eposta yazdır zoom+ zoom-

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Sözleşmeli Personel Alacak

Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Sözleşmeli Personel Alacak

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun göre istihdam edilmek üzere personel alınacağını duyurdu. Adayların KPSS(B) puanlarıyla sıralamaya konulacağı ve ayrıca yapılacak yazılı sınavla alım yapılacağı belirtildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-03-2018 10:42 - Güncelleme: 30-03-2018 10:42

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda: "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak
üzere ekli listede bölgesi ve ili belirtilen 125 adet Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Pozisyonuna 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri döner sermaye bütçesinden karşılanmak üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28/6/1978 tarihli ve 16330 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin
Esasların ek-2 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak münhal pozisyon sayısının 4 (dört) katına kadar çağrılacak adaylar arasından yazılı sınav sonucu başarı sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır" denildi.

ARANAN ŞARTLAR: 1-Başvuru yapacak olan adayların taşıması gereken şartlardan bazılarıysa şöyle: "657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.

2-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

3-Erkek adayların, askerlikle ilgisi bulunmamak.

KPSS EN AZ 60 OLMALI:Öte yandan adayların bazı özel şartları da taşıması istenmekte. İstenen özel şartlar ise şöyle: Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan Osmanlı Paleografyası, Arapça veya Farsça derslerinden herhangi birini gördüğünü gösterir not dökümü istenecektir.)

2016 yılı KPSS (B) grubu KPSS-P3 puan türünden 60 (altmış) veya üzeri
puan almış olmak.

BAŞVURULARIN YERİ VE ZAMANI: Başvurular Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüklerinden herhangi birine 06-13 Nisan 2018 tarihleri arasında mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz internet sayfasından (www.tkgm.gov.tr) temin edilerek doldurulacak olan “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu” ve bu formda belirtilen belgeler ibraz edilmek suretiyle şahsen yapılacaktır. 

Birden fazla Bölge Müdürlüğüne başvuru yapıldığı takdirde başvuruların
tamamı geçersiz sayılacak bu durumdaki aday atanmış olsa dahi ataması iptal edilecektir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 Sözleşmeli Personel Alacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro