yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1345
  -0,23 %

 •  

  EURO
  2,9515
  -0,17 %

 •  

  ALTIN
  596,36
  -0,28 %

Taşeron işçilerin gözü aydın! Kadro geliyor

Taşeron işçilerin gözü aydın! Kadro geliyor
Memurhaber.com - Sözleşmeli işçilere kadro verilecek! Bakan Faruk Çelik kıdem tazminatı ve taşeron işçilerin beklediği o haberi verdi... Taşeron düzenlemesi ne zaman bitecek? Taşeron işçiler, taşeron işçi haberleri 20 Ocak 2013

Taşeron Yasası'ndan kıdem fonuna prim teşviklerinden bakım sigortasına kadar merak edilenleri yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuda sözleşmeli çalışan 150 bin kişiye müjdeyi verdi: Sadece belediyelerdeki değil, kamudaki tüm sözleşmelileri kadroya alıyoruz. Top Bakanlar Kurulu'nda.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Akşam Gazetesi'neçalışma hayatına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, taşeron işçiliğiyle ilgili düzenlemede sona yaklaşıldığını söylerken, Kıdem Tazminatı Fonu için de yakın gelecekte sosyal taraflarla çalışmaların başlayacağını ifade etti. 

Cem Kılıç'a konuşan Bakan Çelik, bakım sigortasıyla ilgili olarak da'Sizin dile getirdiğiniz, bizim de geçen yıl çalıştığımız Bakım Sigortası önemli bir konu. Eğer sizler bu konuda çalışmalarınız ve hazırlıklarınızla bizlere yardımcı olursanız konuyu tekrar gündeme getiririz' diye konuştu.

İşte Cem Kılıç'ın soruları, Bakan Faruk Çelik'in işçiye bayram yaşatacak açıklamaları:

HAFTAYA TAMAMLANIR

- Sendikalar Yasası, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, İntibak, Kamu Görevlilerine Toplu Sözleşme Yasası gibi çalışma hayatına ilişkin pek çok reform yaptınız ama çalışma hayatının en önemli sorunu olan taşeron uygulaması devam ediyor. Bunu nasıl çözeceksiniz?

- Uzun süredir bu konu üzerinde yoğun şekilde çalışıyoruz. Bugün herkes mevcut uygulamanın 21. yüzyıl Türkiye'sine yakışmadığı konusunda hem fikir. Özellikle geçtiğimiz hafta içinde bu konuda yoğun mesailer harcadık. En çok taşeron işçisi olan Enerji ve Sağlık Bakanlıklarıyla biraya geldik. Teknik açıdan çalışmalara devam edeceğiz. Bu çalışmaları önümüzdeki hafta tamamlamayı ve bir sonraki Bakanlar Kurulu'nun gündemine getirmeyi planlıyoruz.

ÖNCE TAŞERON TANIMI

- Yeni düzenleme nasıl olacak?

- Yeni düzenlemeyle kamuda, KİT'lerdeki ve özel sektördeki uygulamalar bir arada değerlendirilecek. Özellikle taşeron çalışan tanımı netleşecek. Sonuçta asıl işveren çalışanıyla alt işveren çalışanının hakları eşitlenecek. Biz kıdem, yıllık ücretli izin ve çalışma süreleri bakımından sıkıntılar olduğunu biliyoruz. Öncelikle taşeron işlerin neler olacağı tanımlanmalı. Yani asıl işverenin yapması gereken işle taşeron olarak çalışanların hangi işleri yapabileceği ayrılmalı. Bu hafta içinde çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz. Daha sonra hemen konuyla ilgili Bakanlar Kurulumuza bilgi vereceğiz.

KIDEM'DE ÇALIŞMA BAŞLIYOR

- Benim de yazdığım ve sizin de belirttiğiniz bir konu var. Eğer taşeron çözülecekse tazminat da devreye girer diye. Kıdem tazminatı üzerinde de çalışıyor musunuz?

- Taşeron sorununu çözecekseniz kıdem tazminatıyla birlikte ele almalısınız. Hatırlayacağınız gibi biz hükümet programında kıdem tazminatı fonunun kurulacağını söyledik. Bırakın taşeron uygulamasını, asıl işverenin yanında tam zamanlı çalışanlar bile kıdem tazminatı alamıyorlar. Ülkemizde kıdem tazminatı alabilenlerin oranı yüzde 10'larda. Çeşitli nedenlerle iflas, 11 ay çalıştıktan sonra işten çıkarıp tekrar işe alma, işverenlerin ekonomik durumu gibi nedenlerle mağduriyetler yaşanıyor. Sayın Başbakanımız da zira bu yönde bir açıklama yapmıştı. Tarafların anlaşmasını istemişti. Taşeron sorununun temelinde tazminat hakları da olduğuna göre bu konu gündemimizdedir. Kıdem Tazminatı Fonu için yakın bir gelecekte sosyal taraflarla çalışmalar başlayacaktır.

Sözleşmelilere müjde

- Kendilerini 5393'lüler olarak tanımlayan yaklaşık 18 bin belediye sözleşmelisi kadro beklemekte. Sadece onlar değil, kamudaki diğer sözleşmeliler de kadro istiyor. Özellikle 5393'lüler beni de bu konuyu gündeme getirmem nedeniyle sürekli izliyorlar. Sizden alacakları haberleri bekliyorlar.

- Bu arkadaşlarımız için en son partimizin Kızılcahamam kampında Sayın Başbakanımız talimat verdi, kadroya geçirilmeleri ile ilgili olarak. Biz de sadece belediye çalışanları ile ilgili değil, diğer tüm sözleşmeli çalışanları da kapsayacak şekilde Bakanlık olarak hazırlığımızı tamamladık. Bu konuda ilk Bakanlar Kurulu'nda bir sunum yaparak, bilgi vereceğim. Bakanlar Kurulu kararı alınarak bir sonuca ulaşılacağını ümit ediyorum.
Dediğim gibi biz hazırlığımızı tamamladık, konu artık Bakanlar Kurulu gündeminde ve oranın kararına bağlı.

Kayıt dışı 1 puan azaldığında kasaya 650 milyon TL geliyor

- Sosyal güvenlik alanında önümüzdeki dönem neler yapmayı planlıyorsunuz?

-Ne yapacağımızdan önce neler yaptık ilk olarak onlara bakmak lazım.

 Sosyal güvenlik sistemimizin en büyük sorunu olan açıklarımızı azaltmaya başladık. 2007'de 25 milyar TL açık veren sistemimiz, 2011'de 16,2 milyar TL'ye geriledi. Diğer yandan bütçede 2012 için 25 milyar TL açık öngörülmüşken, gerçekleşen rakam 17 milyar 295 milyon TL oldu.

Sosyal güvenlik açıklarının Gayri Safi Yurt İçi Hasılaya Oranı, 2007'de % 3 iken, 2011'de  %1,3'e, 2012'de % 1,2'ye geriledi.

Bu yıl özellikle kayıt dışıyla mücadelede önemli başarılar elde edeceğimiz bir yıl olacak. Kayıt dışı istihdam 2002'de yüzde 52 iken, Ekim 2012'de bu oranı yüzde 39,7'ye indirdik. Kayıt dışılıkda 1 puanlık azalışın bütçemize katkısı 650 milyon TL.

Sadece 2008-2012 arası; 86 bin 764 işyeri ve 1 milyon 465 bin kişinin kayıt dışı olduğu tespit edildi ve kayıt altına alındı. Hedefimiz: 2023'te kayıt dışı istihdamı yüzde 15'e indirmek.

'Bakım'ı gündeme alırız

-Geçen hafta içerisinde benim ve gazetem AKŞAM'ın gündeme getirdiği 'Bakım Sigortası' devreye girecek mi?

Biz emeklilerimiz için her şeyi yapmaya hazırız. Onları ekonomik olarak belirli bir seviyeye getirdik. 2002 yılına göre Gayri Safi Milli Hasıla'dan aldıkları pay 5,5 puan artış gösterdi. Sizin dile getirdiğiniz, bizim de geçen yıl çalıştığımız Bakım Sigortası önemli bir konu. Gelişmiş ülkelerde var. Biz de ileride yaşlanacak nüfusumuzu bu haklarla donatmak istiyoruz. Eğer sizler bu konuda çalışmalarınız ve hazırlıklarınızla bizlere yardımcı olursanız konuyu tekrar gündeme getiririz.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

157 Yorum
 • yoksul

  17 Nisan 2014, Perşembe

  işsiz kalmak istemiyoruz.
 • mehmet

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben işkurdan kuradan cekildım.okul temizlikçiliği için.ama malesef 3 ay sonra çıkışımı verecekler.ne yapacağımı bılmıyorum.ılk başta adım cıktı sevındım.ama şimdididen yatamıyorum.5 cocuğum var 3 tanesi okul okuyor 1 tanesıde askerde vatanı görevını yapıyor.başbakanıma seslenıyorum.sesımı duy işsız kalmak ıstemıyorum.
 • ayse

  17 Nisan 2014, Perşembe

  üniversitede calisan 4a lı tasören işçiler ne olacak hemşirenin emrinde doktorun emrine koş hastaların işlerine koş aldığımız maas asgeri ücret bu hasızlık degilde ne bide çıkıp tasörene kadro veriyoruz deyip bizlerle delga geçiyorlar
 • nuriye

  17 Nisan 2014, Perşembe

  TYÇP OLARAK SİZDEN BAŞBAKANIM BİZİDE MADUR ETMEMENİZİ DİLERİM YÜCE ALLAH TAN,ALLAHA EMANET OLUN .
 • MUCİ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben bir tyçp li olarak neye canım sıkılıyor biliyormusunuz şu 4C lerin kadro istemesine siz kalkıp milleti devleti rencide edin utanmadan sıkılmadan kadro isteyin sizin bu yaptığınız hangi adalete sığıyor söyleyin bütün eylemlerde bütün gezi parkı olaylarında ki gibi her yerde bulunmanız beni deli ediyor devletimiz size her hakkı yolu tanıdı utanmadan kadro diyorsunuz ben sayın başbakanımın yerinde olsam varya sizi kapıdışarı atarım
 • MUSTAFA

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BİZLER TYÇP Lİ OLARAK TRABZONDAN SESLENİYORUZ SAYIN BAŞBAKANIM VE SAYIN BAKANIM ARTIK BİZLERİDE BİR DÜZENE BİR YOLA SOKMANIZI SİZDEN TYÇP LİLER OLARAK İSTİYORUZ.BİZLERDE ARTIK GELECEĞİN İŞÇİLERİ OLMAK İSTİYORUZ 4C LİLER BİRDE UTANMADAN SIKILMADAN KADRO İSTİYORLAR LAN KADRO SİZİN NEYİNİZE ULAN HEPİNİZ ORADAYDINIZ GECE GÜNDÜZ PANKERT AÇTINIZ EYLEM YAPTINIZ.GEZİ PARKI EYLEMLERİNDE BAŞKA EYLEMLERDE SİZ HİÇ DOYMUCAKMISINIZ.ÜSTÜNE ÜSTÜN BİR YERDE EYLEM VARSA BUNUN 2 BİNİNİ 4C İŞÇİLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ YALANMI EYLEM ÜSTÜNE EYLEM SİZİN BU YAPTIĞINIZ HANGİ ADALETE SIĞIYOR SÖYLEYİN BAKALIM
 • TYÇP

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN BAŞBAKANIM VE SAYIN BAKANIM BİZLERİDE DÜŞÜNÜN ALLAH RIZASI İÇİN EVE BİR PARÇA EKMEK GETİRSEK ÇOCUKLARIMIZ SEVİNCİNDEN BAYRAM YAPIYOR SİZLERDEN İSTEDİĞİMİZ BÜTÜN TYÇP Lİ OLARAK ALLAH AŞKI İÇİN BİZLERİDE BİR DÜZENE KOYUN.
 • özgür

  17 Nisan 2014, Perşembe

  igdaşta çalışan taşörenlere kadro yokmu ibbde çalışan elemanlar hep kadroya alındı nerde bizim hakkımız
 • isa

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben ist anadoluyakası anaharteller elle süpürmede calışıyom 2005 den bu yana her yılbası geldiginde biz calışanlar kodru bekliyoruz senelik izin bekliyoruz istacda calışanlar haftada iki gün izin yapıyorlar biz taşorun işcisiyiz diye bize ne senelik izin nede haftalık iki gün izin var bizde bu vatanın evletlarıyız su an hala askari ücretle calışıyoruz bizde masımızın düzeltilmesini ve senelik iziz haftalık iki gün izin isdiyoruz saygılarımla ist anadoluyakası elle süpürme işcisiyim bizimde sorunların cözülmesini sizlerden rica edyoruz
 • ayman

  17 Nisan 2014, Perşembe

  tyçp kapsamında meb çalışıyorum 9 aylık proje daha sonra ne olacak bazı hak ve sosyal haklara bizde sahip olmak istiyoruz asgari ücretle çalışan işçilerin kaderimi bu olmamalı kadro b
 • güvenlik

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bende ibb spor a.ş çalışıyorum daha yeni taşeron çalışanlar kendi bünyesine alındı fakat sayın kadir topbaş başkanımız güvenlik ve temizlik elemanlarını ayrı tuttu ve bizleri saf dışı bıraktı bu mesele aynen şuna benzer 3 evladınız var 2 sine daire alıp diğerine almamak bu allah katında da kabul görmez.şimdi sayın başkanıma soruyorum kendi evlatlarına da ayrımcılık yapmak vicdanı na sığıyorsa bende taşeron olarak çalışmayı kabul ediyorum.
 • türk vatandaşi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım cumhurbaskanım bende şirkette çalişan ptt işçisiyim elinizi vicdanınıza koyun ben aliyorum 800 tl inanın yetmiyor ve gerçekten haksızlık ortalıği götürüyor çalişan ptt görevlileri akşama kadar masa da oturuyor aldikları maas benim nerdeyse 4 katim bi de üstüne üstelik özel şirketiz diye canımızı çıkarıyorlar hani insanlık hani müslümanlık hak adalet bu mu siz bilirsiniz basbakanım duyun sesimiz yardimci olunuz ALLAH rızasi için.
 • adsiz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben chp liyim kadro gelirse eger yemin ederim oyum ak partiye
 • taşeron mağduru

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ben 22 yıldır bir Üniversite hastanesinde taşeronda Tıbbi sekreter olarak çalışıyorum.Bizim gibi Tıbbi sekreter,Lab.Teknisyeni Hastabakıcı ,hizmetli olarak çalışan arkadaşlarımız var. Hastanede asıl işi yapan bizleriz.Bizim suçumuz taşeron şirkette mi çalışmak.Her seçimde kamuda calışan vizeli işçiler, döner sermaye bütçesinden maaş alanlar kadroya geçerler.Biz taşeronda çalıştığımız için bakakalırız.Yeni işe girende asgari ücret alıyor.22 yıldır çalışan üniversite mezunuda aynı maaşı alıyor..Nasıl Üniversite Hastanesinde çalışan geçici hemşireler 657 devlet memuru oldularsa bize de o hak verilsin.
 • emrah

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bldteşeron işçisiyim 5 yıl oldu yıllık izin yok 15 saat çalışıp 850 tl alıyorum hani devlet hani adelet 4 çocuk ile aldiğım maaş hani devlet çocuk parası çocuk yapın diyorsunuz ve aldğım maaş bukadar kendinize sorun meclisdeki vekiller başbakan ve cumhurbaşkanmız kendinize gelecek kölemi arıyosunuz hani adelet hani devlet yoksa herzamanki gibi zengin dostumusunuz sözünüze sahip çıkın km teşeron köleliğini bitirmenizi bekliyoruz
 • RESPSİYON VARDİYELİ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  İNŞALLAH KADRO YA SN CUMHURBAŞKANI SN BAŞBAKAN EVET DER GARİP GURABANIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜRLER EMPATİ EMPATİ YAPILIRSA BİR SANİSE İLE BEKELENMEZ KADRO VERİLİR TEK ÇARE TEK ÇÖZÜM KADRO KADROYA EVET HAYDİ SN CUMHURBAŞKANI HAYDİ BAŞBAKAN YÜZLERİ AİLLERİ ÇOCUKLARI GÜLDÜRMEK SEVİNDİRMEK İÇİN TAŞERO RESEPSİYONA KADRO BU BAYRAMLAR BİZİMDE OLSUN TAŞARON RESEPSONCULAR VARDİYELİ RESEPSİYON
 • işci

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlarişinizebakınbugidişleişinisdenolmayın
 • Osman TURAN

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Kamu işçisi 3000 TL almakta,kamu taşeron işçisi 900 TL almakta.Ve bu iki ayrı maaşın her ikisni de devlet öedemektedir.Bu nasıl devlet ola ki, böyle bir adaletsizlik yapa? Ben Türkiye'de adaletin değil, devletin bile varlığından şüphe ediyorum.Devlet böyle bir adaletsizlik yapıyorsa,özel müteşebbis ne yapsa yeridir.
 • taşeron mağdur

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bıktık bu taşeronlardan maaşlarımızı alamıyoruz 3-4 aydır bu ne rezilliktir ya bizimde evimiz var ekmek götüreceğimiz kimisi fırın alır kimiside bizim gibi evine ekmek götüremez.ben hiç olumlu bir şey beklemiyorum olmazda kendinizi kandırmayın.bu hükümetten hiç bi şey olmaz
 • KAMUŞİRKET

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bukadar duyarsız olamazsınız.nasıl bir adalet böyle ....kadro bizimde hakkımız.kadro bekliyoruz artık...
 • magdur taşeron

  17 Nisan 2014, Perşembe

  AZCIK AKLI OLAN ÖNÜMÜZDEKİ SECİMLERDE AKP YE OY VERMEZ KADRODA BEKLEMEYİN ARKADAŞLAR KADRO FALAN VERMEZ AKP EZİLİP GİDECEZ ALLAH BÜYÜK RIZKIMIZI VEREN MEVLAM. CANINIZI SIKMAYIM ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN,
 • ......

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar aslında biz aptalız.bu ülkede aileleriyle birlikya yaşayan ve çalışan binlerce teşeron var.hala bu akp.ye oy verirseniz inş.aşlıktan gidin derim size.kos koca bir anayasayı değiştiren akp veya değiştirmeye uğraşan akp.garibana 1 kuruş vermez.artık kendinize gelin taşeronlar.kadroda beklemeyin.nedem biliyormusunuz?hükümetin kendisi teşeron zaten.araştırın bakalım başbakan dahil ve ekibinin ne kadar şirketleri var türkiyede
 • ********

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım yazılanları okuyup okumadınızı bilmiyoruz allah rızası için söylenenlere yazılanlara kulak verin sizin kazancınız yerinde olmayan ne yappsın kadrolaşma bu kadar zormu siz isteyince yapamıcanız şey yok vatandaşı neden bu kadar magdur ediyo kendinize düşman ettiriyosunuz saygılarımla
 • Temizlik Personeli

  17 Nisan 2014, Perşembe

  İnsanlar sağlıklı huzurlu olsa işçiler hangi kuruluşta olsa çok eziliyor.Haddinden fazla çalışıyor.Şöyle bir etrafa bakın kimi acımasız olur kimi merhametli olur.Düzenli çalışan daima kazanır. Türköğün çalış güven inşallah hakı eden hakı alır.Muhammed'in yolunda giden ALLAH'a ulaşır.Ozaman hak hukuk yerini bulur...
 • mersin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım biraz merhametiniz varsa allah için bu taşeron işçilerine yardımcı olun 800tl maaş kime nasıl yetsin allah için bi düşünün yardımcı olun sizleri vizdanınızla başbaşa bırakıyoruz yapacağınız en güzel sevap budur saygılar...
 • ibrahim

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bende 5 yıldır çalışıyorum beleiyede taşeron olarak kadro yoksa oyda yok artık böyle sizin gibi olmak lazım
 • mağduruzda mağduruz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Tck bünyesinde bizlerde yıllardır taşeron işçisi olarak çalışıyoruz.kurum personelidir diye alınana mahkeme kararı halen hizmet olarak beklemeye alınması mağduriyetimizi artırmaktadır...yetkilerin biz çalışan vadandaşlarını mağduriyetinin sonlandırmalarını istiyoruz.iş mahkemesini kazandık,yargıtayda bu adamlar kadroludur kararını veriyor ama büyüklerimiz gözünü,kulağını tıkamış görmek duymak istemiyorlar...kardeşim vampirler bizi sömürüyor lütfen duyun bu ızdırabımızı şimdi biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz...avucumuzu acmıyoruz,çalmıyoruz...HAKKIMIZI İSTİYORUUUZ..
 • aile hekimliği taşeron mağduru

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın akp çok güzel yalanınız var doyurun yandaşlarınızı doyurun aslında eeşşek bizikki size oy verdık benim kadar akp ye düşkün biri olamaz ama siz bizleri gün ekmeyıne muhtaç kıldınız ya allahınızdan bulun bu kadar insanın halı nolucak soruyom size
 • özel idare

  17 Nisan 2014, Perşembe

  seçimler yaklaştı ya çıktı ortaya kadro söylentileri.. Ben il özel idaresinde taşeron işçi olarak çalışıyorum.. Yaz sezonu geldi işler aşırı çoğaldı. Günde 16 saat çalışıyorum.. Asfalt kaplama işinde (bilenler bilir) tamtraklı kamyomla yola mucur seriyorum.. Ne mesai nede arazi tazminatı hakkım yok.. Hafta sonları ve tatillerimde de çalışıyorum. Çalışmak mecburiyetinde bırakılıyoruz. İş güvencemiz yok.. Eğer böyle giderse bir daha bu hükümete oy vermeyeceğim.. Burdan tüm benim gibi çalışan arkadaşlara sesleniyorum; Kadro yoksa oy yok deyin!.. Hakkımızı birlikte arayalım...
 • seyirci

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar lütfen birazda karşı tarafı düşünün! saygı gösterin, seç,imlerde bu ülkenin %50 den fazla halkının oy verdiği bir partiden bahsediyoruz.
 • ali

  17 Nisan 2014, Perşembe

  hiç bir şey olacağı yok çalışanları kandırıyorlar
 • taşören

  17 Nisan 2014, Perşembe

  AKP SEÇİM VAKTİ GELİNCE GÜNDEME ALIYOR BU KONULARI SEÇİM BİTİNCE İŞDE BİTİYOR ALIŞTIK ARTIK SAYIN BAŞBAKANIMIZ BU PARAYA NASIL GEÇİNELİM BAKAN BEY 2 AY ÖNCE BİR TV PROGRAMINDA 800 LİRAYADA GEÇİNİLİR DİYODU BU MEMLEKETTE BU PARAYA 3 COCUK İSTİYOSUNUZ SİZE BİRTANE BİLE FAZLA ALLAH AŞKINA İNSAFA GELİN.
 • fatih sorar

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN CUMHURBAŞKANI SAYIN BAŞBAKAN SAYIN ÇALIŞMA BAKANI SAYIN DİYORUM MAKAM A BU EKONOMİ HARİKA SÜPER GİDİYORDA BİZ NEDEN AÇ DOLAŞIYORUZ DEVLET KAPISINDA BUKADAR YOLSUZLUK HAKSIZLIK OLURSA DIŞARDA NE HAKLAR YENMEZKİ BUKADARMI KAFANIZ ÇALIŞIYOR SİZİN YAZIK KADRO VERİN VE BİR YALAKAYI ÇIKARCIYI ZENGİN EDECEGENİZE VATANDAŞA DAGITIN BEEE
 • taşören

  17 Nisan 2014, Perşembe

  kölelik degil işci yasası ıstıyorumkadro varsa oy da var yoksa kesınlıkle oyda yok
 • KÖLE

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ASIL İŞVERİNİN İŞİNİ YAPIYORUZ HASTANEDE DR. YANINDA E-REÇETE YAZIYOR , FATURALAMA İŞİ YAPIYORUA AMA TIBBİ SEKRETER OLARAK İŞİ ALINDIK. İHALEDE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ OLARAK GÖZÜKÜYORUZ KADROLU TIBBİ SEKRETERLERİ 2100 MAAŞ ALIRKEN BİZLER ONLARDAN FAZLA ÇALIŞIYOR NÖBET TUTUYORUZ BİZLER 800 MAAŞ ALIYORUZ BU ADALETSİZLİK NASIL ÇÖZÜLÜR SAYIN BAKIMIZ HEP AYNI ŞEYLERİ TEKRARLAYIP DURUYOR DETAYLARA HİÇ İNMİYOR İŞTE KENDİSİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNELİ OLAN AMA HİÇ GÜNDEME GELMEYEN VE ÇOK BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLAN BİR KONU BUNUN ÇÖZÜLMESİ GEREKLİ NASIL SESİMİZİ DUYURABİLİRİZ
 • TAŞERON KÖLE

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ARKADAŞLAR 114 YILDIR TAŞERONDA ÇALIŞIYORUM TIBBİ SEKRETER OLARAK BİZLER KADRO DEĞİL FAZLA PARA VERMESİNLER DİY İHALEDE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ OLARAK GÖSTERİYORLAR HASATNEN ASIL İŞİNİ YAPIYOR GÖRÜNMİYELİNDİYE ÇÜNKÜ KADROLU TIBBİ SEKRETERLER BİZİN 3 KATI FAZLAMIZI ALIYORLA BİZLER ONLARDAN FAZLA VE NÖBET TUTARAK ÇALIŞIYORUZ ADALET BUNUN NERESİNDE SAYIN BAKIM ARTIK GÖZÜMÜZE BAKA BAKA YALAN SÖYLEMEYİN ÇÜNKÜ BIKTIK ARTIK KANDIRILMAKTAN SİZ HİÇ BİRŞEY YAPMADINIZ YAPMAYADA NİYETİNİZ YOK O KOLTUKTAN İSTİFA EDİN
 • baba yorgun...

  17 Nisan 2014, Perşembe

  tek diyeceğim şey sandıkta görüşürüz akp bu köle gibi taşeron olarak çalıştırdığınız insanlar er geç hesap soracak hem bu dünyada hem diğer dünyada...
 • BELEDİYE KAMU TAŞERON

  17 Nisan 2014, Perşembe

  MERHABA BELEDİYEDE 8 YILDIR ÇALIŞIYORUM BEN VE BENİM GİBİ KAMU DA ÇALIŞAN TAŞERON ADI ALTINDA ÇALIŞAN İŞÇİLER ÖYLE GÜN GELİYOR EV KİRASI YERİ GELİYOR EVE EKMEK GÖTÜREMEDİĞİ GÜNLER OLUYOR. TÜM KAMADA BUNU SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM MEMURUN İŞLERİNİ FAZLASIYLA BİZ ŞİRKET İŞÇİLERİ YAPAR BUNU SÖYLEMEME GEREK YOK ASILNDA AMA TÜM KAMADA ÇALIŞANLAR BUNU BİLİR. YETER ARTIK DİYORUM..... BİZLER OY VERDİK AMA ŞU SAATTEN SONRA KADRO OLMASSA KUSURA BAKMAYIN OY VERMEYECEĞİM BEN VE ARKADAŞLARIMDA ÖYLE DÜŞÜNÜYORUZ VERDİRMEMEK İÇİN DE ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ ÇÜNKÜ HEP LAFTA KALIYOR YETER ARTIK.....
 • hasip akın

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben taşeron işçisiyim. kadro seçimden önce verilmezse akp ye asla oy vermem ve hiç bir yakınıma da verdirmeyeceğim. bunu bu şekilde düşünen tek ben değilim bütün mağdurlardır. siz bize destek olmazsanız biz size asla olmayız. sizden laf değil icrat bekliyoruz.
 • MUSTAFA

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ARKADAŞLAR BEN 5 SENEDİR HASTANEDE ÇALIŞIYORUM HEP AYNI YALANLAR BEN ASKERDEYKEN ASKERLİ DÜŞECEK DİYORLARDI ASKERDEN GELELİ 6 SENE OLDU DAHA SAKERLİK DÜŞECEK BUDA ÖYLE BİŞEY YANİ KADRO FALAN GELMEZ YALAN DOLAN İNANAMAYIN
 • ramazanabey@otmail.com

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben 8senedir tmo afyon alkaloidleri fabrikasında çalışıyuorum 2006 yılında 9lira yövmiyeyle işe başladım ve hala askeri ücret alamıyorum ve çocuk parası ve izinlerimizde verilmiyor yıpranma parasıda verilmiyor buradaki müdür ve amirlere diyoruz biz karışmayız mütahitle konuşun diyorlar bir devlet yerinde böyle birşey olursa diyer yerlerde neler olmaz hem müdürler söyle bişey diyor siz burada altı aylık gözüküyorsunuz diyorlar akp tmo afyon alkaloidleri fabrikasını düzeltmezse bizlerden oybeklemesin
 • derviş

  17 Nisan 2014, Perşembe

  tyçpliler kadiro isyiyoruz işimizin devamını istiroruz sayın başbakanım ve bakanlarım bizleri ac koymayın allah icin ve cocuklarımız za ekmek gertire bilmek icin işimize devam deyın lütfen şu 3aylar icin bizlerin yüzünü güldürün
 • gül

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben 3yıldır işkurdan gelen okullarda çalışıyorum hadro ne zaman geleçe yada sözleşme haber almak istiyorum ama gelmiyor bilecik/osmaneli
 • merve

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Allah belani versin akp milleti kandirmaktan bikmadinmi...kadro nerde?
 • 3.snf.işçi kölesi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ALLAH SİZLERİ BİZDEN DE BETER YAPSIN SAYIN AKP...BUNDAN BÜYÜK BEDDUA OLMAZ HERHALDE...
 • ibrahim

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bakanlar kurulunda kabul edildikten ve resmi gazetede yayınlanmadıkça inancım yok
 • adem parlak

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yalan bende il özel idareden taşoron bir şirketten çalışıyorum dört ay çalış kış ortasında üç ay işsiz yazında üç ay birde hiç hakkımız yokkadro oy tuza bence
 • aysel

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben okulda tyçş nım 9ay çalış 3ay yat lütfen sesimizi duyn 3ay ne yiyecem sayın faruk çelik bana yol gösterirmisin kadro diyor sunuz yoksa oyda yok
 • madur

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bende yatılı okulda çalışıyorum senede 2defa çıkışımız oluyor saatler belli deyil her işe koşturuyoruz memur olan maaşını alıyo benden daha az iş yapıyo hafta sonu tatilini resmi tatilini hepsini kullannıyo artı 1500 maaşdaha yeni memur oldu o iş yapmıyo bizler köle gibi çalışıyoz işsizlik maaşından yararlanamıyoz hafta sonlarıda kendi imkanlarımızla okula işe gidiyoruz yiboya adilmi bu acaba lütfen bizide duyun okul kapanıyo artık maaş yok siğorta yok düşünün artık halimiz:(((
 • bahadır

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bekleyelim şurda seçimlere bir şey kalmadı benden onlara terelde de genel de onlara oy yok kardeşim
 • havin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  neee olur biri duysun artık allah rızası için bizde kadroları bekliyoz evlenecez evlenemiyoz dorum yok çünkü sayın başbakanım ne olur duyun artık bunca insanın sesini
 • ayşe

  17 Nisan 2014, Perşembe

  kölemiyiz
 • efe soykar

  17 Nisan 2014, Perşembe

  akp oy verenin allah belasını versin taşeron işcilerine küle muhamelesi yaptırıyo hep aynı yalanlar allah belanızı versin faruk celik
 • LALE BAŞOĞLU

  17 Nisan 2014, Perşembe

  TAŞORON ÇALIŞAN KODROYA ALMANIZ İÇİN RİCA EDİYORUZ BİZİDE ARTIK VATANIN BİR EVLADI KABUL EDİN DIŞLANIYORUZ
 • mustafa kara

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar ben belediyeye şuan girmiş olsam eğer ki sözleşmeli olarak geç kalmış sayılır mıyım kadro konusunda
 • mustafa kara

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar şunu sormak istiyorum bilgisi olan varsa yazabilir mi ben bugünden belediyeye sözleşmeli girsem kadro bana gelir mi devletin kadro geliyor dediği şekilde
 • ALİ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  KAMUDA ÇALIŞAN HERKESE KADROYU VERİN ARTIK
 • taşören

  17 Nisan 2014, Perşembe

  tek bir şey var oda kadroooooooo hükümet güümmmm oy yok sana taşörenden
 • tasoren

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Îsciyi her secimde zaten kadro veriyosun bakan birak su gecici idci ,olayinida birazda tasorene bak allah korkun varsabiraz ilgilende ari ucretleri esitle sizin hic mi allahtan korkunuz yok biraz hz Omerden adalet ogrenin nasil vereceksiniz toorak altinda bunca yetimin hakkini birde abdest alip namaza duran insanlardansin sen
 • mesut

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben de taşeron işçiyim aldım maaş belli 800 başka yok kadrolu olsam yani bizim fabrikada kadrolunun aldığı şunlar 1350 maaş kömür parası 6 ayda 800 kömür ayakkabı fişi 155 yıllık izin 15 gün mesai 13 tl saati erzak dicem bukadar yani arkadaşlar bu hükümet başımızda oldukca semer vuran çok olur kadroyuda unutun olmazzz
 • atasehırlı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  oncelıkle herkese selam bende buyuk sehır beledıyede taseron bır fırmada çalısıyorum ama haklarımız malesef yok bunu gormezden gelenler seçım zamanıda bız gormezden gelecegız yıllardız ezdıler ama buna dur demenın zamanı geldı hazıranda sozlesmeye alacaklar mışşşşşşş ben ıhtımal vermıyorum alırlarsa çok ıyı olur bızımgıbı zorlukla ailelerını gecındırmeye çalısan arkadaslarımız rahat beder ınsanca yasamak ınsanca çocuklarımıza gelecek hazırlarız ama zor gıbı gorunuyor ben sahsı fıkrım sozlesme olana kadar ınanmıyorum kolelıgımız devam eder nezaman getersek ozaman ınanırım ALLAH herkese yardım etsın ALLAHA emanet olun
 • hakan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  umarım bu kangren sorun biran önce çözülür, taşeron şirketlerde çalışan emekçiler işten çıkarılma korkusu olmadan geleceğe umutla bakar...
 • gakgoş

  17 Nisan 2014, Perşembe

  HAYALDİ RÜYA OLDU,KADRO VERMEZLER ASLA VERMEZLER,BUNLARIN ANLAYIŞI DURMAK YOK 3 ÇOCUĞA VE TAŞERONA DEVAM...
 • TCK

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yargının kararını neden uygulamıyosunuz akp yeri geldigi zaman yargıyı gösteriyosunuz işte size karar yazıklar olsun
 • elazığ lı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bende taşeron kölesiyim çocuklarım ve ben her namazda beddua ediyorum inşallah ALLAH kabul edecek inşallah HAKKIM SİZE HARAM ZEHİR OLSUN CANINIZA GELSİN
 • mayk

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Lan yalancı bunlar inanmayın bunlara her zaman olan yalanlar birde Dindar olarakgösteriyolar kendilerini müslümanlıkta hak yemek varmı ki
 • AYHAN OKTA

  17 Nisan 2014, Perşembe

  UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİNDE ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLERİN HAKKINI BU BASİRETSİZ AKP İKTİDARI VEREMEZ PATRONLAR ZATEN KENDİ İNSANLARI PARA AYNAĞINI ZATEN GARİBAN TAŞERON İŞÇİLERDEN KAZANIYORLAR HARAM OLSUN HEPSİNE 3 ÇOCUK İST,YOR BAŞBAKAN BİZ HIRSIZ DEĞİLİZ SADECE TAŞERON İŞÇİYİZ
 • GARİPLERİN HAKKI

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİ 10YILDIR BELEDİYEDE TAŞORAN OLARAK ÇALIŞMAKTAYIZ HER 5YILDA SEÇİM OLUYOR YİNEMİ İŞTEN OLACAGIZ YİNE NEREYE SÜRÜLECEYİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ 850 LİRAYLE GEÇİNMEYE CALISIYORUZ AMA OLMUYOR KADRO VERSENIZ BİZİM GİBİ NİCE ARKADAŞLAR VAR ZORDURUMDA KURTARSANIZ BİZLERİ SİZLER SADECE BİR EL KALDIRMAYLA 15MİLYAR ALIYORSUNUZ HİCMİ ALLAH KORKUNUZ YOK DEVLETİN HER İMKANINDAN SONUNA KADAR KULLANIYORSUNUZ HAK HAK DİYORSUUZ NERDE HAK ADALET İNSAF DEYİLMİSADECE KADRO İSTİYORUZ SAYGILARIMLAR
 • Köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ülkenin %50 si akıllanmadığı sürece biz köle olarak yaşamaya devam eder ve gün yüzü görmeden hakkı rahmetimize kavuşuruz. Sayın Başbakanım diyerek yalamaktan vazgeçin de biraz anarşist olun be arkadaşlar. Eskiden ayaklanırdık birlik olurduk hakkımızı almak için sokaklara dökülürdüm şimdi ne oldu da böyle koyun olduk. Halkı galyana getiriyorum dimi şuan? Bende isterim herkez huzurlu mutlu olsun vurdu kırdı biber gazı olmasın şu ülkede ama ne yazık ki bazen halkın yumruğunu masaya vurması gerek bu boyle. Şimdi bir ton küfür yerim bunu yazdım diye canınız sağol sun köle kardeşlerim.
 • osman

  17 Nisan 2014, Perşembe

  öncelikle sayın başbakanımıza daha sonra sayın bakanımıza sesleniyorum okul yurdunda çalıçıyoruz 4ay çalışılı 2ay ara veriliyor 4ayda çalışlıp gene 2ay ara verıliyor başka işe gitiğimizde 2ay için çalıştırmıyorlar geçiçi olduğumuz için kiraciyim aile geçindiriyoruz gelin bu maşla bu şekilde çalışmayla 1ve 2ay siz aile geçindirin bide çocuk yapın diyorsunuz o 4ayda da maaş zamanında yatmıyor 2ayda 3ayda yatırıyor nasıl olsa konturul eden yok bizde birşey diyemiyoruz siktir git diyor işine gelirse çalış gelmiyorsa çalışma sizden tek isteğim daimi işe geçirmek evimize ekmek götürmek çocuklarımızı okula gönderemiyoruz
 • okulda ç.l.ş.köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SAYIN BAKANIM BEN BEŞ SENEDEN BERİ OKUL PANSIYONUNDAÇALIŞAN BİR TAŞRON İŞCİSİYİM HER GÜN İŞTEN ATILMA KORKUSUYLA YAŞIYORUM.HANI HERKESİN İŞTEN ATILDIHI ZAMAN TAZMİNATI VAR BELİ ÇALIŞMA SAATLERİ VAR OYSA BİZ KÖLE GİBİ ÇALITIRYORLAR HİÇ BİR HAK İDA ETMİYORLAR NERDE ADALET KALKINMA PARTİSİ O VİJDAN MAHASEBESİ SİZDEN BİR ACIKLAMA BEKLİYORUM.
 • Düzen

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Hiç bir devlet yöneticisi, taşeron işçi yazılacağına "taşaron" yazan ve kişinin çalıştığı firmanın "taşeron" olduğunu bilmeyen birisini kadrolu memur olarak almak istemez. Bu arada internette büyük harflerle yazı yazmanın "bağırmak" anlamında olduğunu da hatırlatmak isterim.
 • Düzen

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Yorum yazan birçok arkadaşıma, Doğru bir Türkçe kullanmazsanız "cahil" diye yorumlanırsınız. Yazdığınız kelimelerin çoğu yanlış. Düzgün ifade edemezseniz sizi kimse ciddiye almaz. "daha doğru dürüst cümle kuramıyor. Bunu mu memur yapacağız?" diye sorarlarsa üzülürsünüz. Hakkı olana hakkı verilsin. Ben de isterim ki sizlere da kadro verilsin. Yazarken kelimelerinizi kontrol ederek gönderim gerçekleştirin. En azından göndermeden önce bir kez okuyun. Yazım hataları elbette ki olur, ancak bazı kelimeler tamamen yanlış yazılmış ve cümleler anlamını yitiriyor.
 • düzen

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Yorum yazan bir çok arkadaşıma; Öncelikle doğru bir Türkçe kullanmazsanız "cahil"
 • fakir ama gururlu

  17 Nisan 2014, Perşembe

  hep seçim zamanı bu kadro ortaya cıkıyor yeter artık bulun ve cıkartın şu KADROYU ve sağiplerine verin artık yoksa bu halk niçelerini gördü
 • köle izara

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Taşören yapar,memurda bön bön bakar,taşeron 850-900 tl ile geçinir memur ağlar cebinde akrep vardır,döneri bir gün gecikse dr.lar dahil ortalığı velveleye verir feryat-ı figan ederler,ama bu düzen böyle gitmez.
 • duşler prensi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Adaletli olun adaletli, sayın bakan 800 tl alda 1 ay geçin bakalim pendir ekmekle ulan kira, yol, yemek, derken çocuma okul haşliği veremiyorum. Ay sonunu getiremiyoruz, her gün çalişip her gün ölüyoruz.
 • Rüştü Toksöz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Her türlü ayrımcılığa karşıyız derken taşeron işçilerinin aldığı ücretle kadrolunun aldığı ücret arasında uçurum var... bu ayrımcılık niye.? Taşeron işçisi her türlü işte saat gözetmeksizin çaliştırılıyor.hiç bir sosyal hakkı yok.her gün işten çıkarılma endişesiyle işe gidiliyor.Yıllardır çalışana kadro yok ama her altı ayda sözleşme adı altında kadro veriliyor. bu ayrımcılık niye .Taşaron işçileri neden ikinci sınıf muamelesi görüyor;çalıştırılan ezilen hor görülen aç bırakılan her türlü işte kullanılıyor vs..
 • ZOR DURUMDA

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BEN KAMU HASTABESİNDE ÇALIŞAN BİRİ OLARAK MEMURDA ÇOK İŞ YAPIYORUM BENIM 3 KATIMI ALIYOR BEN 900 TL ALIYORUM ÇOCUĞUM VAR NASIL Bİ GEÇİM SAĞLIYCAZ SÖĞLEYİN YA.. KADRO YOKSA BARİ MAAŞLARI İYİLEŞTİRİN AYIPTIR GÜNAHTIR.
 • erdal çelik

  17 Nisan 2014, Perşembe

  türkiyedeki taşoron işçiliğiin altını çizenelre teşekkür ederiz...taşoron firmalara peşkeş çekilen işçinin hakkı ve hukuku inşallah sonnda kazanılacak..doğmamış çocuğumuzun hakkını alan bu cani kendini bilmezler için düzenlenen düzenlemeler yerle bir olacaksonunda..taşoron çalışan kişi devlet dairelerinde memurlar kadar maaş alabilmeli....
 • kenan24

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yazıların yanına katılıp katılmadığımızı oylama şeklinde koyarsanız daha iyi olur resmen akp şubesi gibi çalışıyor bu site yazıklar olsun
 • taş ören

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaslar bn ibini sina hastanesinde yeni basdim bna ddkleri kimse yerinden kibirdamasin saygilar.....
 • hüseyin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  HEM ÇENENİZİ VE BEYNİNİZİ BOŞUNA YORUP, HEMDE GÜNAHA GİRMEYİN,GÜNAHA GİRENLERE ORTAK OLMAYIN.VEBAL KİMDEYSE O DÜŞÜNSÜN,DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYANLAR ANLAYACAKLARDIR.... DEĞİLLER YA
 • çöplük martısı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bize kelime oyunu yapmayın biraz vijdanlı ve delikanlı olun
 • MEHMET ERDOĞAN

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BELEDİYEDE ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMUNU ÇÖZERSE SADECE BAŞBAKANIM ÇÖZER VE HERKESTE ONA DUA EDER BAŞKA KİM GELİRSE GELSİN ÇÖZEMEZ EN AZINDAN KADROLU ÇALIŞAN İŞÇİSİ OLABİLİR
 • taş ören

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Yalan yalan,
 • Muhtaç

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Bizler taşeron işçiler olarak çok zor durumdayız..Geçinemiyoruz evliyseniz hele nedir bizim günahımız..aldığınız 850 tl ile kira, elektirik,su,derken gidiyor. çocuklarımıza sütmü almayacağız,altlarına bezmi almayacağız,yoksa boğazımızamı yemeyeceğiz.zaten günde iki simitle öğün geçiriyoruz.Hergün düşünmekten sağlığımız buzuldu.Lütfen birileri bir çare bulsun..Yalvarıyoruz..
 • tatlises

  17 Nisan 2014, Perşembe

  şirken dün acindan ölüyordu adam şimdi 300 milyarlik arabaya biniyor yeter voleyi vurdular şirketler sen yap kadrolu 10 tane oy ben den hadi bakalim kadro kadro kadro kadro
 • vur taşerona

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın bakamımız nasıl olurda asgeri ucretle geçinilir der araba ev de alırız kadrolu yatar taşeron yapar düzeni hakim türkiyede en çok çalışan en az parayı alır
 • bayram

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ama oy zamanı gelınce halka yuklenıyolar canı cıgerı oluyolar ama haklarımızı kısıtlıyolar tayıp baba bızde ınsan evledıyız ne olmus beledıyede gecıcı ışciysek kadro almayı bızlere yakıştıramıyomusunuz
 • taşeron işçi

  17 Nisan 2014, Perşembe

  KAMU KURULUŞUNDA GÜVENLİK GÖEVLİSİ OLARAK ÇALIŞIYORUZ HALKA AÇIK BİR KURUM OLDUĞU İÇİN HER TÜRLÜ ZORLUKLA HAKARETLE TEHDİTLE KARŞILAŞIYORUZ GÖREVİMİZİ YAPTIĞIMIZ İÇİN ŞİKAYET EDİLİYORUZ VE BUNUN İÇİN İŞTEN ATILMAKLA UYARILIYORUZ İŞİNİ YAPSAN Bİ DERT YAPMASAN Bİ DERT OKADAR ORTADA KALIYOUZKİ NEYAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİLEMEZ HALE GELİYORUZ GÖREV VE YETKİ SINIRLARIMIZIN DIŞINDA BEKLENTİLERE GİRİLİYOR MEMURLARIN İŞİNİ BİLE YAPIYORUZ AKŞAMA KADAR AYAKTA PİSKOPATLARLA UĞRAŞIP DURUYORUZ BİZİM HAKKIMIZ DEĞİLMİ KADRO BİZİM DE KENDİMİZİ GÜVEN ALTINDA HİSSETMEK İSTEĞİMİZ ÇOKMU BİZİM SESİMİZİ DE DUYUN ARTIK
 • Sinay

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ben 2000-2002 yıllarında Kocaelide Valilik de Bayındırlık Müdürlüğüne Kocaeli Yüzme Havuzunda Bilgisayar Sınavına Girip Başarıyla kazandıktan sonra, Bayındırlıkta 2 Yıl süreyle Taşeron Firmaya bağlı olarak, Geçici personel pozisyonunda çalıştırılan afet geçici personeliydim. Bu 2000-2002 yıllarında devamlı girdi çıktı, olarak gösterilmiş ve( Maliyenin 2000 yılı Krizi gerekçe gösterilerek maaşlarımızın ödenememesi nedeniyle çalışma vizesi veremiyoruz.) Yazısıyla karşı karşıya kaldım. Toplu olarak çıkartıldık. Bu Kadro Benimde Hakkım Olarak iade edilmeli ve gereğinin yapılmasını diliyorum Değerli Yetkililerden.
 • hakan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sevgili arkadaşlarım bunlar kadro falan vermezler.işimizden olmayalım yeter
 • taşoron

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ha akdenız ha akpartı buna benzer sırketler başbakanın oglunun gemiciklerı nerden gelıyo bellı butun taşoronlar uyansın gun bırlık gunudur gun bızım gunumuzdur ınelim sokakalara taşöronluk yanı kolelık kalksın yeter ınsanları kandırdıkları butun şirketler akpnındır gozunuzu acın arkadaslar tasoronluktan vazgecerlermı beledıyelerı borc batagına surukledıler ıhalelerı hep kendı sırketlerı alıyor onun ıcın sagdan cıkıp soldan gerı gırıyo ceplerıne allahlarından bulsunlar sozleşmelılerı kadroya alırlarsa tasoronlarıda alacaklar kadroya hakyemeyecekler ınerız meydanlara...
 • ptt taşeronu

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım ve sayın vekilim .ağzınızdan düşürmediğiniz büyük osmanlı'da devlet idarecileri tebdili kıyafat gezer ve ülkeleri ve o ülke insanları için en doğru kararları onların içinde bu şekilde gezerek alırlarmış.benden de size acizane tavsiyem bakanlarınızdan birini fazla değil bir iki aylığına taseron olarak bir yandasınızın şirketinde kendini belli etmeden çalışsın A- 800 TL dört kişilik bir aile geçindirsin B- kadroluya yaptıramadıkları(2.500 tl veripte çalıştıramadıklar memur) işleri yapsın
 • selamet

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yazıklar olsun size çöpçüde insan be siz hiç kpsden girmiş çöpçü onlarda insan sorun kaç lira maaş alıyor bakanlar gibi 20 bin lira almıyor 800 tl alıyor bakan olmuş ama adam olamamış fakirlikten gelmiş ama sonradan görme olmuş ene demişler makamı olan nerden geldine bakmazmışyermiş evet 550tane deyusa sesleniyom duyun sesimizi allah belanızı versin hepinizin
 • portakal

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bakanımıza burdan iletmek isterim biz belediyede taşoren işçileri olarak kınıyoruz sözleşmelileri kadroya alıyorsunuzda taşorenleri neden almıyorsunuzbizler başka ülkenin insanlarımıyız yazıklar olsun taşorenler olarak ayaklanma zamanımız geldi kurtuluşunuz yok artık.
 • taşoran

  17 Nisan 2014, Perşembe

  taşoran bitsin artık 9sene köle gibi ezdiler
 • taşeron

  17 Nisan 2014, Perşembe

  merhaba ben bodrum turgutreis belediyesinde 10 yıldır çalışıyorum bıktık artık taşaronde çalışmaktan yeter bizede bi kadro düzenlemesi yapılsın bakanlarımıza sesleniyorum bi iyilik yaparsanız sevinirim
 • 0019

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Burada birileri chp nin reklamını yapıyorda Antalya belediyesinde çalışan onca taşeron çalışanının parasını ödemeyen bir chp belediyesi Türkiyedeki taşeronluğumu bitirecek güldürmeyin adamı.Artık taşeronların saprı tükeniyor,meydanlara inmeden bu devlet bu sorunu çözmek sorunda...
 • cuneyt

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bu akp yapacağı hiçbirşey yok sayın bakan bu parayla geçimin olduğunu söyledi diyecek bişey yok bu iktitar oldukça köle sistemine devam allah yardımcımız olsun
 • yanlızlar

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bizler belediyede kadrolu olarak çalışıyoruz neden bizlere tayin hakkı yok sayın BAŞBAKANIMIZ BİR yasa çıkarttı norum kadro fazlası ve ihtiyaç fazlası diye bazı valiler bu yasaya uymadılar kedilerini başbakanımızdan üstün gördüler bu tayın işine ALLAH rızası için çözüm bulun başbakaın selamlar
 • MEHMET

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BEN BELEDİYEDE ÇALIŞAN BİR TAŞERON İÇCİ OLARAK BIKTIM ARTIK ADALETSİZLİLERDEN KADROLUNUN YAPTIĞI İŞİFR BİZ YAPIYORUZ ASGARİ ÜÇRETE BİDE HAKARETLER YİYORUZ KADROLU OTURDUKYERDE MILYARLAR ALIYOR YAZIKYA BUDUNYANIN OBUR TARAFIDA VAR KENDI AMIRIMDEN DUYDUM MEMUR OLSUN ÇALIŞSMASIN SADECE IMZA ATSIN DIYE ASAĞILANMAKTAN BIKTIM
 • Saglıkta taşoren

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sagın bakanım ben temizlikçi olarak iş alındım ama burada8 senedir calışıyorum vebana şimdi hasta bakıcılık yatırıyorlar temizlikle alakası olmayan işler yapıyoruz ve hemşireler gibi calışıpta sizin çok dediginiz asgari ücreti alıp gecinmeye calışıyoruz hemşirelerde 2,500 artı bizim kadar calışmada bu maaşı alıyor biz hem onların işini hemde kendi işimizi yapıyoruz
 • has

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben ibb istaç aş de calısan taşeron işciyimm yaklasık 6 yıldır ceşitli vattlerle kandırılıyoruz yeter artık şirkette ne kadar müdür yakını varsa hepsi kadro aldı bizede bekleyin alıcaz ble demiyorlar lanet olsun allah belalarını vesın hepsinin
 • çorumlu amele

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar karayopllarını da taşeron yaptılar karayollarında çalışanlar yatarak milyer alıyor taşeron çalışarak asgari ücret acaba karayolları hangi vekilimizin yandaşına peşkeş çekildi sayın bakan lar sizin adletiniz bumu bumu allah korkunuz arkadaşlar inanmayın artık ya nerde benim rahmetli ecevit dayım nerde erbakan hocam işçi babaları onlardı onlara allah rahmet eylesin sizinde belanızı versin
 • çorumun harranlısı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  çorumdan herkese selam sayın bakanlarım bu milletin yıllardır 550 millet vekilinin yandaş ve arkadaşlarına peşkeş çektiğiniz yetmiyormu siz hangi dinden ve allahtan bahsediyorsunuz benim dinim islam kitabım kuran ve allahım birdir hz muhammet sav peygamberimdir bunların hiç birinde kul hakkı yeyin demiyor o zaman siz handi dinden ve mezheptensiniz kusura bakmayın allahım beni affetsin ama sadece camiye gitmekle müsalümanım demekle olmuyor sayın akpli vekiller kürsüde mülümsnım derken belki utanın
 • günahh

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ALLAH ak partılı olan onlara oy vererek destekleyenlerin belasını versin kul hakkı yiye yiye memleketi sata sata bi karış toprak bırakmayacaksınız taşeronluk gıbı gariplerin sırtında kendı adamlarınızı zengın etmeye devam edin garipler çalışsın sizler yiyin bakalım inş hepiniz tez elden geberirsinizde ahirette sizlerle tek tek hesaplaşırız yakanızdan tutup sizi kendı ellerımle cehenneme atmazsam adam değilimmmmmm o yedıgınız haklar inş fitil fitil burnunuzdan gelecekkkk ahirette bakalım kıme torpıl yaptırcaksınız cok merak edıyorumm
 • köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  çok zor kadro gelmez bize bize kadro gelirse zenginin rahatı bozulur
 • ızım

  17 Nisan 2014, Perşembe

  nah olur bu akp hırsızları olduğu sürece olmaz
 • İsimsiz

  17 Nisan 2014, Perşembe

  KİMSE KUSURA BAKMASIN 7 SENEDEN BERİ BİZDE BELEDİYEDE ÇALIŞIYORUZ VE HER SEÇİM ZAMANI YAKLAŞTIKÇA BU KADRO MUHABBETİ DEVAM EDİYOR.. BİZİM SIRTIMIZDAN PARALARI KAZANAN ŞİRKET SAHİPLERİNİ ZENGİN EDİOSUNUZ ARTIK BIRAKIN BUNLARI VE TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO VERİN..VE TEKRAR ŞUNU BELİRTEYİM HİÇMİ NECMETTİN ERBAKAN HOCADAN BİRŞEY KAPMADINIZ..BEN ŞUNU ANLADIM BU ÜLKEYE GERÇEKTEN MİLLİGÖRÜŞ LAZIMMIŞ BAŞKADSA BİŞEY DEMİYORUM
 • ali

  17 Nisan 2014, Perşembe

  adanada hstenedeçalışıyorum sayınbakanlarım yllardır çalışı yorum amaözeltemizlik işçisi olarak hersene 12 ci ayda girdi çıtık yapılı yor amahep çalışı yorum taminatyok izin haklarımızıkulanamıyoruz sayınbabakanımıza iletin bize .yardımetsinler. buböyle gitmez.neolur.
 • salih okur

  17 Nisan 2014, Perşembe

  11 yıldır kölelik yapıyorum yeter artık saın bakanım
 • cöpcü

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım ben kütahya da cöpcüyüm haklarımız verilmiyo biz taşoran işcisi degil de belediye cöpcüsü olrak calışmak istiyorum kadroda degil 4b li olarak da calısmak isteriz lütfen magduruz elimizden tutmanızı bekliyoruz teşekkür ederim saygılarımla
 • alemdar

  17 Nisan 2014, Perşembe

  hükümete oy lazım değil kararı niye seçim sonrasına bırakıyorlar bu açıklamaların hepsi bir oyun bizimle oynuyorlar gururumuzla oynamayın şeytan çarpar tepe takla olursunuz
 • gariban

  17 Nisan 2014, Perşembe

  taşeron işini düzelmezseniz size oy yk arkadaş bu kadar net konuşuyorum.
 • gggg

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BU İŞİ SAYIN BAŞBAKANIMIZ ÇÖZECEKTİR.
 • nihat

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Bende Elektrik Teknikeri olarak devlet hastanesinde taşeron elemenı olarak çalışmaktayım. Yorumları okudum,Daha cok seçimlerde sandıkda görüşürüz gibisinden tehditler savruluyo ama adamlar her ne hikmetse her zaman işlerini seçim çalışmlarında layıkıyla yapıyolar ve nitekim sandıkda çıkan oylarda bunu gösteriyo...Ama ben benim hakkımı bu dünyada yediren bi kişiyi Allah'a havale edip mahserde davacı olacağım..!Not:İki aydır da maaş alamıyoruz...
 • aylin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bence bu söylenen her şey yalan boşuna ümitlenmeyin.Bizi kullanıyorlar.KUL HAKKI YİYİN YİYİN BAKALIM SONU NE OLCAK.
 • hopdedik 19

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın başbakanım ben çorum da orman işletme de taşaron işcisi olarak çalıyorum taşorun işciler için bir düzenleme getirmenizi dört gözle bekliyoruz sayın başbakanım saygılarım la
 • NAZ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  TAŞRON İŞÇSYM TAM7 SENE GELE GİDEN FRMA BELLİ DEĞLGEÇEN SENE GDEN FRMAYA TAZMNATLARI VERMEDĞİ İÇN DAVA AÇTK NEHİKMETSE ALEYHMZE ÇKTI ÇALIŞTGM YENİ FRMA BNİ ÇIKARRSA ONLARN VERMESİ LAZMMŞ TAZMNATI YANİYİNE GDEN FRMA ŞANSLI CEBNDEN 3 KRŞ. ÇIKMADI HAKKMZI ALAMADK İNŞ. YNİ AŞKA BR YASA ÇIKMAZDA BU SEFER O TAZMİNATLARINZI ESKİ FRMA VERİCEKTİ GELEN FRMAYLA ALAKASI YOK DEMEZLER.KUKLA GBİ OYNATLMAKTAN YORULDK BNDE SZN KADROLU İŞÇİLERNZ GBİ ÇALIŞANM HATTA ONLARDAN FAZLA BLE ÇALŞYORM NE YLLKİZN NE H.SONUİZNİ NEDE MESAİ NRDE HAKKMZ BZ TÜRK VATANDAŞYZ TÜRK İŞÇSİ EŞT OLSUN
 • mustafa

  17 Nisan 2014, Perşembe

  İşkur bünyesinden belediyeye girdim tasoron firmasıdayım iki yıllık önlisans mezunuyum işkurdan üç ay ara ile 2011 -2012 de çalıştım 7 aydır taşoron firmasındayım toplam 1 yıldır çalışıyorum sayın Başbakanım ve bakanım bizlerede bir güvence verin iş garantisi sözleşme v.s.ne olur sonuçta sizlere dua edelim.Saygılarımla...
 • maraşlı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bende dört yıldır taşerondayım yeter artık bizde hakkımızı istiyoruz hep ezilmekten sömürülmekten bıktık yüce ALLAH katında herkes eşitken bunlar hangi hakla insanları üçüncü sınıf görüyorlar kadrolu hizmetli bile bizlere müdürlük yapıyor taşeronlara herkes müdür devlet büyüklerimize sesleniyorum bizlerede kadro gelsin artık size olan güvenimizi sarsmayın unutmayınki güven kaybetmek çok kolay ama kazanmak çok zordur bizim vesilemizle oralarda olduğunuzu unutmayın ALLAH hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar ALLAH tan başka güvenecek kimsemiz yok bu ülkede
 • işçi karınca

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bende bir taşören mağduru olarak bu yapılanların kul hakkı yemek olduğu kanaatindeyim.bir belediyede taşören işcisiyim direk üvey evlat muamelesi uygulanıyor.ayaklarımıza giymeye asfalt atmaktan ayakkabımız kalmadı işte yaz geliyo seçim yaklaşıyo yine gecemiz gündümüz karışacak. az sesimizi yükseltince kapı orda arkada 2000 bin kişi sıra bekliyo bu kadar kolaymı vasıflı işciyi gözden çıkarmak ben tutucu bir aileye sahibim teyzemler amcamlar sadece 50 oy kullanan adam var bende seçimlerde onları gözden çıkaracam bu konuşmalar yapacaz edecezle olmaz icraat lazım sayın bakanım
 • esin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bende il özel idaresi çalışanıyım özel idareler kapatılıyor. taşeron işçiler yokmuş gibi davranılıyor hiç kimse çıkıp bir açıklama yapmadığı gibi verilen cevap kanunda sizle ilgili hiç bir madde yok deniliyor. çalıştıgımız yerde az paraya çok iş yaptıgımız yetmiyormuş gibi görmezden geliniyoruz adam yerine konmuyoruz Taşeron işçiler bu kadar sömürülmelerinn karşılığını işsiz kalarak mı alcaklar bizler güvence istiyoruz artık bırakın bu seçim yalanlarını iş yapın devlet büyükleri bizde bi nefes alalım sırtımızdaki kambur bi dikelsin her sene asgariye geçinmek hiç belini doğrultamamak zor...........
 • Yeter artık

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Arkadaslar soz verdikleri sozlesme secimden sonra 30 Haziran'da tamamlanacak taseronlara haklar vericez diyor sayın celik artık bunlara inanmayalım ilk önce haklarımızı versinler sonra oyumuzu alsınlar bundan sonra taşeronlardan size oy yok iAllah askına hepimiz bu sefer birlik olalım kesinlikle secimden sonra bizi hiç adam yerine koymuycaklar neden devlet sözleşmelilerini secimden önce kadroya alıyorlar sırf göz boyama niye bizi secimden sonraya atıyorlar çünkü bizi yalnızca secim amaçlı kullanıyor yoksa hiç umurlarında değiliz artikminanmayin arkadaslar kesinlikle bize birşeyi yapmiycaklar sakın ama sakın oy vermeyin
 • çöpcü

  17 Nisan 2014, Perşembe

  YALAN SÖYLÜYOR OY YAKLAŞDI YİNE MİLETİN ZAFINI KULANIYOR ZATEN BUNLAR TAŞORONLAŞTIRAN HERYERİ SAKIN ÜMÜTLENMEYİN HAYAL KIRIKLIGINA URARSINIZ
 • köle ali

  17 Nisan 2014, Perşembe

  nezaman verirseler kadroyu inanırım boş laflara karnımız tok 23 şubat 2013 cumartesi
 • yalan sözler

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar hala taşeron işcilerin haklarını verceği diyorlar.şunu cok iyi bilini taşeronluk bitmedikce ufak bir göz boyamaktan başka hiçbir şey olmaz yine kendi adamları ihale alcak sömürme devamm edecek bizim patron akp den milletvekili adayı kazanamamış 6,7 kurumun ihalesi onda neyı bekliyorsunuz ?
 • mmnnn

  17 Nisan 2014, Perşembe

  bu ülkede inşallh her şey iyiye gidecektir sayın başbakanımızında taşeron meselesini çözecek ve sizide sevindirecektir zamanı geldidmi inşallan olacaktır bu işin çözümüne başlamak dahi büyük geleişmedir bende taşeronda çalışanın babasıyım bende çocuğumun adına sıkıntılıyım başbakanımıza güveniyoruz
 • ümit çapoğlu

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yüzünü bile görmediğim insanlar bana ekmek verıyormus ha ha ha hadi ordan be..ben olmasam benım gıbı bınlerce köle olmasa o şirketler kimden nasıl para kazanacak merak edıyorum.biz hakkımızı savunamıyoruz arkadaş neden ezik büyümüşüz ezik.Allahınız varsa düzeltin şu haybeden para kazandırma işlerini.şirketlere bedavadan para kazandıracagınza o parayı emekçiye versenız burda kımse konusmaz durum bu kadar basitken neden bu işi 3 senedir çözemıyorsunuz.aynı pkk olayı gibi yıllardır çözmek istenilmedi çözümsüz gibi gözüktü gözümüze bu da aynı çözmek isteyen yok olsa bu kadar mı uzardı bu işler.
 • akın52

  17 Nisan 2014, Perşembe

  düzenleme düzenleme düzenleme diye diye geldik bu güne kadar. arkadaş bu düzenleme bu kadar zor mu yaa. bi işi bu kadar geç yaparlarsa koskoca devlet nasıl yürütülüyor anlamak zor gerçekten. BİZ ÇALIŞAN MEMURDAN VE HERKESTEN ÇOK ÇALIŞMAMIZA RAĞMEN ARTI İTİRAZ ETSEN YERİNE GİRMEK İSTEYEN ÇOK VAR TEHTİDİ İLE ÇALIŞAN KÖLELERİZ. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. UMARIM HAKKIMIZ VERİLİR.
 • FATİH GÖK

  17 Nisan 2014, Perşembe

  devlet kar etmek icin taşeron luga yöneldi ama kendi bünyesin de calıştırdıgı işcin den daha bahalıya geliyor taşeronluk SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİMİZ LÜTFEN BİR HESAP KİTAP YAPIN BANA HAK VERECEKSİNİZ
 • şahin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  il özel ideresin de taşeron işci olarak calışıyorum kadrolu işciler aynı işi yapıyorum ama calıştıgım yerde ikinci sınıf insan yerine konuluyorum kişiler tarfından degil sadece kamudaki haklarımız yok lütfen devlet büyüklerimiz bize kadro verin yoksa bu düzenleme bizleri tatmin etmiyor teşekkürler
 • ispo

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Ben ibb bünyesinde taşeron ork çalışıyorum altı yedi yıldır kadro kadro diyerek insanları kandiriyorlar bir sürü insanın hk ettiği kazancını arada olan ve bizm sırtımızdan hak etmeden kazan a b firmalarına para kazandırıyorlar sanki belediye bu işi kendisi yurutemiyormu.Ama adalet yerini bulacak sandık herksin hakkını inşallah belirleyecek.
 • cetin

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın bakanlarım tasoron imdat imdat bizlerı kurtaran yokmu bizlere kol el uzatın imdadımıza yetısin yasam ıskelete döndu calısma gucu bıtmeden bızlere göz kırpın oynatmaya az kaldı tasoronu da bulamıcaksınız bızler varken degerımızı bılın deger verin esıtlık saglansın guven ver tasorona sahip cıkın memurlara ezdirmeyın
 • erzincanlı köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar bem erzincandan bir köleyim bütün mesajları tek tek okudum tek bir şey sölyleye bilirim oda sandıkta elmi yaman beymi görüşecegiz şimdiye dek vermedim şimdide vermeyecegim haksa hak sandıkta gerisi yalan riyakarlar
 • DİKKAT

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar ben mi yanlış anlıyorum.maaşlarda bir düzenleme olacağı söylenmiyor.kıdem tazminatı çalışma süreleri falan deniyor. eşit işe eşit ücret uygulamasından kimse bahsetmiyor. haksızmıyım.
 • asiye

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın bakanım bizlerin maduretimizi bılmenize ramen mujdelı haber yıllar gecti mujdelı haber guvence tazmınat rahatlatıcaz göruceyız esıtlık saglıcagız sözunuzu tutun esitligi saglamanızı calısanın hakları verilmeli bunun vebali buyuk bır dusunun
 • çankırılı

  17 Nisan 2014, Perşembe

  merhaba bende sizler gibi taşören işciyim iyileştirme geliyor kadro geliyor derken bu güne kadar geldik sayın bakanda haziranda kesinlikle açıklayacaklarını söylediler bu işin haziranda bitecegini kesin bir dille söyledi beklemekten başka yapacak bişey yok bütün taşören arkadaşlara sesleniyorum arkadaşlar dua edelim hakka ellerimizi açalım inşallah haziranda bizde gülmek istiyoruz aslında tek istedigmiz bakış açısını degiştirmek allah yardımcımız olsun
 • duyun sesimizi..

  17 Nisan 2014, Perşembe

  2008den bu yana hastanenin taşeron işçisiyim.2tane diplamam var bir yandan çalıştım bir yandanda 2 üniversite bitirdim devamlı ezdiler bütün hastanenin yükü bizim omuzlarımızda lütfen artık duyun sesimizi herkes kadroya geçti biz hala yerimizde saydırıyoruz aldığımız üç kuruş maaş onuda burnumuzdan getiriyorlar.DEVLET BÜYÜKLERİME SESLENİYORUM LAF DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ KADRO İSTİYORUZ...!!1
 • köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yalancılar Allah belanızı versin
 • AĞAÇ

  17 Nisan 2014, Perşembe

  HAKKIMIZI VERİRSELER DEVLET MEMURU GİBİ OLURSAK ÇALIŞMAYIZ DİYE Mİ ÇEKİNİYOLAR.... BULUNDUĞUMUZ HASTANELERDE BİZLER ÇALIŞIRKEN MESAİ TAMAM LAMA YAPARKEN ONLAR DÖNER PARALARINI ÇEKİYOLAR...TAŞERON DEMEK NE KAAA İŞ O KAAAA AZ PARA DEMEK...KAYMAK HEP BAŞKASINA....YETER ARTIK!!!!
 • levent

  17 Nisan 2014, Perşembe

  yokk artık aklımız başımıza geldi artık neyin neolduğunu daha iyi anlıyoruz bizi saf görmesinler artık o eski taşeron çalışanları yok artık bunu iyi bilsinler yoksa mesajımızı alırlar seçimlerde...
 • VATANDAŞ RIZA

  17 Nisan 2014, Perşembe

  BUNLAR LAF YILLARDIR DEMİYORLARMI KADRO VERECEGİZ DİYE SAYIN BAŞBAKANIN SEÇİM MİTİNGLERİNE BAKSINLAR SÖZ VERİLMİŞMİ VERİLMEMİŞMİ AMA SEÇİM GEÇELİ ASIR OLDU HALA BEKLİYORUZ ZİHNİYET ÇOK ÇALIŞTIRMAK AZ MAAŞ ÖDEMEK ZENGİN OLAN TAŞERON FİRMA SAHİPLERİNİ NEMALANDIRMAK KADRO HOŞ SÖZLERİ BOMBOŞ
 • hakan

  17 Nisan 2014, Perşembe

  slm arkadaşlar seçim yaklaştıgı için haklarımızı arıyorlar mış gibi gözükü yorlar seçim bitene kadar böyle gider seçimden sonra kimse ilgilenmez zengin açın halinden ne anlarrrrrrrrrrrr
 • diclee

  17 Nisan 2014, Perşembe

  dicle ünüversitesi taşaron işçisiyim bu müjdeli h
 • köle taşoren

  17 Nisan 2014, Perşembe

  arkadaşlar yakınmaya gerek yok önümüz seçim oy kullanırken bunlar aklımıza gelsin.1 milyon tasoren 4 kişilik aileden eder kaç kişi hesaplayn.herzaman taşorene müjde nedir bu oldu kaç yıl hala müjde.sandık sandık sandık gerisi yalan
 • engin çelik

  17 Nisan 2014, Perşembe

  merhaba arkadaşlar tck bünyesinde bizlerde yıllardır taşeron işçisi olarak çalışıyoruz inanınki umut hiç yok ...gecenlerde ankaraya gittik diye ihalemizi bile yapmayacaklarını sölediler,düşünün yargının üstünde başka karar verecek bi kurum varmı?iş mahkemesini kazandık,yargıtayda bu adamlar kadroludur kararını veriyor ama büyüklerimiz gözünü,kulağını tıkamış görmek duymak istemiyorlar...kardeşim vampirler bizi sömürüyor lütfen duyun bu ızdırabımızı şimdi biz bu ülkenin vatandaşı değilmiyiz...avucumuzu acmıyoruz,çalmıyoruz...HAKKIMIZI İSTİYORUUUZ..
 • ergün

  17 Nisan 2014, Perşembe

  SÜREYYAPAŞA HASTANESİNDE ÇALIŞAN TAŞERON ELEMANLARI OLARAK BİZLERDE BU HAYKIRIŞIN İÇİNDE YER ALIYORUZ. İŞYÜKÜNE KARŞILIK OLARAK MAAŞLARIMIZIN VERİLMESİNİ İSTİYORUZ.
 • umut

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sürekli beklemekteyiz sizden güzel şeyler duymak istiyoruz hep umut diyoruz artık icrat yapın agzımıza bal sürüp umutlarımızla oynamayın
 • murat

  17 Nisan 2014, Perşembe

  DEGERLİ ARKADAŞLAR NE DESEK BOŞ BEKLEYECEGİZ GÖRECEGİZ CENABI HAK MAZLUMUN AHAKKINI HAKSIZLIK YAPANDAN ALIR İNŞALLAH MEVLAM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER.ALLAHA SABREDENLERLE BERABERDİR.BİRAZ SAKİN OLMAK GEREKİR.
 • köleeeeee

  17 Nisan 2014, Perşembe

  oylar chp ye taşören arkadaşlar yoksa tepenizdeki zenginlerden çekeceğiniz var bakanlar malı göütürecği kadar götürmüşler bizi düşünen yok bunların bişey yaptıgı yok chp verelimki yapmayacaksa onlarda yapmasın anlasınlarki taşörenden oy alamadıklarını buda 30 40 vekil kaybı demektir.
 • namık kemal

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ben 2008 yılından beri belediyenin taşeron taşeron şirketindeyim bizler sürekli sömürülüyoruz yemek yol hatta izin haklarımızı bile alıyorlar ama meclis üyelerinin çocukları kadroya biz iyileştirmeye tabi tutuluyoruz bumu adalet............
 • yakup köle

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sayın bakanım 3,donem oy verdık hala bır şey yok turkıyemızde köle pazarı devamı edıyo ve sız seyredıyosunuz vıcdan meselesı allah yardımcımız olsun 880 maaş ,325,lira kıra gelde gecın
 • köle isaura

  17 Nisan 2014, Perşembe

  ibrahim beyin dediği gibi sanki sorunu tam anlamıyla çözüyormuş gibi sayın bakan sürekli şöyle yapacaz böyle yapacaz.ALLAH tan revamıdır asgari ücret +%40 alırken sayın sağlık bakanının bir emriyle asgari ücerete düşen maaşımız düşürüldü.bakan çıkmış sallıyor.devlet hakkımızı yerken özel firma bize kıdem tazminatımı verir.rahmetli erbakan hocanın dediği gibi hadi ordannnn diyorum ve bi daha ki seçime kol saati alırsınız benden
 • ibrahim çetiner

  17 Nisan 2014, Perşembe

  merhaba ben adana ASKİde taşeron işçisiyim benim gibi mağdur arkadaşlarım adınada yazıyorum bizler kölelik yasası değil işçi yasası istiyoruz. Sizler yine tutturmuşsunuz taşerona düzenleme getirecez bizler düzenleme değil hakkımız olan işçi kadromuzu istiyoruz. Sizler yine birilerini zengin etmek için uğraşlar peşindesiniz. LÜTFEN bizlerin elinden tutun ve hakkımız olanı verin.

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 534efb93c1474
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 534efb93c1474
  [anonym_comment_status] => 1
)