eposta yazdır zoom+ zoom-

SGK'dan özel hastane vurgununa avuç içi engeli!

SGK'dan özel hastane vurgununa avuç içi engeli!

SGK sağlık sektöründeki vurgunları engellemek için harekete geçti. SGK avuç için damar tanıma sistemi sayesinde 600 milyon liralık bir tasarruf öngörüyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-01-2013 10:46 - Güncelleme: 03-01-2016 13:13

Böylece yılda 600 milyon lira tasarruf edilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu, avuç içi damar tanıma sistemi sayesinde yıllık 600 milyon liralık sağlık vurgununun önüne geçileceğini hesapladı. Sistem sayesinde tedaviyle birlikte başkalarının yerine ilaç alımı da önlenecek. SGK başta özel hastaneler olmak üzere sağlık alanında yaşanan vurgun ve usulsüzlüklerin önüne geçmek amacıyla başlattığı avuç içi damar tanıma sistemi sayesinde sağlık harcamalarından en az 600 milyon liralık tasarruf bekliyor.

BATMAN'DA 5 YILDIZLI HASTANE

Avuç içi damar sistemiyle ilgili konuşan üst düzey bir SGK yetkilisi, başta Doğu ve Güneydoğu illeri olmak üzere bazı özel hastanelerde yaşanan sağlık vurgununu çarpıcı Batman örneğiyle açıkladı. Batman gibi küçük bir ilde 5 yıldızlı otel ayarında 7 tane özel hastane olduğunu görünce çok şaşırdığını ifade eden yetkili, "Batman'a yaptığımız bir ziyaret sırasında durumu öğrendik. Zaten gazetelerde Güneydoğu'daki bazı hastanelerde başka kişilerin kimlik bilgileriyle PKK'lıların tedavi edildiği, elde edilen paraların da PKK'ya aktarıldığı haberleri vardı. Araştırdık, önemli bilgilere ulaştık. Bu suiistimalleri önlemek için sistem arayışına gittik" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN SGK'dan özel hastane vurgununa avuç içi engeli! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro