yandex izleme resmi

 •  

  DOLAR
  2,1355
  -0,70 %

 •  

  EURO
  2,9505
  -0,87 %

 •  

  ALTIN
  591,62
  -0,55 %

Polis Sendikası kapanmayacak!

Polis Sendikası kapanmayacak!
Memurhaber.com - Polislerin bir sendikası olsun, onlar da haklarını arasınlar diye yola çıkan Emniyet-Sen kurucularının başına gelmeyen kalmamış tabiri caizse. Görev yerleri değiştirilmiş, fazla nöbet tutmuşlar ama vazgeçmeye niyetleri yok.

NESRİN YILMAZ-MEMURHABER.COM "Sendika kurmak bizim hakkımız, bu hakkı elimizden almaya kimsenin gücü yetmeyecek" diyor Türkiye'nin en genç Sendika Başkanı İrfan Çelik.

Dikkat çekmeye çalıştıkları şey adaletsizlik. Sadece adalet istiyoruz, adaletsizlik bitirilsin, bizim tek derdimiz bu diyor Çelik. "Eylem için sokağa dökülmeyeceğiz, yürüyüş, gösteri yapmayacağız, sadece haklarımızı dile getireceğiz" diyor.

POL-SEN DEĞİL EMNİYET-SEN

İsminiz basında Pol-Sen olarak yer aldı ama daha sonra Emniyet-Sen oldu. Nedir bu değişikliğin sebebi?

"Biz başlangıçta sendikanın adını Pol-Sen diye duyurmuştuk, yani polis sendikası diye. Ama sonra sendika büyüklerimizle konuştuk, Emniyet-Sen isminin çok daha kapsayıcı bir isim olduğuna karar verdik. Emniyette çalışan bütün personeli müdüründen çaycısına kapsayan bir yapı olduğu için bu ismi daha uygun gördük. Türk polis tarihindeki ilk ve tek sendikayız.

KİMSEDEN İZİN ALMADIK, ALMAYIZ

İçişleri Bakanlığı Ana Muhalefet Partisinin soru önergesini yanıtladı ve polislerin sendika kurmayacağını bildiren bir cevap verdi. Ama siz 81 ilde şubelerinizi açtınız bile. Neler olacak bundan sonra?

"Sendikaların kuruluşu izne tabii değildir, bildirime bağlıdır. Sendika kurmak için kimsenin kimseden izin alma zorunluluğu yok. Sendikanın bağlı bulunduğu ilin valiliği nin izni ile kurulur, aksini ispat etmek isteyen kişiler İş Mahkemelerine başvurarak iptal kararı aldırabilir. Yaklaşık yarım saat önce Yüksek Seçim Kurulu bizimle ilgili kararını verdi, "Emniyet-Sen sendikadır, valilik karışamaz, Genel Kurul yapılabilir" diyerek bir yazı gönderdi.

İLK KEZ SİZE AÇIKLIYORUM; BİZ TUTUKLANMAYI BEKLİYORDUK

Sendika kurmaya karar verdiğinizden beri bir çok engelle karşılaştınız, hala da kurulmasına sıcak bakılmıyor, neler yaşadınız bu süreçte?

"Dünyanın hiçbir yerinde sendika kuranlara sıcak bakılmıyor. Biz bu sıkıntıları yaşayacağımızı biliyorduk. Hatta bunu ilk kez memurhaber.com'a açıklıyorum, biz sendikayı kuracağımızı açıkladığımız gece tutuklanmayı bekledik, arkadaşlarımıza, "birazdan gelir bizleri alırlar" dedim. Çok şükür böyle bir sorunla karşılaşmadık. Türkiye'de sendikacılık tarihine baktığımızda bunun örneklerini görüyoruz, daha önce sendika kurmaya ve bu faaliyeti yürütmeye çalışan kişilerin başına gelmeyen kalmamış, öldürülmüşler. Ama artık 2013 Türkiye'sindeyiz."

HUKUK BİZİ DESTEKLİYOR

Ama hala sendika kurmanıza izin vermiyorlar, pek de bir şey değişmemiş gibi?

"Bize zorluk çıkaran kesim bürokrasi. Hukuk sürekli bize destek çıkıyor. Hükumetin desteği yok. Bu çok normal, çünkü Türkiye'de her gelen hükumet polisleri istediği gibi kullanmıştır. Bundan 20 yıl önceki polisler Türkeş'in polisleri olarak biliniyordu, adları ülkücü polislere çıkmıştı, bundan 10 yıl önce 28 Şubatçı'ların polisleri deniyordu şimdi AKP ya da cemaatin polisleri deniyor. Biz bunun tamamen sona ermesini istedik, polis milletin polisi olsun istedik ve bu amaçla yola çıktık. Amacımız polisi kendi amirlerinin ve siyasilerin baskısı altından kurtarmak."

"İçişleri Bakanlığının yanıtladığı soru önergesini inceledik. Bir hata var, İdris Naim Şahin 24 Aralık'ta bakanlıktan alındı, yazı 5 Şubatta imzalanmış, o tarihte İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin değil, bu imzayı atan kişi kim? Neden şu anki İçişleri Bakanı imza atmadı çünkü o tarihte Bakan oydu. 4688 Sayılı memurlarla ilgili sendikalar kanunun adı geçen sene Memurlar Sendikası ve Toplu Sözleşme Kanunu olarak değişmiş, fakat bunu ne Ankara Valiliği, ne Emniyet Genel Müdürlüğü bile bunu bilmiyor."

SORUŞTURMALAR DEVAM EDİYOR

Sendikayı kurmaya karar verdiğinizde başınıza gelmeyen kalmadı neredeyse. görev yeriniz değişti, nöbet süreniz arttı, nasıl yaptırımlarla karşılaştınız?

"Biz sendika kurmaya bir anda karar vermedik. Bunu uzun süreden beri düşünüyorduk, biz 3 yıldır sendikayı kurmak için faaliyetlerimizi yürütüyorduk, sendikayı kurmak için 3 yıldır çok sistemli bir çalışmamız vardı, Emniyet Genel Müdürlüğü de bundan haberdardı. Biz sendikayı kurmaya karar verdiğimiz zaman, Emniyet Genel Müdürlüğü bize, "Sendikayı kurarsanız soruşturma açılabilir" diyerek Türkiye'deki bütün polis memurlarına genelge imzalattı. Ardından basın açıklamasıyla "Sendika kuranları ihraç edeceğiz" diye açıklama yaptı. Şu an soruşturmalar bitmedi ama arkadaşlarımızın tümünün ihracı olabilir, kanunsuz ve hukuksuz bir şekilde bu ihraç gerçekleştirilebilir. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmüş bir şey değil. Biz zaten sendikayı kuranlar olarak işten atılmayı göze almıştık fakat bu kadar hukuksuzluk beklemiyorduk. TCK 118'e göre sendikal faaliyetleri engellemeye çalışan kişiler hakkında 1 ile 3 yıl arasında hapis cezası öngörlüyor. Fakat Emniyet Genel Müdürlüğü bunu görmemezlikten geliyor."

YÜRÜYÜŞ YAPMAYACAĞIZ

Siz sendikayı kurdunuz, yarın hak aramak için sokakta eylem yaparken yine polis size müdahale etmeyecek mi, bu durum yaşanırsa ortaya nasıl bir tablo çıkacak?

"Polisin sendika kurma hakkı vardır ama yürüyüş ve iş bırakma hakkı yoktur. Biz de zaten tüzüğümüzde bunu belirttik, yürüyüş, grev, iş bırakma eylemi yapmayacağız, yapacağımız tek şey basın açıklaması olur. Bu yüzden böyle bir olayla karşılaşmayız. Türkiye'deki bütün polisler sendikamıza destek veriyor. Biz sendikayı kurmadan önce bizzat giderek 29 bin polisle görüştük. Bunların yüzde 99'u bize onay verdi. Sadece 1 kişi sendika kurmanın akıllıca olmadığını söyledi. Onun gerekçesi de sendikal faaliyetin polisleri böleceği düşüncesiydi. Bu gereçke, hükumetin ve EGM'nin de zihninde var. Bugünkü devlet büyükleri unutmasınlar ki 80'li yılların mimarları onlardı, 80'li yıllarda birbirlerine taş atanlar birbirlerini öldürenler bugünlerin valileri yöneticileriydi."

"Bugün imamların 11 tane sendikası var. Sendika olunca bir imam kuzeye bir imam güneye doğru mu namaz kıldırıyor? Öğretmenlerin 13 sendikası var, öğretmenler farlı dersler mi işliyor, farklı sendikalardan diye birbirlerini mi dövüyorlar. Hükumetin anlamadığı bir şey var, İLO sözleşmelerinde 87'inci maddede diyor ki, "Sendika kurulabilir ama hükumet faaliyetleri sınırlandırabilir." Fakat sendika kurulmasına engel olamaz, sendika kurmak bir haktır."

POLİSLERİN SORUNLARI SAYMAKLA BİTMEZ

Sendikalaşmaya kadar gittiğinize göre büyük sorunlarınız olmalı, nedir bu sorunlar?

"Biz, en fazla ölen, en fazla işten atılan, en fazla cezaya tabii tutulan, en fazla intihar eden, en çok çalışan ve adaletsiz çalışan kurumuz. Kurum olarak adalete fazlasıyla ihtiyaç duyuyoruz. Hükumet, sağlık kurumuna, askeriyeye, eğitime el attı onlara çeki düzen verildi ama bizimle ilgilenen olmadı. Biz hala 1882 yılında çıkan kanunla yönetiliyoruz. Kanunun dili bile anlaşılır gibi değil. Osmanlı İmparatorluğundan kalma bir kanun. 1936'da çıkarılan Emniyet Teşkilatı Kanunu da sıkıntılı. 1978 yılında çıkan çıkan Emniyet Genel Tüzüğü ise tamamen darbecilerin ürünü. Geçen yıl 16 bin polis memuru bu tüzüğe göre cezalandırıldı. Ben bu 16 bin kişinin en az 14 bin tanesinin masum olduğuna inanıyorum."

Hükumetle bir araya gelebilecek misiniz?

"Herkesle masaya oturan devlet, kendi polisiyle masaya oturmuyor."

Herkes derken İmralı'yı mı kastediyorsunuz?

"Herkesi kastediyorum. Hükumet bizi yok sayıyor, Bizim iyi bir mevzuatımız olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Devlet büyükleri bize danışmadan bizim hakkımızda karar veriyor. Amirler ve müdürler çalışmaları karşılığında atanmış olslar belki bizim de bu kadar üstümüzde etkileri olmazdı. Bir kanunumuz olmadığı için her gelen siyasetçi polisi istediği gibi yönlendiriyor. Bugün başka bir parti iktidara gelse, teşkilatı istediği gibi şekillendirebilir."

HERKES BİZİ DESTEKLİYOR

Muhalefet sizi destekliyor, ne düşünüyorsunuz?

"Muhalefet bizi destekliyor. Bütün Sivil toplum kuruluşları, bütün konfederasyonlar ve kamuoyu bizim arkamızda. Hükumetten bir çok milletvekili de bizi destekliyor. Açıkçası biz Başbakanımızla oturup konuşsaydık, sorunlarımızı anlatabilseydik Başbakanımız da bize hak verirdi. Çünkü biz, daha fazla maaş, daha az çalışma saati falan istemiyoruz, grev yapmak istemiyoruz, iş bırakmak istemiyor biz sadece adalet istiyoruz. Sivas'ta görev yapan kişi de Şark görevi yapmış oluyor Hakkari'deki polis memuru da. Torpili olan Sivas'ta, Malatya'da şark görevi yapıyor, olmayan ise Hakkari ve Şırnak'a ölmeye gidiyor. İkisi de aynı maaşı alıyor. Ankara'da da aynı şekilde. Günde 2 saat çalışan kişi de var, soğukta 12 saat nöbet tutan da, ve aynı maaşı alıyorlar. İstanbul'da 34 bin polis memur var, bu memurların 6 bini şoförlük yapıyor. Sadece amirlerinin değil, amirlerinin eşlerinin, çocuklarının. Resmen uşaklık yapıyorlar. Biz bu adaletsizliklerin sona ermesini istiyoruz."

VAZGEÇMEYECEĞİZ

Hükumet de, EGM'de sizin sendika kurmanıza sıcak bakmıyor, Peki bundan sonra ne olacak?

"Olacak tek şey şu. Bugün ülkemizde kim hakkını istediyse hakkını aldı, biz de alacağız. Vazgeçmeye hiç niyetimiz yok. 81 ilde temsilciliklerimiz var, 7000 üyemiz var Emniyet-Sen ülkenin demokratikleşmesine katkıda bulunacak bir sendikadır."

Haberi Yazdır Haberi Yazdır

Yorumlar

Yapılan Yorumlar

39 Yorum
 • 25 Nisan 2014, Cuma

  Gerçekten böyle bir sendika kurduysanız minnettarm, sizleri kutluyorum
 • bahadır

  25 Nisan 2014, Cuma

  Bu ülkede HAİN ol HIRSIZ ol DEVLETİ DOLANDIR BEDAVA MAAŞ AL SENDEN İYİSİ OLMAZ .VATAN MİLLET DİYE KÖLE GİBİ CALIŞ BAYRAM DEME İZİN DEME KELLE KOLTUKTA YILLARCA CALIŞ ELİNE 30OOO lira bir evin 1/5 i 1350lira emekli maaşı sürün hakkını arayınca meslekten ihrac sürgün ama..diğer kurumlarda 4yıllık okul bitir müdür oluyorsun..emniyette 4yıllıkünüversite bitir memursun karayolları köy hizmetleri bayındırlık milli eğitim bakanlıkları hepsi yattığı yerden maaşları dolgun tazminatları 100000 yakın polisin hakını vermeyen polisi ezmeye calışan ülkemizi yöneten siyasi partilere ve bunlara oy veren polise yazıklar olsun
 • kara

  25 Nisan 2014, Cuma

  artık sıra askerlerde asker sendikasıda biran önce kurulmalıdır
 • egemenn

  25 Nisan 2014, Cuma

  ALLAH yolumuzu açık etsin... Sendika ile kölelik düzenine sonnnn
 • kılıç

  25 Nisan 2014, Cuma

  polis sendikasını kosulsuz destekliyorum
 • vatandaş

  25 Nisan 2014, Cuma

  Bazı İllerde atanan şahşiyetler ne derecede dürüst? Araştırdınız mı? Hak hukuktan bahsediyorlar ama başkalarının hakkını yemede önde gidiyorlar! Sicili bozuk, psikolojisi bozuk, şahşiyetler İl temsilciliği yapıyor! Öyle takım elbise giyerek kişiliksiz şahşiyetler , şahşiyetsizliklerini öertba edeceklerini mi sanıyorlar? Aranızdaki çürükleri ayıklamanızı şart eğer emniyetsen kurulacaksa!
 • salaanacad

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendikaya koşulsuz destek olmalı şuandaki halimiz sendikalı olacağımız halden dahamı iyi iftirayı bırakın sendikanın kurucuları söyleymiş böyleymiş,zaten sendikalar bunu şunu yaparmış şunun yanındaymış bunun yanındaymış,bunu söyleyenler hallerinden memnun istirahatli gününde ek göreve çağrılmıyor,taltiflerini alıyor,en ufak bir şeyde yer değiştirme tehdidi yapılmıyor,beğenmezsen istifa edersin denmiyor,performansı adaletli dolduruluyor,3600 ek gösterge de almışlar galiba vb yukarıda sayılan bahsedemediğim diğer şeyler,birlikten kuvvet doğar bırakalım birbirimizle uğraşmayı.
 • alpo

  25 Nisan 2014, Cuma

  1 Gecede 13 saat mesai, taksilerin bile gece tarifesi var. Kanunda şoför 8 saat araç kullanabilir diyor Polis ???? İnşallah Emniyet Sen tam faaliyete geçtiğinde bunların hepsi diğer sıkkıntı ve sorunlarla birlikte bunların hepsi bir bir düzelecek.
 • polme10

  25 Nisan 2014, Cuma

  arkadaşlarımı kesinlikle destekliyorum... bizim bizden başka kimse anlamıyor ona inandım uzun meslek hayatımda...
 • T.C Polisi

  25 Nisan 2014, Cuma

  Arkadaşlar bir düşünün Emniyet müdürleri, Şube Müdürleri, neden polislerin haklarını aramıyor, onlarda biliyorki polis memurları haklarını alırsa teşkilatta kimseyi korkutamayacaklar, öyle ahkam kesemeyecekler ve daha pek çok seyler olacak, destekliyoruz....!
 • Emeklilik Gelmesin

  25 Nisan 2014, Cuma

  özlük hakları düzelirse bugün emekli olmayı düşünüyorum. Bundada tek güvencemiz yeni kurulacak olan sendikadır. Sendikayı sonuna kadar ben ve arkadaşlarım destekliyoruz.sendika kuruluşuna polis bakım gibi idarecilerinin emniyet müdürlerinden oluşmamasına özen göstermenizi istiyoruz.
 • x

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendikayı destekliyoruz ama nasıl destek olacağımızı bilmiyoruz sendika başkanlarımız polis sendikasını iyi tanıtamadılar tüm polislerin bir çekincesi var inanıyorum ufak bir güvence verildiğinde bütün polislerin üye olacağına inanıyorum.Sendika başkanlarımıza yapmış oldukları çalışmalarda ALLAH kolaylık versin.
 • patrolman

  25 Nisan 2014, Cuma

  arkadaşlar çapkın hüseyin incilerini dökmüş polise 8/24 iyi olmazmış ,istirahati fazla olurmuş,bu kafadaki adamlarla çalışıyoruz maalesef,yeni nesil gelir düzelir diyorum ama yenilerde eskiye uyum sağlıyor.yalnız bu çapkın hüseyihi görevden almak lazım ama nerede hak getire hepsinin arkasında bi siyasi.
 • yorumcu

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendika falan hepsi gaz alma türkiyede memurlar içerisinde en aptal kurum emniyet teşkilatı polis sandığı müdürlerin çiftliği olmuş kim ses çıkarıyor kimse yarın sendikada aynı şekilde olacak ayrıca her kesim memur istediğini aldı tek hakkını alamayan kurum emniyet neden çünki amir sınıfı müdür sınıfı gösterge konusunda rahat ama memura varmı yok yarın hükümet çıksıun 10 tl polise zam versin hemen dönek teşkilatımız var bizden adam olmaz bu hayaller de boş hayaller yapılanlar amir sınıfına yarar
 • sendika hakkı

  25 Nisan 2014, Cuma

  komserlerin amirlerin müdürlerin keyfi uygulamaları izinleri keyfi cıkartması bu 20 günlük izinler de kötü söz ve kötü davranmaları ..hemen rapor tutarım raporla korkutma yer değşitrmeler v b mobing uygulamalar..vatandasın içinde kuçuk dusurmeler vb ... sendika bunları engelleycekse sonunu kadar varım inş olur ....eski polis abilrimzde emeklis gelmiş korkmasınlar.. onlar bu hakkda tam destek vermeleri istiyoruz genc polisler.......................
 • DÜŞÜNCEM

  25 Nisan 2014, Cuma

  Memurların kurduğu bu sendika rayına oturunca ileride müdürlerin yönetiminde olan onlara hizmet eden yötiminde onların olduğu bir sendika olacak zamanı geldiğinde göreceksiniz aynı polis sandığında olduğu gibi size soruyorum polis sandığı yönetim kurulunda kaç tane polis memuru var.
 • abicim

  25 Nisan 2014, Cuma

  bizden bize başka dost yoktur
 • ç

  25 Nisan 2014, Cuma

  tam destek veriyoruz çatlak sesler hariçten gazel okumayın,ne paylaşmaya gelmiştinizde muhalefet oldunuz hemen,yüreklililik gösterdiler bedel ödüyorlar cezaretsiz yüreklere laf düşmez burda
 • SESUA

  25 Nisan 2014, Cuma

  ARTIK TV VE GAZETELERDE BASIN TOPLANTILARI İLE DAHA GÜÇLÜ BİR LOBİ YAPILMALI DESTEK DAHADA ARTACAKTIR
 • Sorulan Sorular ve Cevaplar

  25 Nisan 2014, Cuma

  Soru soruyoruz.. 'Havlama ergen'' diyorlar.. Sendikacılık bu mu? Yaz yoruma.. Deki Genel başkanımız sehven dedi.. Ya da doğru 81 şube ve 7 bin üyemiz var, başkanımızın arkasındayız.. Çok basit bizi susturmak.. Yoksa SENDİKA = SATAŞMAK mı? Kasım 2012 kadar bir Sendika ile ilgili bir paylaşıma BEĞEN bile tıklamaya KORKANLAR şimdi YÜREKLİ SERDENGEÇTİ ve savunucular oldu.. KaRDEŞLER ARASINDA BİLE SİLAHLA KAVGA edenler, KÜS olanlar, Şimdi birlik beraberlik diyor.. Maşaallah, Köyün itleri, Kurt inince köye, birlik oluyor.. Sizin kardeşiliğiniz bu kadar yaşı geçmiş, aklı gelişmemiş A.F.S
 • poliissssss

  25 Nisan 2014, Cuma

  bu sendıka haklarımızı almak ıcın son tek sansımız bedelı ne olursa olsun hakkımzı alacağız EMNIYET SEN e tam destek
 • destek zamanı

  25 Nisan 2014, Cuma

  arkadaşlar sadece lafla destek olmak yetmez. bu uğurda mağdur olan arkadaşlarımıza maddi destekte bulunmamız lazım. Açıktan üye olmaya korkanlarda dahil destekleyen her kez ayda 10 tl. bir paket sigara parası göndermeli.
 • t polis

  25 Nisan 2014, Cuma

  olsa da olmasa da bizim sorunlarımızın olduğunu türkiye duydu bir de bu yönden bakalım ast subayların taban maaşları değişti istediklerini aldılar ama birşeyler karşılığında bunu aldılar elini taşın altına koydular!! bir gün neden gelmesin polisle de istediklerini almasın bekleyelim görelim
 • KORKAK OLMAYIN

  25 Nisan 2014, Cuma

  SAKIN HA SAKIN KORKMAYIN.SIZE SENDIKAYLA OZLUK HAKLARI VERILECEK.CALISMA SARTLARI IYILESTIRILECEK,AILELERINIZI DAHA COK GORECEKSINIZ.ZATEN IZINLI OLDUGUNUZ ZAMANLAR YILLIK IZNINIZDEN SAYILMAYACAK, DAHA BIRSIRI SEY AMA ONCE BIR ARASTIRIN BAALIM.AMIRLERIN MI ISINE GELMIYOR YOKSA MEMURLARIN MI...ZATEN HEP BEN BILIYORUM KESIN BOYLEDIR DUYGUSUYLA DOGRUYA GIDEMIYORUZ YAAA...
 • vatandaş

  25 Nisan 2014, Cuma

  kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et.çünkü birinin acısı bir gün diğerinin ise bir ömür sürer.Bazı idealler o kadar değerlidirki şo yolda mağlup olman bile ZAFER sayılır.Bu nedenle ahlaklı onurlu ekmeği ülkesi vatanı bayrağı için çalışan değerli polis kardeşlerimi kutluyorum.POLİSİNE bir kalleş terörist kadar bile değer verilmeyen bir ülkede yağıyoruz.Ne zamanki cemaatçi tarikatçi tetikçi kumarcı olup üstünde o şerefli üniformayı taşıyanlar temizlenir,ne zamanki POLİS siyasilerin oyuncağı olmaktan kurtulur ,adalet hukuk gerçekten işler işte o zaman bu ülkenin POLİS'i gerçek değerini bulur.
 • Bu fesatlıkta ne

  25 Nisan 2014, Cuma

  bu güne kadar derneğe dahi cesaret edemeyen şahıslar şimdi sendikaya sendikacılığa verip veriştiriyor. Polis 1 defa olsun toplu bir hareketin içinde yer alıyor kendisi için verilmeyen yasal hakları için yorumlara bakıyorum sendikacılık dersi vermeye çalışan bir ergen zırvalarıyla fesatlık yapmaya çalışıyor yüreksizlik yapacağına destekle sendikan olsun yada havlama...
 • ç

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendikayı desteklemek gerekir diye dusunuyorum.ancak kuracak arkadasaların gecmıslerıne bakmak lazım.belkıde ıhracı gelmıs bırısının son cabalarıdır.bu onurlu meseleyı lutfen onursuzlastırmayalım.selamlar
 • polis

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendika üyelerinin sayısı ne olursa olsun gelişmeler güzeldir. Emniyet bu kabuğu er yada geç kıracaktır yada idare insanca çalışma şartlarını getirecektir.Yukarda çok güzel söylemiş herkesle görüşen idare polisi tınlamıyor bile çünkü işlerine öyle geliyor.
 • kay-po.

  25 Nisan 2014, Cuma

  sendika denilen fiyaskodan başka bir şey değil.12 eylülden öncede bu teşkilatı bölmek için pol der.... pol bir adı altında kuruluşlar kurup polisi polise düşürenler o günki siyasetçilerdi. şimdi de bizleri birbirimize düşürmek isteyen gerek içimizde gerekse siyasetçiler olacaktırbu oyunlaara gelmeyeceğimizi düşünüyorum.
 • Realist

  25 Nisan 2014, Cuma

  Ben Emniyetsen'in polisin gazını almak için yukarıdakilerin desteği ve kumandası ile kurgulanmış bir oyun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 81 ilde temsilcilik de koca bir yalandır. Birgün emniyet içinde sendika kurulursa sendikanın başkanıda,il sorumluları cemaate yakın insanlardan olur ve hükümetin, içişleri bakanının, genel müdürün emrinden çıkmaz. İnanmıyorsanız şu an kurulu diğer sendikaların ağalarına bakın, Türkiyede hiçbir sendika gerçekten sendika görevi ifa etmiyor, kimi payanda, kimi bölücü, kimi ağa...
 • Kemal Sümer Beye hitaben

  25 Nisan 2014, Cuma

  Emniyet Sendikasının 81 il temsilcisi varsa 7 bin üyesi varsa, siz adınızı yazmışınız, söyleyin doğru mu yanlış mı? Sendikacılık bu mu? Sanki adımı yazınca 3-4 temsilci olduğuna ve 500 üye olduğuna dair iddiama inancak mısın yoksa Sataşacak mısınız? Ben somut bir şey diyorum.. Gerçekten binin üzerinde üye varsa, neden GENEL KURULA delege sistemi ile gidilmiyor? Neden il il delege seçimi olmuyor? Çünkü 7 bin Üye sayısı koca bir yalandır.. Bu gerçeği de herkes bilmelidir.. Yalan üreten bir makina olmaktan vazgeçmelidir..
 • kemal sümer

  25 Nisan 2014, Cuma

  'ilkeli sendika olmalı ' diyen arkadaş sen önce çok yürekli isen ismini yazda kim olduğunu bilelim inmisin cinmisin havaya konuşuyosun.bildiğin daha iyi bişey varsa çık senide destekleyelim yoksa sus adam sansınlar bariiii
 • İlkeli Sendika Olmalı

  25 Nisan 2014, Cuma

  81 İlde şube mi var? 7000 bin üye mi var? Genel Başkan DÜRÜST OL ! Gerçekleri söyle.. Ne 81 il de şuben var, ne de 7 bin üyen var.. Gerçekler bunlar değil.. Gerçekleri söylemediğin için, yanında olan dava arkadaşların senden koptu.. 3-4 tane il temsilcin var.. 500 yakında üyen var.. Gerçekleri söyle EMNİYET-SEN genel başkanı.. senin yüzünden EMNİYET-SEN güven kalmadı..
 • fedakar

  25 Nisan 2014, Cuma

  Ne pahasına olursa olsun sendikaya sahip çıkılmalı,çünkü haklarımızı alabilmenin insanca ve adaletlice çalışıp yaşamanın tek yolu bu,siyasiler bizlerin sorunlarına hiç bir zaman çare olmadı ve olmazda,EGM zaten polisin yanında değil karşısındadır hep,memurunu sadece cezalandıracağı zaman hatırlar sesimizi duyurmanın ve haklarımızı almanın tek yolu sendikadır...
 • kahramankentli 155

  25 Nisan 2014, Cuma

  Sendikayı sonuna kadar destakliyorum bizim tek engelimiz kendimiz bizim meslekte meslektaşımız bir sorunla karşılaştıgı zaman o arkadaşımız ceza alması için 40 gün 40 gece ugraşırlar diger memurlar arkadaşını kurtarmak için 40 gün 40 gece ugraşırlar biz bunu yıkmalıyız
 • X POLİS

  25 Nisan 2014, Cuma

  DESTEKLİYORUZ BU DEVRAN DA İNŞALLAH KAPANACAK.HALK İÇİN ADALET POLİS İÇİN ADALET DİYORUZ
 • EX OLMAK ÜZERE OLAN POLİS

  25 Nisan 2014, Cuma

  bu meslekte hak ararsan seninle uğraşırlar bir polis memurunun bu meslekte hiçbir değeri yoktur. benimde başımdan birçok olay geçti ama ne yaparsın çocuğuma bakmak zorundayım ama bir gün herkes hakkını arar birlik olursa onların yanında olurum bu hakısızliklar ve knunusuzluklarla dolu mesleğin ve rütbelili zihniyetinin yıkılması gerekli bunu yeni nesil pomemler yapacaktır umarım
 • Mlegend

  25 Nisan 2014, Cuma

  Sonuna kadar destekliyoruz.Emniyet içinde yapılan haksızlıklara dur demenin vakti gelmiştir....
 • Expolis

  25 Nisan 2014, Cuma

  Ben adalet icin calisan bu meslegin adaletsizliginden dolayi meslegi birakmis bir Polis memuruyum. Okadar cok sey yasadim ki en sonunda istifa ettim. Elini cebine soktun diye sana bagirmaya calisan yeni yetme bir komiserimi diyeyim, ceza yazdin diye sana vatandastan özür dilemeni soyleyen bir Polis Müdürünümü..Yoksa evine ekmek almadin diye ekibinden ayiran bir Baskomiseri mi..Ha ben hicbirine boyun egmedim sadece ceketimi aldim gittim.Pismanmiyim degilim onursuz para kazanacagima onurlu sekilde hamallikyaparim.Arkadaslara saygilar, emeklerine saglik.

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz!

	Array
(
  [comment_token] => 5359a3620801b
  [anonym_comment_status] => 1
)


Diğer Siteler
	Array
(
  [comment_token] => 5359a3620801b
  [anonym_comment_status] => 1
)