eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçilerde 3 Mart 2013 gelişmeleri neler?

Taşeron işçilerde 3 Mart 2013 gelişmeleri neler?

Binlerce taşeron işçi, Bakan Faruk Çelik'ten gelecek müjdeli haberleri bekliyor. Taşeron işçinin kıdem tazminatı çözüldü mü, işçilerin yıllık izinlerinde son durum ne?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03/03/2013 11:59 - Güncelleme: 07/01/2016 23:40

Bakan Çelik, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaretinde yaptığı konuşmada, ''devlet personel rejimi'' üzerinde çalışmaları olduğunu belirtti.

''Parçalı personel rejimimizin derli toplu hale getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor'' diyen Çelik, mevcut durumda sözleşmeli çalışan personelin 6 gruptan oluştuğunu söyledi.

Çelik, ''4/C gibi farklı statüler var. Bunları acaba nasıl derleyip toparlayabiliriz diye mutfakta güzel bir çalışmamız var. Bunu sosyal taraflara açtığımız zaman kamuoyuyla paylaşmak gerekiyor. Türkiye'nin önünde önemli süreçler var. Bir an önce bunlar çıksın ve bu parçalı durumdan bizim personel sistemimiz kurtulsun isteriz'' diye konuştu.

Tekirdağ'ın, istihdam edilen işçi ve benzeri konularda, Türkiye'nin önde gelen illeri arasında yer aldığını ve kısa süre içinde önemli bir atılım gerçekleştirdiğini kaydeden Çelik, Türkiye'de bir taraftan işsizlik yaşanıyorken diğer taraftan Tekirdağ ve Gaziantep gibi iş potansiyeli olan illerde işletmelerin vasıflı çalıştıracak eleman bulmakta sıkıntı çektiğini anlattı.

Vali Yerlikaya da Tekirdağ'daki sanayileşme başta olmak üzere diğer alanlardaki yaşanan gelişmeler hakkında Bakan Çelik'e bilgiler verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçilerde 3 Mart 2013 gelişmeleri neler? haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • ouhupy 13 Mart 2013 19:10 bbbbnbnnbnbbnbnbnbnbnbnbnbnnb

    CEVAP YAZ 0 0
  • kadersiz 09 Mart 2013 23:17 sayın arkadaşlar bu yükümet sizleri oyaliyor bizim başımızda öyle bir belediye başkanı varki allah kimseye böyle bir adam vermesin ... her seçime dogru terörle mücadele çıkar o olmasa iç savaş çıkarolmasa bazı ülkeler savaş çıkar akp hemen kendini ortayaatar daha sonra bizim işler hep askıda alır bu sizlere der yeminle söylüyorum bundan sonra akp yükümeti kendisi dev aynasında görüyor nasıl olur biliyormusunuz ancak bu yükümet baraj altında kalır o zaman anlar seçimde kalmayın bakan her zaman kıdem ve yıllık izin düzenli maaş başka bir şey vermez ben isterimki seçim bu gün

    CEVAP YAZ 0 0
  • taşerontmzlk 09 Mart 2013 23:03 böyle bir sistem nerde var 770 tl bu devlet kimsenin babasının malı değil sizi biz getirdik yanı asgari ücretliler.yalanmı .götürmesinide biliriz.artık yeter bizi kandırmayın ,oyalamayın,doyduk yemiyoruz

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2016 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro