yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1325
  -0,09 %

 •  

  EURO
  2,9540
  0,08 %

 •  

  ALTIN
  595,37
  -0,17 %

Polislere verilecek yeni silah belli oldu!

Polislere verilecek yeni silah belli oldu!
Memurhaber.com - Emniyet Genel Müdürlüğü 30 yıllık silah teknik şartnamesi değiştirdi. Böylece 222 bin polise Avusturya yapımı Glock silahı alınabilecek.

Emniyet, silah şartnamesinde köklü değişikliğe gitti. Çelik gövde şartı yüzünden kapsam dışı tutulan Glock marka silahların ihalelerine girilmesinin önü açıldı.

Bugün gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve polislere hafif metal malzemeden üretilen silahlar kazandırmak için önemli bir adım attı. 30 yıllık silah teknik şartnamesi değiştirildi. Satın alınacak silahların alüminyum ve polimer (hafif metal) gövdeli olabileceği şartnameye dahil edildi.

Yeni düzenleme ile Özel Harekat, KOM ve Terörle Mücadele birimlerinden sonra "genel hizmet" kadrosunda görevli 222 bin polise Avusturya yapımı Glock silahı alınabilecek.

Mevcut şartnamede silahın tamamının çelik gövdeden üretilmiş olması kuralı nedeniyle Glock gibi birçok yabancı marka silah ihalesine alınmıyordu. Değiştirilen şartname polisin daha hafif silahları daha ucuza almasına imkan tanıyacak.

400 GRAM HAFİFLEYECEK

Horozu (emniyet mandalı) olmayan silahlarda ihaleye girebilecek, horoz şartı aranmayacak. Silahlarda horozun yanında iğneli emniyet sistemi olabilecek. Tetiğe basıldığında iğne sistemi harekete geçecek. Şartname polise satın alınacak silahlarda 300 ila 400 gram hafiflik sağlayacak. Polisin kullandığı çeşitli markalardaki silahların ortalama ağırlığı 1 kilo 300 gram. Yeni silahlar en fazla 900 gr ile 1 kilo arasında değişecek.

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

2 Yorum
 • Asi Yıldırım'a cevap

  17 Nisan 2014, Perşembe

  sizin gibi düşünenlerin yüzünden bu vatan ne hale geldi. hani muasır seviyeye çıkıyorduk ne oldu. milletin diniyle diliyle ırkıyla örtüsüyle ahlakıyla uğraşa uğraşa batırdınız memleketi şimdi yaygara yaparsınız... görende sizleri vatansever zanneder!
 • Asi Yıldırım

  17 Nisan 2014, Perşembe

  Jandarmayı kaldırıyorlarmış, sınır birliklerine de yakında hain PKK lıları yerleştirecek sınır korucusu yapacaklar ordudaki silahları da polise versinler orduyu kaldırsınlar sen sağ ben selamet canım ordu olmazsa olurmu demeyin ABD ordusu gelir bizi korur

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 534fc9bd0d018
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 534fc9bd0d018
  [anonym_comment_status] => 1
)