yandex izleme resmi
0
Anasayfa » Taşeron İşçiler » Taşeron son dakika- kamudaki taşeron işçi kadro- torba yasa taşeron son durum 05/03/2014

Taşeron son dakika- kamudaki taşeron işçi kadro- torba yasa taşeron son durum 05/03/2014

Taşeron son dakika- kamudaki taşeron işçi kadro- torba yasa taşeron son durum 05/03/2014
Taşeron son dakika- kamudaki taşeron işçi kadro- torba yasa taşeron son durum 05/03/2014. Taşeron işçi torba yasa kamu kadro. Taşeron işçi son durum neler var? Torba yasa taşeron işçi gelişmeleri.
editor@internethaber.com Haberleri
Eklenme Tarihi: 05-03-2014 09:58:00 | Güncelleme: 04-10-2015 15:12:02

MEMURLAR- Faruk Çelik taşeron işçi açıklaması 04/03/2014. Çalışma Bakanı Faruk Çelik taşeron işçi açıklaması. Kamu taşeron işçi son dakika Faruk Çelik açıklaması. Faruk Çelik son dakika taşeron işçi açıklaması. Taşeron işçi son dakika 04/03/2014.

Taşeron işçilerle ilgili tüm haberler BURADA!

Sosyal Güvenlik Danışmanı Mutlu Hergünöz, kamuda ve özel sektörde çalışan özellikle taşeron işçilerin torba yasa ile ilgili uzun bir süredir bekleyiş içinde olduklarını belirterek, torba yasa ile birlikte taşeron işçilerin keyfi işten çıkarılmasının önüne geçileceğini Taşeron ile birlikte taşeron işçilerin sosyal haklarında da iyileştirme durumu olacağını söyledi.

TAŞERON İŞÇİLER TORBA YASAYLA BU HAKLARINA KAVUŞUYORLAR!

TAŞERON İŞÇİ SORUNUNU KÖKTEN ÇÖZECEK FORMÜL HAZIR!

HÜKÜMET TAŞERON İŞÇİLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI!

Hergünöz, "Kamuda ve özel sektörde çalışan özellikle taşeron işçilerin gözü kulağı Ankara'ya çevrildi. Bilindiği süredir basını ve sosyal medyayı sürekli meşgul eden torba yasa halen beklenmekte. Torba yasası çok geniş kapsamlı bir şekildedir. Ancak seçim öncesinde çıkaracaklarını söyleseler de torba yasayı halen bekletmekteler. Büyük bir ihtimalle 30 Mart seçimlerden sonra çıkma şansı da var. Meclise getirilebilir. Özellikle taşeron işçilerinden bahsetmek istiyorum. Taşeron işçilerin keyfi işten çıkarılmasının da önüne geçiliyor. Sosyal hakları da iyileştirme durumu var. Çünkü kıdem tazminatının da yolu açılacak. Bununla ilgili köklü bir değişim yapacak hükümet. Burada bir yıllık sözleşme üç yıla uzatılacak. Üç yıla uzatıldığında da taşeron işçi olarak çalışan arkadaşlarımızın kıdem tazminatı alma şansları da ortaya çıkacak" dedi.

Tasarıya göre taşeron işçilerin yıllık izinler, ödenmeyen ücretlerinin de güvence altına alınacağını belirten Hergünöz, "Tasarıya göre de taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak. Böyle her yıl girdi çıktı olduğundan tazminat kaybettikleri için mağduriyetleri de ortadan kalkacak. Bu taşeron işçilerinle üç yıllık anlaşma yapılacak. İhalelerde üç yıla çıkacağı için, işçilerle yapılacak sözleşmelerde üç yıla çıkacak bu büyük bir avantaj. Sistem gereği Türkiye de 1 milyon işçi çalışıyor. Bir milyon taşeron işçiden 600 bini kamu sektöründe hizmet vermekte. 400 Bin'de özel sektörde. 600 Bin çok ciddi bir rakam kamu sektöründe olması vesilesiyle. Böyle bir yasa çıkarsa işçiler için sosyal hak ve avantaj sağlayacak" diye konuştu.

YORUM YAZIN Taşeron son dakika- kamudaki taşeron işçi kadro- torba yasa taşeron son durum 05/03/2014 Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 0 YORUM