eposta yazdır zoom+ zoom-

Tam Gün Yasası'na 8 maddelik yeni çözüm

Tam Gün Yasası'na 8 maddelik yeni çözüm

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, akademisyenler ve üniversite yönetimleriyle görüşerek hazırladığı yeni formülü önceki gün Başbakan Erdoğan'a iletti. 8 maddelik yeni formül şöyle:

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-03-2013 09:31 - Güncelleme: 07-01-2016 00:19

Sağlık Bakanlığı'nın yeni "Tam Gün" çalışmasından "Dışarıda özel muayenehane" uygulamasına kırmızı, "hastanede akademisyenlerin mesai sonrası fark alarak hasta bakmasına" ise yeşil ışık geldi.

Sabah gazetesinin haberine göre Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, akademisyenler ve üniversite yönetimleriyle görüşerek hazırladığı yeni formülü önceki gün Başbakan Erdoğan'a iletti. 8 maddelik yeni formül şöyle:

AKŞAM MUAYENESİNE İZİN ...

Sevkli hasta ücretsiz tedaviye devam edecek. Ancak, acil, yoğun bakım, kalp, kanser gibi hastalıklar için sevk aranmayacak. Bu hastalardan hoca farkı ya da herhangi bir ekstra ücret talep edilemeyecek.

Üniversite hastanelerine sevksiz şekilde gelen hasta, doçent ya da profesör tercihi yaparsa özel randevu alacak ve fark ödeyecek.

Üniversite hastanelerinde hocaların tam gün çalışması devam edecek. Ancak saat 17:00'den sonra üniversitede özel hasta bakılabilecek.

Hocalara gündüz performansı kadar gece hasta muayene etme imkânı tanınacak.

Üniversite hocaları, ihtiyaç duyulduğunda özel hastanelerde de ameliyat yapabilecek ancak üniversiteye pay verilecek.

Muayene farkının doçentler için 100 TL, profesörler için de 200 TL'yi aşmaması planlanıyor.

Özel muayenehane işletmeye devam etmek isteyen hoca, üniversiteyle bağlarını koparacak. Ancak üniversite ihtiyaç duyduğunda tedavi ya da eğitim hizmeti alabilecek.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, yeni formüle sıcak bakarken, üniversite hastanelerinin durumunun düzeltilmesi için de SGK payının yüzde 1.3'e çıkartılması düşünülüyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Tam Gün Yasası'na 8 maddelik yeni çözüm haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Sağlıkçı 13 Mart 2013 13:48 Bu maddeler adeta öğretim üyesini sömür babam sömür maddeleri olmuş. Hem özel muayenehaneyi kapatacak. Hem gece gündüz çalışacak. Bir maddeyi unutmuşlar. Onu da ben yazayım: 9- İstenildiğinde öğretim üyeleri elbiseleri indireceklerdir. İsterlerse 17:00 den sonra da bunu yapabilirler.

    CEVAP YAZ 0 0

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro