eposta yazdır zoom+ zoom-

Sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi

Sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi

Erken emeklilik için son dakika gelişmesi yaşanıyor. Sağlık çalışanlarının merakla beklediği erken emeklilikle ilgili son dakika açıklama Ahmet Demircan'dan geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2017 10:31 - Güncelleme: 20-09-2017 10:31

Sağlık çalışanlarının yıpranma payı ile birlikte erken emekli olmasıyla ilgili Ahmet Demircan'dan açıklama geldi. Demircan yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarıyla ilgili yeni düzenleme yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan sağlık çalışanlarını heyecanlandıracak açıklama geldi. Bakan Ahmet Demircan, "Sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde inşallah sizlerle paylaşacağımız düzenlemeler yapacağız" dedi. '

3. Halk Sağlığı Günleri'nde açıklamalarda bulunan Bakan Ahmet Demircan, sağlık çalışanlarının yıpranma taleplerine de değinerek, şöyle konuştu:

ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

"Sağlık hizmetindeki sürdürülebilirlik ve kalite yükselmesi gelişme sürecini devam ettirebilmemiz için sağlık çalışanlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde inşallah sizlerle paylaşacağımız düzenlemeler yapacağız. Bu konuda sendikamızın rolü, bize çalışma ortağı olup sağlık çalışanlarımızın taleplerini en doğru şekilde ve kendi açılarından gördükleri çözüm önerilerini rahatlıkla getirsinler. Biz de ülkenin kendi imkanları içerisinde neler yapabileceğini birlikte görüşürüz. Bunları hayata geçiririz." dedi.

TÜM ÇALIŞANLAR YARARLANSIN

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ise "Sağlık çalışanlarının tümüne yıpranma payı verilmesini istiyoruz" dedi. Lisans tamamlama konusuna da değinen Memiş, 120 bin sağlık çalışanının bu hak kapsamına alındığını, 80 bin sağlık çalışanının lisans tamamladığını, 40 bin sağlık çalışanının da 2 yıl içinde mezun olacağını belirtti. Memiş, 2015 ve sonrası mezun olanlara da bu hakkın verilmesi gerektiğini söyledi..

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 21 Eylül 2017 08:37 ERKEN EMEKLİ OLMAK SORUNUMUZ DEĞİL Kİ.. MEMUR EMEKLİSİ 1.950.00 ALIRKEN İŞÇİ EMEKLİSİ 3.500.00 ALIYOR..MEMUR ERKEN EMEKLİ OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR...ASIL SORUN BU UÇURUM...

    CEVAP YAZ 0 2

MEMUR HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro