eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşerona kadro son söz Erdoğan'da olacak

Taşerona kadro son söz Erdoğan'da olacak

Taşeron ne zaman kadroya geçecek, taşerona kadroda son durum ne soruları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yıl sonuna kadar taşerona kadroyla ilgili yasal bir düzenleme yapılması bekleniyor.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 17-11-2016 09:48 - Güncelleme: 17-11-2016 09:48

Kamu kurumlarında 'taşeron' olarak çalışanların özel sözleşmeli personel statüsü ile kamuya alınması düzenlemesi için yeni bir adım atıldı. Hükümetin hazırladığı 3 alternatifli çalışmada son karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak Bakanlar Kurulunda verilecek.

Hafta başında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında taşeron çalışanların durumu ile ilgili değerlendirme yapıldı. 7 Haziran seçimlerinden önce gündeme getirilen taşeron çalışanların kamuda istihdam edilmesine yönelik hazırlıkların belli bir noktaya geldiği, ancak yeni problemlerin yaşanmaması için daha kapsamlı bir hazırlık yapılması gerektiği dile getirildi.

Bazı bakanlar da, asıl işler, yardımcı işler ve belediyelerdeki taşeron çalışanların ayrımının yapılması sırasında yeni problemlerin ortaya çıkabileceğini savundu. Personel rejiminde köklü bir reform yapılmadan taşeron çalışanların kamuda istihdam edilmesinin yanlış olacağına da dikkat çekildi.

 TAŞERON İÇİN 3 ALTERNATİF

Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hazırladığı üç alternatifli olarak hazırladığı çalışma, 'Asıl işi yapanların kamuya alınması, yardımcı işlerde çalışanların taşeron olarak çalışmaya devam etmesi', 'Asıl iş- yardımcı iş yapılmadan belediyelerdeki taşeron çalışanlar dahil tümünün kamuya alınması' ve 'Kamu Personel Rejimi çıkana kadar düzenlemenin rafa kaldırılması' şeklinde sıralanıyor. Bu formüllerden hangisinin hayata geçirileceğine ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Bakanlar Kurulunda karar verileceği belirtildi. 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşerona kadro son söz Erdoğan'da olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • ü 20 Aralık 2016 12:51 sayın cumhurbaşkanımıza nezaman taşeron işçilerine kadro açıklaması hakkında bilgi verecek bakanlarımız merak ediyoruz

    CEVAP YAZ 1 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro