınav İptal Edilmeli Hakkımız Yenildi
 • Sıradan biri

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bence iptal ediilmeli haksızlık yani hem sorular da saçmaydı bence tekrar yapılsın
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lan nasıl yanlış soru çıkar anlamıyorum
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal edilmeli
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence en doğrusu sınavın iptal olması
 • !!!!!

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Çocukların kendi okullarında sınav olması yerine başka okullara gitmesi gerekli sınavın kalitesi ve haksızlık olmaması açısından bunu lütfen dikkate alın
 • ercan ve pelda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ne olur sınavı iptal edin bu adaletsizlik seviye ölçen bir sınav değildi
 • dertli veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  teog sınavında yanlışların doğruyu götürmemesi atarak tutturan çalışkanların ortaya çıkmasına sebep oldu.Bu sınavın geçerliliği ve güvenirliliği yoktur sınavın iptalini daha kaliteli sorular hazırlanarak tekrarını istiyoruz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 • ayça

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav kolay olabilir ama fende ve dinde çok çeldirici sorular vardı...
 • cakman79

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sistem kötü öğretmenlerde ve müfredatta iş yok.çocukların gelecekleri ile oynadılar.din dersinden işlenmeyen konular soruldu,çoğu soru yanlış düzenlenmiş herşeyi mahvettiler sonunda eğitimide allakbullak ettiler.kimlerin emeği varsa bu saçmalıkta çocukların ahını fazlasıyla aldılar.
 • Adalet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Tabi sınavı kötü geçenler iptal olsun iyi geçenler nitcen baskann.
 • b.bicici

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  böyle saçma sorular sorulmamalıydı meb artık yoruma açık sorular sormasın bilgilerimi kullandığım birkaç soru vardı. bu saçma sınavı iptal edin lütfen bu yıl hayatımız söz konusu
 • Seliş ALKAN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Arkadaşlar burda herkes arap saçına döndü.Aslında bütün dediklerinize katılıyorum.Haksızlık var ama bu haksızlık maalesef öğretmenlerimiz öğretmen değil.Benim çocuğumun öğretmeni hiç ders yaptırmadı.Ak parti düşmanı olan bilinçli olarak baltalama hile yaptılar.Sırf AKP nin becerisizlikliği olsun diye ama öğretmenlerlerde iş yok.Öğretmenler öğretmen olsa çocuklarımızın dershaneye ihtiyacı yoktu.
 • zehra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  fen de tavşan sorusu dinde zekat sorusu kesin yanlış.iptal edilenleri de sayarsak bu nasıl bir sınav.Allah aşkına NABİ AVCI çocuklarımızın geleceği ile oynama.Birazcık vicdanınız varsa sınavı iptal edin.Bizim çocuklarımızın yerine sizinkiler de olabilirdi
 • a. akça

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  meb niçin bu kadar duyarsız bu konuda bence herkesin bu durumun üzerinde hassasiyetle durması gerekir. özellikle velililer sessi kalmamalı sınav iptal olmalı en azından fen
 • Sibel Ünal

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  HANİ NERDE ADALET NERDE HAK? BU SINAVIN İPTAL EDİLMESİ GEREKİYOR.BİZDE BUNUN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPICAZ.
 • Sibel Ünal

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Merhaba ,bu sınav hiç adaletli bir sınav değildi.İngilizce sınavında çocuklarımıza sadece ilk 4 ünitenin çıkacağı söylenmişti.Ama 16. üniteden soru çıktı bunu ingilizce öğretmenleride destekledi,aynı zamanda ingilizce sorularının cok zor olduğunu düşünüyoruz.Bunları ingilice öğretmenleride söylüyor.Matematik ve fende birer soru iptal edildi.Ama çocuklarımız o soruları yapmak için zaman harcadı.Bazı yerlerde sorular çalındı . Bazı çocuklar sınavın resimlerini çekip sosyal paylaşım sitelerinde paylaştı.Bazı öğrenciler sınava geç başladı .Kopya olayları duulmaya başlandı .
 • bahar

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen sınav iptal olsun ... lütfen hayatımkız söz konusu
 • madur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  geçen sene ÖSS sınavında elazığda olan olayla aynı durum oldu 1 tane kitapçık çalındı bütün sınavlar iptal oldu neden busınavı iptal etmiyorlar lütfen geleceğimizle oynamayın yalvarıyorum öss bu kadaer önemlise teog sınavıda bu kadar önemli olmalı
 • cağdas

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın meb bakanım bu sınavlarda coğu öğrencinin düsunceleri aynı yani sizde biliyosunuz tekrar istiyoruz
 • mağdur bir öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ben 8. sınıf öğrencisiyim girdiğimiz sınavda istediğimiz sorular çıkmadı özellikle ingilizceden 1 2 3. ünite dediniz saçma sapan sorular geldi bu ünitelerden adam gibi sorular sormadınız bize yapılan bu haksızlık karşısında ne hissettiğinizi bilmiyoruz ama lütfen bu sınavlar iptal edilsin geleceğimizle oynamayın vicdanımızı rahat edin lütfennnn :( benim gibi birçok arkadaşımda çok üzgün lütfen iptal edin :(
 • berivan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  eger bu türkiyede adalet varsa adaetın olduğunada inanıyosanız en mantıklı olan yolu secerek ıptal edılmelı bence gece gündüz çalıştığımı bılırım. deneme snavlarından 650 nin altında puan almıyodum sınavdan 28 yanlışım çıktı resmen geleceğimizi yaktılar. güvenlık 0 dı. yine üstümüzü arasalardı daha dikkatlı bir şekilde soru hazırlasalardı fenden ve matematıkden sorular ıptal olmasaydı EĞER BU SORULARI ÖĞRETMENLER DAHA DİKKTLI GÜVENLI BİR ŞEKİLDE HAZIRLASALARDI EMEĞİMİZE YAZIK OLMUYUCAKTI. tek isteiğimiz biraz ADALET..
 • elif

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavın kesinlikle iptal edilmesi gerekmektedir ayrıca bu sadece fen sınavıyla kalmamalıdır sınav tamamen iptal olmalıdır ve kopya için bütün önlemler alınmalıdır
 • gizem

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav soruları çalınmıştır sınav kesin olarak iptal edilmelidir
 • gamze

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavın iptal edilmesi gerekmektedir .
 • muallim

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bütün sınavlardan önce sistemdeki yanlışlar düzeltilmeli. örneğin sınıfta kalma yok. öğrenci ilkokuldan tam okuma yazma öğrenmeden ortaokula geliyor ve sonrasında hak ederek gelmediği yerde sınav oluyor. sonuç hüsran.
 • ahmet eren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  böyle sınav olmaz fen ve din sınavları tekrarlanmalı
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen milli eğitim bakanımız bu çağrıları duysun ve sınav iptal edilsin
 • SBS annesi

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın yetkililer hala herşey yolunda gibi davranıyorsunuz tartışmaya gerek bile yok bu sınav iptal edilmeli en azından fen ve dinde Nasrettin hoca ve zekat Türkçe'de saim amca ayıp ya biri çıkıp bir açıklama yapmıyor sınav gitti çocuklar bitti siz dersane konusundasınız milletin en azından çocukların sesine kulak verin insaf..............
 • selma

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Buradan tüm herkese sesleniyorum Ben 8. sınıf öğrencisiyim .öğretmenlerimin hepsinin benden beklentisi tam puandı. Her biri sınavdan önce beni bizzat yanına çağırıp bana güvendiklerini söyledi . Ancak ben bu saçma sorular yüzünden 8 yıllık emeğimi çöpe attım.Burada bu yorumu okuyan herkese soruyorum nerde adalet daha niye bekleniyo hemen gereği neden yapılmıyo
 • a.yüce

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  çokkkk çelişkili sorulardıı benım oğlum dersanede okulda aldığı sonuçların en kötüsüydüü bu çok karışık bır sıstemm yazılıyı zaten okul yapıyoo öğrencı kaç kere sınava gırıyoo çok saçmaa 8. sınıfa bı kere sınava gırmelerı bıle daha mantıklıı
 • özge

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen bu sınavı iptal edin geçen sene gibi sene sonu bütün konulardan sorun hep arkadaşlarım kopya çekti lütfen bu sıav iptal olsun yalvarıyorum
 • SEVİM

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  DİNKÜLTÜRÜ ZEKAT VE NASSRETTİN HOCA SORULARI İPTAL EDİLMEZSE MEB E DAVA AÇACAĞIM ÇOCUKLARIMIZIN HAKKINI KİMSE GÖZ GÖRE GÖRE YİYEMEZ
 • gül

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal olsun ya haksızlık !!!
 • öğrenci-veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ben 8.sınıf öğrencisiyim 2 aydan beri nefes almadan ders çalıştım sınavın sonunda moralim çok düştü okula gitmek istemiyorum ders çalışmak istemiyorum ailem bu konuda çok şikayetçi sınav sorularının bir çoğu yanlış hazırlanmış biz sınavın iptal edilmesini istiyoruz birçok arkadaşım ve onların velileri de aynı fikirde lütfen sınav iptal edilsin BİLGİLERİNİZLE
 • Osman Eren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Bütün sınavların iptal olup tekrar yapılması gerekir çünkü hatalı sorular vardı. Vede bazı dershanelerin ajanları olup soruları öğrencilere söyledikleride gündemde. Bütün öğrencilerin HAKKI YENİLMESİN ...
 • eğitimci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  tüm yorumları okudum, genel olarak herkeste bir güvensizlik var. Güvensizliğin doğruluk payıda oldukça yüksek. Bakanlık buna mutlaka bir çözüm blmalı. Bizler öğrencilerimizi motive ederek, mutlu birer birey yapmaya çalışırken mutsuzluğada kendi elimizle itmemiz çok yanlış soru işaretlerini giderecek bir çare mutlaka bulunmalı, yoksa birbirimize güvenimiz sıfırlanacak ve yarınlarımız heba olacak. çok yazık...
 • yasemin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  adalet nerede hakkımızı yemeyin
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  FEN VE TEKNOLOJİ SINAVI İPTAL EDİLİP TEKRAR YAPILMALIDIR....ÇOK HATALI SORU VAR VE KİTAPÇIK ÇALINMIŞTIR...ÇOCUKLAR MAĞDUR EDİLMEMELİDİR....
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  yorum yapanlar lütfen bimere yazın
 • Serap Esen

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın Yetkililer, TEOG sorularının özenle ve kurgulanarak hazırlanmadığını hepberaber gördük. Çocuklarımız 2 ay boyunca aile, kurs ve okul desteği alarak oldukça kaliteli hazırlanmaya çalıştılar., Bu süreçte yaşadığımız stres kelimelerle anlatılmaz. Ancak, çocuklarımız özensiz ve çelişkili soruların kurbanı oldular..Lütfen en kısa sürede yetkililerden resmi açıklama bekliyor, Sınavın İPTAL edilmesini ÖNEMLE rica ediyoruz.,Bilgilerinize
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınavda çocukların kaç yanlış yaptığı değil sınavın adil olmadığı önemli. bazıları soruyu çalsın sınavda cep telefonuyla mesaj atsın kopya çekilsin önlem nerde sınav iptal olsun çocuklar farklı okulda sınava girsin daha adil olur
 • öğretmen veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Fen sınavı; kazanımlara orantısız dağıtılan sorular,iptal edilen soru,kitapçığın Ankara'dan çalınmış olma ihtimali,haksızlığa uğramış bir çok öğrenci.Sonuç olarak iptal edilmesi doğru olandır.
 • veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınavın çocukların aynı arkadaşlarıyla beraber olması zaten başta saçmaydı.yıllardır uygulanan başka okullarda olmasını neden uygun bulmadılar.kimse kopya çekmiyordu.şimdiki adil mi oldu iptal olmalı zaten sorular çalınmış.birde telefonla girip mesaj atanlar bile varmış.çocukların üstü aranmalı bu herkesin hayatı ile ilgili sınav BASİT DEĞİL.
 • emine

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sayın bakan sınavın açık uçlu olacağını söylerken sana göre d şıkkı bana göre a şıkkı demek istedi galiba sınav başarılı çocukları strese soktu doğru cevebı bulamamak ne demek anlayabiliyor musunuz
 • Rahmi GÜLHAN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  YAPILAN SINAVDA ÇOCUKLARIN 1. DÖNEM İŞLEDİKLERİ KONULARDAN SORU ÇIKMAMASI SAÇMA YÜKSEK NOTU OLAN ÇOCUKLAR 8 İLE 10 ARSI YANLIŞ YAPMIŞ BUNDA BİR SIKINTI VAR SORULARIN İŞLENEN KONULARDAN OLMASININ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNENLERDENİM ONUN İÇİN İPTAL EDİLMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM SAYGILAR SUNUYORUM.M.E.B İLGİLENECEĞİNİ UMUYORUM
 • bahtiyar akan

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sayın milli eğitim bakanımız lütfen duyunuz ve açıklama yapınız çocuklarımız yoruma dayalı çelişkili ve zor din dersi soruları ile ve ayrıca diğer fen ve matematikteki hala cevapları tartışılan iptal edilmeyen yanlış hazırlanmış soruların iptalini hatta soruları çalınmış sınavın iptalini bekliyor siz niye hala bekliyorsunuz biz veliler ve çocuklarımızın kafaları allak bullak bu hayat meselesi nerdeyse lütfen duyarlı olunuz ve sınavları iptal ediniz
 • Veli

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sorular tekrar incelenmeli iptal edilen sorular herkese göre adil olmadı o sorular dışında bir sürü incelenmesi gerekli soru mevcut Türkçe 19. Soru din kültü 18. Soru zekatla sadaka arasındaki ayrımın farkı doğru cevap mı olur zekata nasıl ifadesi gelirse her zaman için D olur
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence sınav iptal edilmeli sorular çok çelişkiliydi o kadar emek verdik hepsi boşa gitti
 • şengül TOSUN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  GÜLYAZI'DAN
 • şengül TOSUN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sayın NABİ AVCI lütfen televizyona çıkın ve bize hitab edin yani bir açıklama yapın bu sistemi yararlı bulmuyoruz tüm öğrenciler şikayetçi ben harıl harıl çalışıp gecemi gündüzüme kattım ve 80 aldım ama sallayarak tembel bir öğrenci 85 aldı bu çok büyük bir HAKSIZLIK.Umarız ki gereğini yaparsınız.......
 • lko9p987ıo980

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavv nolur iptal olsun............
 • gülizar

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen ne olur Allah aşkına iptal edin yoksa ne yaparızzzzzzzzzzzzzz
 • duyun artık

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sayın bakanım bu kadar şaibeden sonra en azından fen sınavının tekrardan yapılması gerekmez mi, doğru olanda budur zaten,bakanlık bu kadar sınav yaptı bi fen sınavınımı tekrar yapamayacak,soruşturma beklenmemeli bence bir an önce yapılmalı
 • madur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  diğer derslerim çok iyi ama ingilizce beni batırdı.eğer ingilizceden 6 yanlışım cıkmasaydı,3 yanlışım oluyoduuu :(bun sınav iptal edilsin...bir yandan da kağıta acıyorum bi daha o kadar masraf yapılacak :((((
 • P.B

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  İptall olsunnnn :) Bu sınvım iyide daha iyi olcağına inanıyorum yaa :P : )
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu haberi de duydunuz mu izmir de bir kız sınavı kötü geçti diye kendini balkondan aşağı atmış yazık değil mi o kıza hayalleri yıkılmış bizim gibi
 • P.B

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  İptall olsuuuunnn :P yaaa şimdiki sınvm iyi ama daha iyi olacağına inanıyorummm :)
 • D. Kcbyk

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sayın Milli Eğitim Bakanı, biz 2 aydır neler çektik. soruların yarısı yanlış hazırlanmış, yarısı iptal edildi. Madem yapamıcaktınız neden böyle bir sistem getiriyorsunuz? Sınavın iptal edilmesini Rica Ederim...
 • ali

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  SINAVDA KOPYE ÇOK OLDU.SINAV İPTAL EDİLSİN.
 • ayse

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınavda kopye çeken çok oldu .SINAV İPTAL OLSUN.BİMERE YAZIN
 • öğretmen

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Oğlum günlerdir çalıştı. Dershanedeki en iyi sınıfta ve denemelerde 1 yanlış bırakırken gerçek sınavda 10 yanlış yaptı.Çünkü sorular çok saçmaydı.En başarısız öğrenci bile onu geçti.Ayrıca bugün duyduklarım çıldırttı .Kopye verilmiş sorular sınıfta çözülmüş.sınav iptal edilsin
 • eda

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bizim sınıfta İngilizce kitapçıkları eksik çıktı yedek kitapçık verdiler bu yüzden sınava geç başladık
 • ebru

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Ben öncelikle bu sınavı hazırlayan sınav komisyonu öğretmenlerini tebrik ediyorum.Bu kadar saçma ve iki üç cevaplı soruları nasıl hazırladılar bilemiyorum.Bence iptal edilip edilmemesinin tartışılması bile saçma. şimdiye kadar çoktan iptal edildiği duyurulmuş olmalıydı.
 • tolga

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  eğer adalet varsa sınav yeni yapılır
 • a.taşcı

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınav iptal edilmesi en azından fen sınavının yenilenmesi şart
 • İsimsiz Öğrenci

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınav Çook Zordu Ve Çeliştiriliydi. Bu Sınavın Daha Düzgün Ve Yenilenmesini İstiyoruz.Sınavın İptal Edilmesi Veya Yenilenmesi Gerek.
 • e.e

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  NOTLARIM 90DAN AŞAĞI DEĞİL. YILLARDIR ÇALIŞIP DURUYORUM.HİÇ ÇALIŞMAYANLAR BİZİMLE AYNI NOTU ALIYORLAR SINAV İPTAL EDİLMELİ. HERKES HAKETTİĞİNİ ALMALI...
 • serhat

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  diğer derslerim çok iyi ama ingilizce 8yanlış olurmu çokk üzgünüm ama fayda etmez. hele fende ben bu sorular bu kadar kolay olamaz diye çoğunu yanlış yaptım keşek bir daha sınav yapsalar
 • birisi

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  lütfen ALLAH aşkına yaa iptal olsun yha vicdanınız rahat edecek mi ?? nolur yapın lütfen bi de ing mat daha basit olsun :( bizede yazık
 • SAMET

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu kadar aleni olumsuzluk ve haksız uygulamayla yapılan sınav bir an önce iptal edilmeliii.
 • .........

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  LÜTFEN kendinizi bizim yerimize katın ve bize sadece bir ŞANS hakkı tanıyın biz sbs öğrencilerini hayal kırıklığına uğratmayın çok zor durumdayız size hepimiz güveniyoruz lütfen bu isteğimizi kırmayın
 • adam

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ya olmaz öle sınav yaaa herkes haklı yani tekrarlanmalı yaa olmaz bu kadar
 • seçil

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınava daır çıkan bu kadar olumsuzluklar sonrası çocuklarımız nisan ayında yapılacak sınava hangi motivasyonla hazırlanacak!İptal edilen sorulardaki kavram kargaşasıyla kaygı yaşayan ve zamanını bu sorularla boşa harcayan öğrencilerin mağduriyeti nasıl giderilecek?Soruları ele geçirenler tam puanla ödüllendirilecek adalet mi bu!..
 • -

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  NABİ AVCI SANA SESLENİYORUM ! bizim yavrularımız kaç ay başlarını kaldırmadan afedersiniz eşek gibi çalıştı.sırf emeklerinin karşılığını alabilmek için.Çocuğumun gece 3-4lere kadar çalıştığını biliyorum.Bu yaptığınız şeye sınav denilmez!ben yavrumun kötü bir geleceğe sahip olmasını istemem.SADECE BEN DEĞİL ,HİÇ BİR ANNE-BABA İSTEMEZ!Lütfen ! ELİNİZDEN GELENİ YAPIN , ADAM AKILLI BİR SINAV YAPIN! EMEĞE SAYGISIZLIKTIR BU !
 • yasemin

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav iptal olsun arkadaşalr cok hep zor konulara çalıştım basiteleri es geçtim basitler çıkmış tamm fazla da zor olmasın ama kitapçık çalınmış hep hakkımzı yediler milli eğitim bakanı yeniden yapması gerek yeniden yapın nolurrr nolurrrrr ltfnnn
 • adalet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  meb e yakışan fen sınavını bu şaibelerden sonra öğrencileri madur etmeden tekrar yapmaktır bakanlık bi fen sınavını tekrar yapamayacak acizlikte değil. bende soruşma beklenmesine hiç gerek yok.
 • adalet

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sorular çalınsın veya çalınmasın böyle bir şüpheli durumda zaman kaybedilmeden yapılcak en mantıklı şey fen sınavının tekrar yapılmasıdır. Vicdanları başka türlü rahatlatamazsınız. bir sınavı tekrar yapabilmek bu kadar zor değildir herhalde. maazeret sınavlarıla birlikte yapılabilir. sesimizi duyun lütfen yetkililer.
 • can

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Fen kitapçığı çalınmış olduğu tespit ediliyor SINAVIN İPTALİ gerekli.Ne bekliyorsunuz açıklasanıza iptal edildiğini.
 • iptal

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sorular çalınmış neyi bekliyorsunuz iptal için çalan bir dersi çalmaz diğerlerini de bir şekilde almıştır.
 • ali

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bencede tekrar yapılsın öğretmenler yaparkan öğrencıler ona bakıyodu ömğretmenler görmüyodu ya sınav tekrar yapılsın yada analiz yapılsun
 • nur

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ya o kadar hazırlandık bide doğru sorular sorsalardı bize dimi yaaaaaaaaaa.gece 1 sabah 5 mesaisindeydik resmen iptal olsun
 • isimsiz

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  arkadaşımın toplam 3 yanlışı var o bile iptal edilsin diyo düşünün iptal olsun tüm dersler.....
 • asjkdkjkjh

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ben 2 ay kafamı kaldırmadan çalıştım sınıf arkadaşım hiç çalışmadı ikimizinde 5 yanlışı var ama o çalışmadı çünkü sorular basitti kısacası çalışanla çalışmayan ayırt edilmedi sınav kesinlikle iptal edilmeli üstelik gözetmen öğretmenlerde kopya vermiş çoğu kişiye yazım gerçekten yazık sınav iptal edilsin
 • asdfghjk

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  ya böyle şaçmalık olmaz ya bizleri kandırıyolar resmen hiç bir önlem felan olmadan sınav olurmu ya kopya çakenler neden bizim önümüze geçsin saçmalamayıp iptal edilsin şu sınavvvv
 • ceren

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu konuda öğretmenler de çok hassa değillerdi bile doğrusunu söylemek gerekirse ben ingilizce de bir soruyu öğretmenler kendı aralarında kitapcıgı cözuyolardı onlardan duydum zaten sorum dogruydu ama baska duyanlar da vardır hassasiyet de hiç yoktu.BÖYLE OLMAMAMALI SINAVI TEKRAR YAPSINLAR
 • büşra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  sınav boyunca herkes kopye çekti ayrıca öğretmenler öğrencılerın telefonla bile girmesine izin vermıs telefonla giren öğrencıler var!! Ayrıca sınav soruları bir kişinin bilgisini ölçecek seviyede değildi dinde zaten hepsi yorum sorusuydu .Ayrıca ingilizcede de işlediğimiz üniteyle hiçbir alakası yoktu bize ilk dört uniteden çıkacak deniyor ve 15. üniteden soru çıkıyor mantığa bakar mısınız?fende deçok saçmaydı bence dinamamotrenın ölçtüğü değeri soruyor allah aşkına bu soru mu bizi diğer öğrencılerden ayıracak ve ayrıca balıklı soru da saçmaydı.sınav adam akıllı hazırlanmamıştı emeklerımıze acıyorum sınav tekrar olmal
 • ali

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu sınav iptal edilsin lütfen adam akıllı yeni bir sınav yapsınlar başka bi isteğim yok
 • isimsi kahraman

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence iptal edilmeli herkes kopya çekti ve sınav soruları çalındı mebe hep birlikte sosyal medyadan şikayet edip mesajlar atalım
 • yeliz

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  çocuklarımız eşşek gibi yıllardır bu sınava hazırlanıyorlar, sonunda da o kadar basit sorularla karşılaşıyorlar ki beyin bu kadar basit olmamalı diye bir şeyler arıyor soruda , benim oğlum 3 soruyu bu şekilde bile bile yalnış yapmış, eve geldiğinde direk bunu söyledi, bir standarda oturtulması gerek artık bu sınavların zorluk ve kolaylık decelerinin, geçen senede çocukları zor sorularla kırıp geçirdiniz neye göre hazırlanacak bu çocuklar karar verin artık yazııık valla çok üzgünüz.
 • zehra

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bence bütün sınavlar iptal edilsin bu şekilde sorsunlar yine ztn 1 kaç soruda iptal edildi adam akıllı sınav yapsınlar yine öbür sorualarında çalınmadığı ne malum
 • ABDULLAH DERKAN

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Sınav kesinlikle iptal edilmelidir. Sınavın biraz daha karmaşık ve çelişkisiz olması önemle rica olunur.
 • birisi

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  Diğer derslerim çok iyi ama ingilizceden çok korkuyordum ve 15 yanlışım çıktı
 • selin çoban

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bukadar basıt ve çelişkili sorular olamaz sınavın iptal edilmesi gerekir
 • m.mumcu

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu hasızlık sınavın iptal edilmesi gerekir
 • e.çoban

  16 Nisan 2014, Çarşamba

  bu şahibelerden sonra fen sınavının iptal edilmesi gerekir

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 534e7f944aad8
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 534e7f944aad8
  [anonym_comment_status] => 1
)