eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron işçiler KHK ile kadrolu oldu

Taşeron işçiler KHK ile  kadrolu oldu

Yıllardır tartışılan ve onbinlerce kişinin merakla beklediği taşerona kadro düzenlemesi KHK ile yapıldı. KHK'ya göre taşeron işçiler, kadroya nasıl gececek? Taşeron işçilerinin kadroya girmesi için neler yapması gerekiyor? İşte son dakika gelişmesi...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-12-2017 11:22 - Güncelleme: 24-12-2017 11:22

50 binden fazla taşeron işçinin beklediği müjde Kanun Hükmünde Kararname'den çıktı. Gündemde olan ve merakla beklenen taşeron düzenlemesi KHK'da yayımlandı. OHAL kapsamındaki 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanları kapsayacak.

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK: Olağanüstü hal kapsamındaki 696 sayılı KHK kapsamında taşeron işçiler, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınava alınacak. Sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde sonuçlandırılacak.

10 GÜN İÇİNDE BAŞVURULACAK: İşçiler, on gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabilecek.

EMEKLİLİK HAKKI KAZANANLAR: KHK'ya göre taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçebilmesinde, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak şartı yer alacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron işçiler KHK ile kadrolu oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 25 Aralık 2017 09:32 HANGİ KURUMLAR TAM BELLİ DEĞİL SINAV NASIL OLACAK BELİ DEĞİL SENDİKA DESEN TAM BİLGİ SAHİBİ DEĞİL..MECLİS HABERİ VAR MI? O DA BELLİ DEĞİL..NASIL OLACAK SADECE KHK İLE ÇIKACAK..BİLEN KESİN BİRİ VAR BİRİ ALLAH BİRDE AK PARTİ..ALLAH ÇALIŞAN TAŞERON KARDEŞLERİMİZE YARDIMCI OLSUN.UMARIZ BU İŞSİZ KALMAZLAR HEPSİNİ KAPSAR..

    CEVAP YAZ 0 1

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro