eposta yazdır zoom+ zoom-

Sözleşmeli personel için kadro teklifi

Sözleşmeli personel için kadro teklifi

CHP, kamuda 4-b statüsünde çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınması için kanun teklifi verdi

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 23-07-2015 12:10 - Güncelleme: 07-01-2016 16:36

CHP, kamuda 4-B statüsünde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan teklifin gerekçesinde, kamuda norm kadro karşılığı, istisnasız tam zamanlı olarak çalışan mimar, mühendis, avukat, hemşire, programcı, çözümleyici, tekniker, teknisyen ve daha birçok üniversite bölümünden mezun olmuş meslek mensubundan oluşan uzman sözleşmeli personelin kadro beklediği ifade edildi.

Bu kapsamdaki personelin, görevleri gereği önemli projelere imza attığı ve önemli sorumluluklar aldığı anlatılan gerekçede, 4-B'lilerin kadrolu personelle aynı sorumlulukları üstlenmelerine rağmen ne işçi, ne memur statüsünde oldukları bildirildi.

Gerekçede, sözleşmeli personelin iş güvencesi konusunda sıkıntılar yaşadığı, özellikle mahalli idare sözleşmelilerinin siyasi etkileşimlere ya da başkanlık değişimlerine göre karşı son derece korumasız kaldığı belirtildi.

Sözleşmeli personelin kademe atlama, bulunduğu yerde yönetici konumuna gelme şansı olmadığına işaret edilen gerekçede, "Sözleşmeli personel, sorumluluk verilen fakat yetki verilmeyen çalışanlardır" denildi.

Geçmiş dönemdeki sözleşmeli personelin, 2011 ve 2013 yıllarında kadro hakkından yararlandığı anımsatılan gerekçede, 25 Haziran 2013'ten sonra işe başlayanların bu haktan yararlanamamasının Anayasa'nın sosyal devlet ve eşitlik ilkelerine aykırı olduğu savunuldu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Sözleşmeli personel için kadro teklifi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • SELAHATTİN ALAÇAM 22 Şubat 2016 12:02 siyasi görüşü ne olursa olsun bu teklifin meclistem geçmesi ve kanunlarak.üniversitlerde çalışan 4/b li hemşirelerin kadroya geçmeleri sağlanması çok acil gerekiyor ve bu insanların nakil işlemlerininde kolaylaştırılması veya serbest bırakılması aynı kamudaki nakil ve geçiş işlemlerin üniversitelerdede olması gerekiyor.Allah ta geçerde hem çalışanlar hemde aileler rahatlar inşallah, İktidar partisi ve diğerlerininbde bu tasarıyı desteklemesini bekliyoruz.

    CEVAP YAZ 0 7

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro