yandex izleme resmi
11
Anasayfa » Taşeron İşçiler » Taşeron işçi yasası seçim yatırımı için miydi?

Taşeron işçi yasası seçim yatırımı için miydi?

Taşeron işçi yasası seçim yatırımı için miydi?
TASİŞ Başkanı Cemal Bİlgin, taşeron işçiler ve taşeron yasası ile ilgili öyle iddialarda bulundu ki şaşıracaksınız. Bilgin aynı zamanda AK Partili Feyzullah Kıyıklı'ya da ateş püskürdü.
editor@internethaber.com Esma Gül Haberleri
Eklenme Tarihi: 07-03-2013 12:25:00 | Güncelleme: 23-11-2015 02:04:43

TASİŞ Başkanı Cemal Bİlgin, taşeron işçiler ve taşeron yasası ile ilgili öyle iddialarda bulundu ki şaşıracaksınız. Bilgin aynı zamanda AK Partili Feyzullah Kıyıklı'ya da ateş püskürdü.

H.Kübra Kocaoğlu

MEMURHABER.COM- TASİŞ Başkanı Cemal Bilgin AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklı'yı topa tuttu. "Hükümet taşeron yasasını bir seçim yatırımı olarak bekletiyor" diyen Bilgin, ortada taşeronlarla ilgili herhangi bir yasa taslağı olmadığını iddia etti. Alenen kandırıldıklarını söyleyen Cemal Bilgin'in iddiaları bu kadarla da kalmadı. AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklı'nın taşeron işçiler lehine karar veren mahkemeler için " adam gibi karar vermiyorlar, bizi uğraştıyorlar" dediğini söyleyen Bilgin'in iddiaları çok konuşulacak. 
 
Geçen hafta bir grup taşeron işçi ve temsilcisi önce Meclis'te AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklı ile sonra da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Görüşmenin Kılıçdaroğlu ile yapılan kısmı medyaya yansıdı ama AK Partili Kıyıklı ile yapılan kısmı yansımadı. İşte o görüşmeyi Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TASİŞ) Başkanı Cemal Bilgin Memurhaber.com'a anlattı.  
 
Taşeron işçilerin sorunlarını konuşmak ve taşeron yasasının hangi aşamada olduğunu takip etmek için Meclis'e giden taşeron işçiler AK Partili milletvekiliyle kavga edip çıktılar. TASİŞ Başkanı Cemal Bilgin, olayı şöyle anlattı:
 
"Geçen hafta AK Parti Milletvekili Feyzullah Kıyıklık'ın yanına gittik, taşeronun sorunlarıyla ilgili görüşmek ve süreç ne durumda öğrenmek için. Elimizdeki 2008'den bu yana olan taşeron işçilerle ilgili müfettiş ve mahkeme kararlarını gösterdik. Bu belgeler, taşeron işçilerin asıl işverenin işçisi olduğumuzu kanıtlayan ve Yargıtay'ın onadığı kararlardı. Ama Feyzullah Kıyıklık bunları reddetti ve bunların işverenlerin lehine olduğunu söyledi. Biz ısrar ettiğimizde ise  " bizi uğraştırıyorsunuz, adam gibi karar çıkarmıyorlar" diyerek mahkemeye kızdı. Taşeron yasası ile ilgili köşeye sıkışan hükümet artık ne yapacağını bilmiyor. Feyzullah Kıyıklık, şu anda ülkede kriz olduğunu ve işverenlerle karşı karşıya gelemeyeceklerini açık açık söyledi bize. Hatta Başbakan Erdoğan'ın taşeronla ilgili Çalışma Bakanını sıkıştırdığını da biliyoruz. Bizi kambur olarak görüyorlar. Biz elimizdeki kararlarla haklarımızı ısrarla isteyince Feyzullah Kıyıklı ile  orada tartıştık, tartışmamız kavgaya döndü. Polisler geldi olay büyüdü. 
 
 
HÜKÜMET TAŞERON MÜCADELESİNDEN KORKUYOR!

Hükümet taşeron işçilerin mücadelesinden korkuyor. Fatih SGK'nın taşeron işçilerin asıl işverenle çalışmaları gerektiğini söyleyen belgeleri var. Orada çalışan taşeron işçilerin İstanbul Üniversitesi kadrosunda olması gerektiği ve bu yapılmadığı takdirde TCK'nın 257. maddesine göre yargılanacağı kararı olmasına rağmen bu kararlar hükümet tarafından engellendi, uygulanmadı.
 
TAŞERON İŞÇİLER HÜKÜMETE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
 
Başbakan Erdoğan'ın dün yaptığı taşeron açıklamalarını da değerlendiren Cemal Bilgin bu açıklamaların hoşlarına gittiğini söyleyen Bilgin; Bu sözleri duyunca hoşumuza gitti. Başbakan'ın köşeye sıkıştığını ve kaçacak yeri olmadığını gördük. Çalışma Bakanlığı'nın beceriksizliğini kabul ettiğini anlıyoruz bu açıklamalardan. Sendikaların bu duruma çanak tuttuğunu ve taşeron işçileri hükümete peşkeş çektiğini anladı Başbakan. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Bizce de taşeronun yaygınlaşmasının ilk sebebi sendikalardır ve hükümettir. 10 yılda bu sistem o kadar yaygınlaştı ki sanki Faruk Çelik taşeron işçilerin bakanı değil işverenlerin bakanı gibiydi. Bundan da Taşeron işçiler çok rahatsızdı. Bu hakları sanki bize yeni veriyor gibi yüzümüze baka baka kandırıyorlar" dedi.
YORUM YAZIN Taşeron işçi yasası seçim yatırımı için miydi? Haberine yorum yapın
Yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz
Adınız ve Soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR 11 YORUM
 • #
  aç işçi2013-03-07 22:21:24hepsi yalancı bunların seçimler geliyor o zaman görcez bu kez de oylar chp ye arkadaşlar birlik olalım
 • #
  taş örennnişçisi2013-03-07 22:23:59bizi avutuyorlar arkadaşlar bu kez oylar chp ye
 • #
  çelik2013-03-08 13:40:01BU Bakandan bir ....olmaz hep işvereni DÜşünen bakandan ne beklenirki Bakın askeri üçret 700 Bakan nededi peynir emek yerededi
 • #
  murat taşeron2013-03-09 19:55:19sözleşmelilere kodro sözü verdiler veririler tabi sözleşmelilerin çoğu belediye başkanlarının akrabaları tabi onlara kadro gelir biz neyizki dış kapının dış mandalı sen aç kalmışsın kalmamışsın umurlarında olmaz hep kendi ççanaklarına sağıyolar
 • #
  TAŞARON2013-03-21 14:38:13ARKDİ ARKDAŞLAR DEDİGİNZE KATILIYORUM.AMA CHP BÜYÜK Bİ SÜZ ALMMAMİZLAZİM.BÜTÜN TAŞARON OLRAK.
 • #
  TYYAR2013-03-23 18:22:48ARLADAŞLAR OLAR CHP YE SONUN KDAR BUNLAR KANKDIRIYOLAR HANGİ HAKKI VERİYO Kİ ZATEN YILLIK İZİN HAKKIMIZ VAR TAZMİNAT VAR BAKA BAKA YALAN SÖYLÜYO BAKAN EFENDİ PATRON YANCISI FARUK ÇELİK BECERİ,KSİZ ADAM
 • #
  KÖLE2013-03-29 01:26:25YAZIKLAR OLSUN SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ
 • #
  taseronlar2013-04-03 20:16:36allah belanızı versın sızın bu kadar serefsızlık olurmu ya yok çıkacak yok cıktı sız kımı kandırıyosunuz oy toplamak ıcın yapmayacağınız yok ama bu sefer goreceksınız sızı sandığa taşeron ıscılerı gömecek....
 • #
  sterndex2013-05-29 14:21:09Kadro yoksa oy da yok.Gerisi tefarruat Taşeron işçi için.
 • #
  mustafa2013-06-15 00:00:29arkadaşlar bızlerin kadro hakkını,şirketlere yama,yapa,yapa,son kalan,birkaç kırıntıyıda,işverenlere soruyorlar,bu çanakkalede,ulkemız için can veren,dedelerimize,varıncaya kadar,hakarettır,tarih bunları unutmaz,affetmez.
 • #
  r75ftuy2013-08-20 20:17:29kadro yolda